Opencart 2.0

desita74

Registered
Здравейте, някой има ли идея как да вкарам Sitemap.xml в онлайн магазин направен с "opencart 2.0". Гледах уроци обаче там обясняват че се вкарва от админ панела. Аз искам да вкарам Sitemap.xml през FTP-то. По принцип се вкарва в главната директория и след това като искаш да тестваш пишеш името на домейна и слагаш разширението sitemap.xml и си излиза всички индексирани линкове. Обаче тук с "opencart" не излиза. Обстойно разнищих всички файлове да видя къде е файла . Има го на едно място в папка "sitemap". Замених файла sitemap.xml, но нямаше промяна. Всъщност този файл не играе никаква роля реално. Картата на сайта която е сложена са качени само категориите и подкатегориите. Но в класическия вариант sitemap няма . Какво да правя и как да процедирам?
 
Влезте в административния панел на OpenCart и отворете менюто Разширения -> Емисии (Extensions -> Feeds). Инсталирайте Google Sitemap и влезте в менюто Edit Google Sitemap. Променете състоянието на Sitemap на активиран и ще видите URL адреса на информационния канал.
 
Изтеглих няколко варианта за Sitemap от тук - https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension&filter_license=0&filter_search=sitemap. Дава ми ги в .Zip формат. После влизам в админа - инсталатор на допълнения, прикачвам дадения файл и ми изписва това:
Неможе да се свърже като 192.168.3.38:21
 
1. ОпенКарта си има вграден сайтмап и няма нужда да се тегли нов. Ако искате някакви допълнителни функции тогава да.
2. Трябва да си инсталирате FTP сървър на машината на която е инсталирана системата. До колкото виждам това е някаква локална инсталация.
 
Аз имам достъп до FTP-то и там има папка Sitemap и в нея има файла sitemap.xml. Обаче аз искам да го модефицирам (да го подменя) с нов такъв, който е обновен с новите url-адреси. Заменям го , но не отчита реална промяна в интернет като го тествам с браузър.
 
Ако е подменен физически а се отваря стара версия то значи че има кеш. Първо проба с ctrl +F5
Ако е инсталиран като Extension то тогава се отива на Extensions > Modиfications и се рефрешва.
modifications.jpg
Снимката е версия 3 но принципа е същият.

Може да рефрешнеш и кеша на темата.
dash.jpg
 
Направих рефреш както е показано на първата снимка и сайта ми изписа че в момента тече обновление. После трябваше да отида в
System -> Settings -> [EDIT] -> Server -> Maintenance Mode = No, че да тръгне пак. Така ли трябва да реагира Opencart
 
Да забравих да спомена че до OpenCart 2.0.3.1 мисля беше го има този бъг. Извинявам се за което.
Със sitemap-а какво стана ?
 
Засега нищо не стана с Sitemap. Имам голям опит с Wordpress и правя аналогии с него, абаче тука има разлики. Дори не знам къде мога да коригирам дизайна, в смисъл дребни неща от типа шрифт, цветове и т.н. Видях че има CSS файлове, но засега спирам да се ровя.
 
Няма как да не се отваря след като е качен нов сайтмап.
ОпенКарт-а си има вградена функция да си генерира сайтмап. Extension > Feeds > Google Sitemap Трябва да се пусне и линка е нещо от сорта : site.com/index.php?route=extension/feed/google_sitemap
 
Ето нагледно цялата история която имам предвид :
https://martinobg.com/index.php?route=information/sitemap
Нали писах в предните отговори. В сайта си има Sitemap, но не може да се промени през FTP-то. Качих снимки от там за да видите къде се намират въпросните файлове. Просто искам да опресня линковете , това е.
 

Прикачени файлове

  • sitemap-1.jpg
    sitemap-1.jpg
    151.5 KB · Преглеждания: 177
  • sitemap-1.jpg
    sitemap-1.jpg
    151.5 KB · Преглеждания: 177
  • sitemap-1.jpg
    sitemap-1.jpg
    151.5 KB · Преглеждания: 177
ето къде се намира sitemap.xml файла, който сменям с моя опреснен и не се отразява никъде промяната
 

Прикачени файлове

  • sitemap-2.jpg
    sitemap-2.jpg
    103.8 KB · Преглеждания: 172
Да разбрах си грешката при изписване на линка, аз задавам директно след основния домейн и sitemap.xml файла (martinobg.com/sitemap.xml), и другата ми грешка е, че търся през вътрешния файл промяната (martinobg.com/index.php?route=information/sitemap).
Благодаря
 

Горе