Как да си сложа чат на сайта.

test

Registered
Хора кажете как да си сложа чат на сайта че това ми е една несбъдната мечта.
 
и така сигорно питаш за чат като този http://www.ogledalo.5gigs.com/javairc/index.html
това става с един джава аплет ( мисля че така се казва ) изтегли го от тук http://www.ogledalo.5gigs.com/php/pjirc_2_2_1_bin.zip като го разархевираш ще видиш че има няколко хтмл фаила всеки е като начало( индекс ) на чата то имената на хтмл-а си говорят normal semple heavy предлагам ти да използваш heavyapplet т.е. другите може и да ги изтриеш нети трябват.
как се настроива:
отваряш хтмл фаила които си избра ( в моя случаи е heavyapplet ) и редактирваш следните редове:
<param name="nick" value="тук пишеш ника скоито ще влизаш">
<param name="alternatenick" value="алтернативен ник">
<param name="host" value="името на ирк сървера примерно irc.spnet.net">
<param name="command1" VALUE="join #тука напиши канала в които искаш да влиза автоматично"

това е от мен ако има проблеми питаи
 
Човек евалта сега ще вида какво ще направа.Много благодарско да знаеш че имаш една бира от мен.
 
Значи чата си е ток и жица.Ама имам един два въпроса за него.
Първия въпрос ми е дали е нужно хората който искат да влезнат в чата да имат Java програма и то каква е тя.
Вторият ми въпрос е там където пиша за с какъв ник да влизам дали може да се променя без да се пише в сорса.И как мога да съсдам собствен канал.
 
Ехтра пичове сте всички.А за чата дето дасе използва само от Интернет Ехплолер ще съм ти много благодарен щот неска тоя го изпробвахме и някой влиза друг не може и т.н.
 
DokToRa каза:
Ехтра пичове сте всички.А за чата дето дасе използва само от Интернет Ехплолер ще съм ти много благодарен щот неска тоя го изпробвахме и някой влиза друг не може и т.н.

Абе еи сега го пробвах този чат обаче не може да се пише на БГ.
Ужким е професионален ама нещо не мога да го направя на БГ.
Аз съм правил чат сам.
Не е много хубав ама поне може да му наслагаме картинки каквито искаме.
Аз съм решил да го усъвършенствам.
Имай предвид че съм го правил сам и не е много готин но..
Ето тук разгледай чата.
Аз им го направих.Те са мой приятели и са като нас ентусиясти.
А зад емблемата е контрол панела на сайта им много е готин
може да управляваш и променяш целия сайт от там:

http://victoria-fc.net

Ако ти хареса чата и изчакаш известно време да го пооправя
може да го ползваш..
С променен дизайн разбирасе :)
 
Дам сайта им е добър.Само дет са сложили една точка в повече в движищия се текс най-от горе ама иначе е добър.А чата е хипер добър.
 
DokToRa каза:
Дам сайта им е добър.Само дет са сложили една точка в повече в движищия се текс най-от горе ама иначе е добър.А чата е хипер добър.
Чата има май една критична грешка.
Само ме мързи да я оправя.
Ама като стане ще го пусна в свободно теглене.
 
a mojeli 4ata da mi go napravi6 kakto rpedi te bqh pomolil poneje gledam 4e 4ata ti e ne6to podobno na tova koeto iskam http://clubogledalo.hit.bg/shoutbox.html aide 4ao i daneva zaatrudnqvam mnogo
 
mute каза:
a mojeli 4ata da mi go napravi6 kakto rpedi te bqh pomolil poneje gledam 4e 4ata ti e ne6to podobno na tova koeto iskam http://clubogledalo.hit.bg/shoutbox.html aide 4ao i daneva zaatrudnqvam mnogo

Немате проблеми.
Сега се опитвам да направя една малка системка за писане на уроци
и се оказа супер сложно.
Трябва ми още една седмица за да дам тестов вариянт който да тестваме дзверски и почвам да правя чата и другите работи.
 
Като говорите за чатове и се замислих и аз да се сдобия с такава модерна придобивка ,но нещо ми е нясно ....инсталирах си chat ogledalo и искам да попитам как точно се работи с него ,как да съм аз админа ,как да го кача на хостинга ,кво трябва да направия а ?плс ?
 
