смяна парола юзер на база данни за phpbb3

От файла config.php:

Код:
<?php

$dbms = 'mysql';
$dbhost = '';
$dbport = '3306';
$dbname = '';
$dbuser = '';
$dbpasswd = '';
$table_prefix = '';
$acm_type = 'file';
$load_extensions = '';

@define('PHPBB_INSTALLED', true);
// @define('DEBUG', true);
// @define('DEBUG_EXTRA', true);
?>
 
Помислих си, но не бях сигурен. Нали Форума записва някаква информация и в phpmyadmin. Дали ще стане така?
 
Еми променяш паролата на базата данни от хостинг панела, след това и от файла :) за да прави връзката
 
config.php е решението. Какво като прави записи? То записите се запазват. Паролата е само за връзка. Трябва също да промениш паролата на phpmyadmin (mysql).
 
Ето ти пример с моя хостинг, макар, че сигурно не си на него.

database.jpg
 
ArchDevil каза:
Трябва също да промениш паролата на phpmyadmin (mysql).

Да от там се чудя, но като отворя phpb_config не мога да намеря там полето къде се променя
 
Не от таблицата бе човек. От файла config.php в главната директория. А другата смяна е на хоста даваш на mysql и си променяш паролата... ако не можеш да се оправиш си кажи хоста.
 
icn.bg



P.S бях попаднал на една информация къде в phpmyadmin се променя пътя на форума дефакто в коя папка се намира и т.н и това търся да видя
това се променяше когато новия ти форум прио логване препраща към стария, даже се правеше когато се сменяше и хоста
 
Еми на icn в контрол панела има mysql и там има да добавяш база данни на потребител добавен от теб. Паролата е тази на потребителя. А тоа за пътя до форума я виж в главните настройки на форума от админ панела...май имаше едно Път до форума:...
 
В mysql никъде не виждам къде се променя паролата. Има само да добавя нов потребиотел

сега разгледах phpbb_config никъде няма записи за парола,
има за порт, път до форума, папка в която се намира, хост и т.н.

Значи трябва да стане от config.php да променя скрипта?
 
Не може да няма такова нещо, пътят към форума може да се промени от админ панела в главните настройки и също от таблицата phpbb_config. Ако искаш да ти помогна ми пиши на ЛС :)
 
Ми и аз съм на ICN и не мога да видя да промяна на паролата. Явно ще трябва нов потребител, ако го иска.
 
От там се сменя паролата само ако си сменил паролата на mysql, този файл е само за връзка :?:
 
federer_11 каза:
От там се сменя паролата само ако си сменил паролата на mysql, този файл е само за връзка :?:

Иначе от къде точно в mysql да търся?
 
По-добре създай нов потребител в mysql, след това редактирай файла config.php и оправи таблиците :)
 
Кое трябва да преправя в таблиците, защото не намирам юзери и пароли в phpmyadmin?

Аз ще ти кажа защо искам да го направя. Май някой ми знае паролата вече и ми е пипал по папките. Променил съм паролите за логване в хоста и на контролния панел. Така че има ли смисъл и да променям паролите за юзерите по базата данни?
 

Горе