Търсене с кавички

nom3r1

Registered
Сещате ли се за търсенето с кавички? "търся еди какво си" , тоест за по-точно търсене на думи/изречение

Как става този номер, в момента при търсене използвам LIKE , но мисля да го заменя с FULLTEXT Search - вижда ми се по-бързо търсенето

Иначе търсенето ми в момента е подобно на това:
[sql]SELECT title * FROM `table` WHERE `title` LIKE '%{$promenliva}%';[/sql]

Като това е примерна заявка.
 
Ами ако използваш htmlspecialchars и кавичките в базата ти данни се записват " " ". То тогава като търсиш ще търсиш с " " " и следователно ще ти търси с кавичките.
 
eddyy93 каза:
Ами ако използваш htmlspecialchars и кавичките в базата ти данни се записват " " ". То тогава като търсиш ще търсиш с " " " и следователно ще ти търси с кавичките.

Въобще знаеш ли за к'во говоря?
 
К'вот такова знам.

Ако не разделяш изречението на думи с explode ще ти се получи това което искаш.

И ще правиш проверки ако в началото и края на изречението има кавички да не го explode, а ако няма да си го explode на думи и да ти се върти цикъла.
 
Просто разменяй заявките. При засичане на кавички използвай MATCH () AGAINST() , а когато няма кавички ползвай LIKE.
В момента друг вариант не ми идва наум.
 
@eddyy93, тоя вариант ми беше първия , за който се сетих и не стана или нещо съм оплескал. ;-)

К'вот такова знам.

Т'ва к'во ще рече? Хах :)

relax4o каза:
Просто разменяй заявките. При засичане на кавички използвай MATCH () AGAINST() , а когато няма кавички ползвай LIKE.
В момента друг вариант не ми идва наум.

+1
 

Горе