Препоръки за форума

dakata__92

Super Moderator
Здравейте, колеги. До мен достигна страхотната новина, че форума няма да умре. Има си чисто нов собственик. Моля всеки, който има предложения към новият собственик, да ги сподели тук. Благодаря Ви!

:roll: :roll: :roll: :roll: 8) 8) 8) 8) 8) :roll: :roll: :roll: :roll: :?: :?: :?: :?: :?:
 
преборихте ли се със старите най накрая..
браво !

като за начало да разкараме този стар дизайн :)
 
Привет,
моето виждане е ново phpBB в което да има раздел за уроци или да се направят като блог във форума.
Колкото повече мнения се изкажат и различни варианти се предложат толкова по-изчистена концепция ще има и повече доволни.
 
muti каза:
Привет,
моето виждане е ново phpBB в което да има раздел за уроци или да се направят като блог във форума.
Колкото повече мнения се изкажат и различни варианти се предложат толкова по-изчистена концепция ще има и повече доволни.
Аз съм съгласен. Нов дизайн, нови опции и да се знае кой е модератор, кой не е.
 
Ползата и плюса на миналото:
- информация и дух на потребителите

Смятам , че това трябва да остане.

За бъдещето:
- просто и полезно.

Просто - без излишни глезотии, бързо зареждане, бързо ориентиране кое къде е и какво - не както е (uroci.net) или както беше там.

Полезно - полезни опции и функции , които да следват горната логика - просто. Колкото по просто, толкова по добре.
 
А знае ли се кой е новия собственик?


Иначе:

1. Да се сложи SSL сертификат.
2. Преразглеждане на правилата
3. Нов дизайн
4. Мигриране към по-нова версия на форума
5. Хубаво прочитане на тази тема: https://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=129037
 
Не знам да вярвам ли, да не вярвам ли - но независимо от това - страхотна новина!

Имам една-две идеи наум.
Възможност за per-user преподреждане на секцията с всички форуми - т.е. по някакъв начин по-интересните за даден потребител форуми да застават най-отгоре.
"По-интересни" например могат да бъдат непрочетените, последно отваряните или пък тези, в които потребителят последно е пускал пост.
А защо не и custom-преподреждане от самия потребител (това дори няма нужда от backend support, може да се случва локално, с настройки в localStorage)

Също бих искал да обърна внимание на един леко дразнещ бъг, когато нови потребители постват мнения - съответният форум или тема стоят отбелязани като непрочетени, но в тях самият пост не се вижда, защото е 'неодобрен' все още, явно.
Би било хубаво поне потребители с повече мнения/точки да могат да виждат тези постове и да им отговарят - това ще ускори дискусията и няма да се налага всички да чакат, докато някой одобри мнението.

И да добавя един глас към слагането на SSL сертификат.
 
Може да се направи с отворен код и всички да допринесем за развитието на сайта
 
Това за отворения код е много добра идея. Само трябва да се измисли как да се осъществи. Може като за начало да се обнови форума и да се пусне тема за началната страница примерно и всеки да си изкаже мнение. Или да се направи тема с кода на страницата и всеки да предлага кое и как да се направи с конкретно предложение.
 
muti каза:
Привет,
какво ви е мнението за началната страница?
Да има или сайта да се базира на форума?

Нека си има начална страница, както досега :)
 
muti каза:
Това за отворения код е много добра идея. Само трябва да се измисли как да се осъществи. Може като за начало да се обнови форума и да се пусне тема за началната страница примерно и всеки да си изкаже мнение. Или да се направи тема с кода на страницата и всеки да предлага кое и как да се направи с конкретно предложение.


Както всеки друг отворен код. Качва се кода в github, отваря се issue секцията, всеки може да пуска идеи за нови фичъри, които при удобрение да се добавят към съответен milestone. По този начин всеки има право да contribute-ва по форума, като работи по даден bugfix или нов фичър.

Накрая се merge-ват удобрените pull requests и при завършване на дадения milestone, се деплойва към production.

Това ще придаде предимство на форума, особено за новобранци, които ще могат да схванат как се работи със система за контрол на версиите, както и ще научат много по-добре, практики, когато PR-ите им бъдат върнати за поправяне.
 
Супер новина!

- Нови модерен, изчистен и семпъл дизайн.
- SSL естествено
- Началната страница си е супер да си я има
- Уроци и туториали да си останат, съответно може да минават първо през одобрението на админ/модератор
- Начална страница да си я има - с последни постове, последни уроци и т.н.

Има и други неща, но това са основните според мен, които са достатъчни на първо време.

А кой е новият собственик?
 
отворения код ок .. но тук идеята се губи :)
ние ще използваме форум или ще градим форум е въпроса ?
web-tourist е за тъсене и намиране на отговори в уеб програмирането.
това не е продукт който трябва да се гради, а продукт който трябва да се използва.
поне така си мисля де..
 
Когато реши, новият собственик сам ще се похвали. Идеята ми е просто да давате идеи, за да видим кое ще е най-доброто за сайта. Аз си умирам за нови емотикони !!! :D :D :D :D
 
Стари уроци със сигурност трябва да отидат в архива(не изтрити, просто архивирани), както и да се подобри самата платформа за пускане на уроци.


web-tourist е за тъсене и намиране на отговори в уеб програмирането.

Хубаво ще е тогава да се направи нещо като секция, може би на начална страница, със списък на полезни/отговорени теми.
 
Може да се направи да се архивират както в WP-то.
За уроците и лесното им качване може да стане като Articles с категории.
В началната страница може всичко да се викне от форума или уроците(стига човек да знае как ) :D
 
За сайта, не виждам проблем да се изчистят неща градени от преди може би 10 години и да се наложат нови технологии.
За форума - след като има някаква стабилна версия, не виждам проблем да се направи трансофрматор и да прехвърли цялата инфорация от едно място на другото. Така няма да има загуба на данни и линкове
За уроците - доста голяма част от уроците са доста стари и вече не практични. Има уроци на php4... За времето си бяха полезни, но вече не са. Също така, нека да имаме и уважението на хората който са вкарали адски много време и усилие да ги направят.

За момента главните неща които виждам :
- Един човек да оглави всичко. Decision maker is needed here! Който да има пълна визия в/у това къде е сайта в момента и къде трябва да стигне.
- Какво се случва с уроците? Ще се архивират някъде? Ще пише/заснема ли някой нови уроци?
- Какво се случва с форума? Ще се обновява ли, ще се пише ли нулата от всичките и около него да се изградят другите модули?
- Какви технолигии ще се ползват? Кой ще поеме фронт енд часта и кой бекенда?


Какво се случва с иерархията в сайта? До сега модератори бяхме едни 10-15 човека .... Кой го е взел сайта? Какво иска да прави с него? Би било полезно и ясно на всички да излезе / създаде тема/ - Хей пичове и девойки. Сайта има за цел в следващите 1-2-3 години така да се развива. Аз съм новият шеф. Стремим се към такива и такива неща/промени/


П.С. Имайте предвид, че има доста неща писани по форума, който не ги виждате.
- Кой кога от къде е писал мнение.
- Раздаване на точки
- Преглед на постовете на хора който са под определен брой мнения
- Репортване на постове
- Опити за измами с точките / един човек да си отговаря сам и да си дава точки /
 
Предложения не мога да дам, но с радост бих се включил ако мога да бъде полезен с нещо - backend, например :). Може би на някакъв етап бих направил и някой и друг урок :).
 

Горе