като за начало трябва да си инсталирате java virtual mashine изтегли от тук http://www.data.bg/search.html?sid=a6fqnw91qb8dmub0zytb ( незнам точно коя от всичките варши работа )
този чат се използва вместо стандартния IRC (mirc) клиент такаче няма никакви админски права ако си работил с "Мирк" мисля че ще ти е ясно как се работи използват се сащите команди като "мирк" все пак ако неги знаиш ето и наи важните:
всяка команда започва с /
/server irc.spnet.net сварзваш се към сервера на спнет
/nick mute сменяш си ника на пример mute
/join #mute влизаш в канал пример mute ( всеки канал започва с # )

как да го инсталираш просто разархивираш фаила отваряш с текстови редактор някои от хтмл фаиловете и променяш следните редове
<param name="nick" value="тук пишеш ника скоито ще влизаш"> ( какато написах по горе този ник може да баде сменен след като влезете с командата /nick твоетоиме
<param name="alternatenick" value="алтернативен ник"> ( този ик служи че в случаи някои използва в момента твоя )
<param name="host" value="името на ирк сървера примерно irc.spnet.net">
<param name="command1" VALUE="join #тука напиши канала в които искаш да влиза

последния ред го няма при теб но аз сам го добавил

слагането на хоста е много просто трябва да качиш всички фаилове от папката с чата и после пишеш в браузера каато този фаил които си го редактирал го преименуваш на index.html www.tvoq.host.com/papkata.na.chata/


п.п. за пореден пат казвам че несам добър в приказките такаче пак питаи ако има нещи неясно
 
mute каза:
като за начало трябва да си инсталирате java virtual mashine изтегли от тук http://www.data.bg/search.html?sid=a6fqnw91qb8dmub0zytb ( незнам точно коя от всичките варши работа )
този чат се използва вместо стандартния IRC (mirc) клиент такаче няма никакви админски права ако си работил с "Мирк" мисля че ще ти е ясно как се работи използват се сащите команди като "мирк" все пак ако неги знаиш ето и наи важните:
всяка команда започва с /
/server irc.spnet.net сварзваш се към сервера на спнет
/nick mute сменяш си ника на пример mute
/join #mute влизаш в канал пример mute ( всеки канал започва с # )

как да го инсталираш просто разархивираш фаила отваряш с текстови редактор някои от хтмл фаиловете и променяш следните редове
<param name="nick" value="тук пишеш ника скоито ще влизаш"> ( какато написах по горе този ник може да баде сменен след като влезете с командата /nick твоетоиме
<param name="alternatenick" value="алтернативен ник"> ( този ик служи че в случаи някои използва в момента твоя )
<param name="host" value="името на ирк сървера примерно irc.spnet.net">
<param name="command1" VALUE="join #тука напиши канала в които искаш да влиза

последния ред го няма при теб но аз сам го добавил

слагането на хоста е много просто трябва да качиш всички фаилове от папката с чата и после пишеш в браузера каато този фаил които си го редактирал го преименуваш на index.html www.tvoq.host.com/papkata.na.chata/


п.п. за пореден пат казвам че несам добър в приказките такаче пак питаи ако има нещи неясно

Да а аз да добавя ли "<param name="command1" VALUE="join #тука напиши канала в които искаш да влиза" ...А например потребител влиза в сайта ми и иска да влезе в чата ...?То с моя ник ли ще влезе ,
и как да го направя така че да си избере име и такива работи преди да влезе в чата ,също да съм направил аз 2 канала и всеки потребител да влиза в които иска ,при логина за чата ...?Малко трудно ще ме разбереш какво искам да направя ,ако неразбираш нещо питаи ме ... :roll: Кажи ми отговорите плс .. :lol:
 
значи щом искаш да влиза в два канала добавяш
"<param name="command1" VALUE="join #тука напиши канала в които искаш да влиза"
"<param name="command2" VALUE="join #тука напиши канал №2 в които искаш да влиза"
"<param name="command3" VALUE="nick $$? (при тази команда трябда да ти излезе поле при коеото да си напишеш ника тва несам го пробвал
тва е все пак тука стаав вапрос повече и за IRC
 
Добре слагам ги и ми изписва
Not connected
[13:19] Not connected
[13:19] Not connected
[13:19] Not connected
[13:19] Not on a channel

що става така ?
 

Горе