Неподвижен Div

critrate

Registered
Здравейте.Как мога да направя трика,който се използва във fb и мн други сайтове.
Лентата горе да си седи,а след като мръднеш страницата надолу,diva пак да си седи отгоре?
 
HTML:
<div style="top:0; position:fixed; bottom:auto; width:100%; height:34px;"></div>
Така трябва да стане :)
 
Zion каза:
HTML:
<div style="top:0; position:fixed; bottom:auto; width:100%; height:34px;"></div>
Така трябва да стане :)
точно така ми е :) но пак е проблема с разместването на долния див
 
не става . иска парола за БТК . аз даже въвеждам мойте данни и пак не ме пуска само от http://loacalhost/ влизам
 
качи го на някой хостинг де, нямаш ли хостинг, или дай архив с файловете. Така без да се види никой няма да ти помогне
 
Сещам се за два начина:

1. На този долния див му задаваш "margin-top: 34px".
2. Създаваш друг див, който да е преди "долния" и му даваш такъв стайлинг:


HTML:
<style>
#filler {
   height: 34px;
   width: 100%;
}
</style>

<div id="filler"> </div>


Но това само с гадание. Дай няк'ъв сорс, както споменават по-горе.
 
сигурно го е страх да не му откраднем сайта :D
Това което ти дадох съм го тествал и работи, проблема е в другия див. Ако не искаш да дадеш нещо да погледнем търси там :)
 
Battleman каза:
Сещам се за два начина:

1. На този долния див му задаваш "margin-top: 34px".
2. Създаваш друг див, който да е преди "долния" и му даваш такъв стайлинг:


HTML:
<style>
#filler {
   height: 34px;
   width: 100%;
}
</style>

<div id="filler"> </div>


Но това само с гадание. Дай няк'ъв сорс, както споменават по-горе.

+1

Zion - Колега не ме е страх :D Просто все още нямам закупен хостинг,а не ми се търси безплатен да качвам и да инпортвам дб-та и неща ...
 
@critrate, благодаря за точката. :lol:

Но все пак да кажа, че няма нужда от хостинги и прочие. Това, което ни трябва е HTML Output-a, който се генерира след като чекнеш сайта в браузър (Дясно копче > View Source). Другия път можеш просто да запазиш страницата от браузъра като HTML, дори и без картинки.
 

Горе