Може ли да стане Responsive?

Post Reply
qnkov90
Нов
Нов

Може ли да стане Responsive?

Post by qnkov90 » Tue Feb 11, 2020 6:53 pm

Здравейте. Имам един сайт на wordpress със 8 годишен темплейт. Няма начин да се смени с друг, защото доста е писано за него като отделен код и преправяне. Не е responsive, следователно изглежда различно при различни монитори и устройства. Има ли начин да се преправи или е прекалено много играчка? Проблема е че при 1080 в момента го виждам супер малък.

https://otaku.bg/

muti
Турист
Турист

Re: Може ли да стане Responsive?

Post by muti » Tue Feb 11, 2020 7:53 pm

Всичко може но си е писане. По-лесното според мен е да си направиш втори темплейт, който да се отваря само на мобилните приложения.
П.С. Сега погледнах кода и ... олеле мале. По-добре го смени.
Освен това нито са ти оразмерени картинките, нито са компресирани добре. Зареждаш 210 ресурса без да се кешират. Зареждаш 14 джаваскрипта. До тук спрях да гледам и пускам един Гугле спид и .. Мобилни 1 от 100, Настолни 11 от 100. Обяснявам според моите виждания че или трябва да поработиш над сайта или направи сменяш темплейта.
П.С.2 Дали е респонсив Да респонсив е ама трябва да се ъпдейтне. https://smthemes.com/animepress/
Дори и демото им е 46 пъти по-бързо.
Реши какво ще правиш и сподели ако имаш желание ще помогнем с каквото можем.

qnkov90
Нов
Нов

Post by qnkov90 » Tue Feb 11, 2020 10:24 pm

Кода за мобилните устройства аз го изтрих още преди години, за да го отваря както на декстоп го отваря. Да, мазало е определено. По-бавното зареждане предимно ще е от плъгинтие, не толкова от темата. Ще го мисля, но май ще си остане така. Като цяло ми се иска цялостно уголемяване с около 10 процента да направя.

uphero
Потребител
Потребител
Answers: 31

Post by uphero » Wed Feb 12, 2020 2:47 am

2020 и още има хора които се връзват на гугъл пейдж спеед :D

qnkov90
Нов
Нов

Post by qnkov90 » Sat Feb 15, 2020 11:41 pm

Някой да е работил с тия от Fiverr? Гледам, че има и скамнати там. Има ли начин да си върнеш парите, ако някой те прецака, освен да му пуснеш един коментар във профила? Като цяло намерих доста оферти до 50 долара да ми го направят responsive, но тези дето са най-оценявани нямат нови коментари от години. :))

Post Reply