Logout проблем

submit1

Registered
phpbb3 (последната версия)
проблемът се изразява в следното:

когато се логне потребител и отиде в страница ивън форума и се върне веднага, той вече не е логнат и трябва отново да въвежда име, парола. в същото време в Кой е онлайн му стои ника.

от какво се поражда проблема и как може да се разреши?

благодаря предварително!
 
Аз имах такъв проблем преди доста време и дълго време си блъсках главата да го разреша. Но в последствие разбрах че съм включил SSL за форума при положение че нямах SSL на сървъра и след изключването всичко си дойде на място. Провери къде какво си включил/а да не си оклепал/а нещо
 
да, видях го и махнах отметката за SSL.
в момента обаче нагазих по-дълбоко - веднага след лог, при връщане на главната страница на форума и вече логаутнат. не мога да влезна и в админ панела.

това, което правя е интеграция между phpbb3 и joomla с jfusion. нодори когато махна всичко на jfusion, си остава проблема с автоматичния изход веднага след вход

направих бекъп на базата данни през админ панела, но я записах локално. и нямам файла на компютъра. има ли начин да стигна до този бекъп без да се логвам(защото не мога)?


EDIT: проблема беше в името на бисквитката!
 
Интеглрацията на Joomla и phpbbb posredsvom Jfusion е лесна само внимавай с префикса на joomlata да не останеш без админ панел на Joomlata
 
И аз имах същият проблем но го оправих от много баране или се разваля или се оправя :)

Ето как да го оправиш и ти.

Влизаш в админ панела / основни / конфигурация на сървъра / настройки сървър /..


След което търсиш,

URL настройки
Одобри URL настройките:
Ако изберете да, настройките на сървъра дефинирате тук ще бъдат разпознавани като благоприятни за форума

И му даваш "НЕ" запазваш.

Препоръчително е след това да отиден на "ОСНОВНИ" и да изчистиш следните неща,


Ресинхронизирай или нулирай статистиката
Нулирай статистиката за най-много потребители на линия


Пренастрой датата на старт


Ресинхронизирай статистиките
Калкулират се отново броя мнения, теми, потребители и файлове.

Ресинхронизирай броя на мненията
Само съществуващите мнения ще се броят.

Ресинхронизирай точкуваните теми
Демаркирайте всичко, след това маркирайте темите, в които не е писано последните месеци.

Изчисти всички сесии
Това ще лог-аутне всички потребители.

Изчисти кеша
Изчиства всички свързани кеширани елементи.


И си готов.
 

Горе