нова джитка

Записване | коментари | гласуване | проблеми
eros
Потребител
Потребител

Post by eros » Wed May 04, 2011 12:19 am

За какво са спонсори? Има ли желание,няма нужда от тях.

Защо не измислиме таз годишна игра в който могат да се включат повече хора,мисията да е по лесна за всички :idea: :idea:

tedo96
Гуру
Гуру
Answers: 219

Post by tedo96 » Wed May 04, 2011 4:55 am

eros wrote:За какво са спонсори? Има ли желание,няма нужда от тях.

Защо не измислиме таз годишна игра в който могат да се включат повече хора,мисията да е по лесна за всички :idea: :idea:
Да, ще е добре да има такава игричка.
Може наградите да са само бонус точки.

bancov96
Потребител
Потребител
Answers: 23

Post by bancov96 » Wed May 04, 2011 6:27 pm

Според мен да направим състезание за разработка на MVC-базиран фреймуърк и сайт, базиран на него. :)

ArchangelS
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 41

Post by ArchangelS » Wed May 04, 2011 7:19 pm

Ако ще се прави нещо , защо трябва да е игра.

Ако се съберат няколко ентусиасти програмират заедно, то било фреймуорк или нещо полезно, продукт или няма значение какво. Което да върши работа на уеб аудиторията, ще бъде добре. Та малко да се привлича вниманието на външни лица, то било и чужденци най-вече. Не става въпрос за туриста да се привличат лица, то и да се привлекат тук пак добре, става въпроса да се измайстори нещо от БГ което да се ползва навсякъде .

Съмнява ме да се съберат ентусиасти, но ако има нека да го направят. И аз мога да помогна ако трябва, въпроса е не само една игра и хоп.. нещо по продължително продукт.. ала бала.

StormBreaker
Шаман
Шаман
Answers: 344

Post by StormBreaker » Wed May 04, 2011 7:21 pm

ArchangelS wrote:Ако ще се прави нещо , защо трябва да е игра.

Ако се съберат няколко ентусиасти програмират заедно, то било фреймуорк или нещо полезно, продукт или няма значение какво. Което да върши работа на уеб аудиторията, ще бъде добре. Та малко да се привлича вниманието на външни лица, то било и чужденци най-вече. Не става въпрос за туриста да се привличат лица, то и да се привлекат тук пак добре, става въпроса да се измайстори нещо от БГ което да се ползва.

Съмнява ме да се съберат ентусиасти, но ако има нека да го направят. И аз мога да помогна ако трябва, въпроса е не само една игра и хоп.. нещо по продължително продукт.. ала бала.
Моят фреймуърк съм го пуснал свободно тук https://www.assembla.com/code/storm-fra ... sion/nodes

Ама въпроса е не само да го направиш и дадеш. Без документация никой няма да се хване да го ползва освен създателя му :D

ArchangelS
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 41

Post by ArchangelS » Wed May 04, 2011 7:26 pm

:)

Да нещо подобно, ако някой иска ето начало с твое позволение да развие фреймуорка и така... въпроса е да се направи някакъв продукт който да се развие на "световно ниво", съмнява ме до там, но да не е само българска му работа, а да служи за употреба на хората на всякъде.

А иначе за документацията, едва ли е проблем , само казваш какво правят функциите :)

StormBreaker
Шаман
Шаман
Answers: 344

Post by StormBreaker » Wed May 04, 2011 7:32 pm

ArchangelS wrote::)

Да нещо подобно, ако някой иска ето начало с твое позволение да развие фреймуорка и така... въпроса е да се направи някакъв продукт който да се развие на "световно ниво", съмнява ме до там, но да не е само българска му работа, а да служи за употреба на хората на всякъде.

А иначе за документацията, едва ли е проблем , само казваш какво правят функциите :)
Еми аз съм го пуснал свободно, който иска да го ползва, който иска да го копира, който иска да го променя и т.н.

ПП. Вярно, ако някой иска да прави подобрения ще му дам права да обновява SVNа

alex3
Турист
Турист
Answers: 46

Post by alex3 » Thu May 12, 2011 6:06 pm

Хареса ми идеята за клонинг на wt и за framework-а.
Само се чудим, защо като искате клонинг на форум искате собствен форум, като тука е bb2.

Ще е готино да се прави некой мод за phpbb, ама може да са малко участниците.

galabin123
Потребител
Потребител

Post by galabin123 » Thu Jul 14, 2011 7:39 pm

може и да не съм прав ,но предлагам играта да се състой от няколко груби с по няколко члена т.е всяка група да има по 4 потре5бителя с различни познания ,примерно един човек с добра ориентация в html друг php трети css четвърти php и mysql и пети ajax според мен така ще се създадът добри сайтове ,като преди състезанието ще се даде 1 седмица срок в който да се опознаят потребителите в един екип за да не се бъркат по време на работа :)

според мен идеята е уникално ,но не съм я обяснил точно така както аз я вижда :)

streleca_stz
Турист
Турист

Post by streleca_stz » Sun May 06, 2012 7:03 am

galabin123 wrote:може и да не съм прав ,но предлагам играта да се състой от няколко груби с по няколко члена т.е всяка група да има по 4 потре5бителя с различни познания ,примерно един човек с добра ориентация в html друг php трети css четвърти php и mysql и пети ajax според мен така ще се създадът добри сайтове ,като преди състезанието ще се даде 1 седмица срок в който да се опознаят потребителите в един екип за да не се бъркат по време на работа :)

според мен идеята е уникално ,но не съм я обяснил точно така както аз я вижда :)
Малко тъпо, че възвръщам стара темичка, но идеята е добра... Може да се организират на екипи и всеки да трябва да създаде CMS за свободно ползване.. с плугини, теми и т.н. (:

Post Reply