Реклама в Google

ventsi34

Registered
Здравейте, искам да попитам как и от къде става когато се напише в Google дадена ключова дума сайта ми да изкача най-отгоре в жълтото поле? Предполагам всеки се сеща за кое поле говоря.
 
ventsi34 каза:
да де но къде точно от adWords става това?

Влез в adwords и там намери създаване на нова кампания и създаване на рекламни групи.

Правиш една рекламна кампания и към нея добавяш групи.

Задаваш, че искаш да излизаш само при търсене в гоогле и после задаваш региона (българия примерно).

Почваш да задаваш ключовите думи и колко пари мислиш да даваш за клик.
Примерно задаваш 10 стотинки на клик за думите.

След това то ще ти каже, че за някой думи по малко от 30 стотинки няма да стане и ти или трябва д аги промениш на 30 и нагоре или няма да излизаш.


На някой думи особено в чужбина може да стигне до 10 евро клика.
Аз лично повече от 3 евро не съм виждал да ми иска ама съм чувал и за повече и вярвам че е така, защото си има думи дето много се котират.

И примерно ако искаш да излизаш на думите "автомобилни гуми" и минималната цена е 10 стотинки и ти си задал 10 стотинки то значи че ще излизаш на първа страница за това словосъчетание.

Ако обаче някой е задал, че е готов да плати 12 стотинки то ти ще си след него но пак ще излизаш.

Ако 3-ма човека са дали повече от теб от гоогле ще те приканята да зададеш повече пари на клик за да изместиш някой друг и така.

Според мен е без пари ако стоката ти се търси и е супер ефективно да рекламираш в гоогле, но ако стоката не ти е "вървежна" е загуба на на пари и време.
 
Понеже ми стана интересно да питам и аз, ако примерно сме използвали услугите на гугъл да кажем 2-3 месеца и сме били на 1ва позиция през цялото време след като прекратим работата си с тях има ли вероятност да останем на първа позиция ?
 
Teodotko каза:
Понеже ми стана интересно да питам и аз, ако примерно сме използвали услугите на гугъл да кажем 2-3 месеца и сме били на 1ва позиция през цялото време след като прекратим работата си с тях има ли вероятност да останем на първа позиция ?


Не разбрах въпроса ти.
Когато плащаш на гоогле за реклама не си на първа позиция в резултата.
Те не продават позиции в резулта от търсене.
Има си отделно поле за реклама над резултата и то си пише, че е реклама за да не с еобъркват потребителите. За него плащаш.
Когато прекратиш плащането няма как да си в това платено поле.
 

Горе