mysql на отдаличен сървър

oniq

Registered
здравейте, пичове
трябва да се свържа към mysql на друг сървър. Имам данните
име, парола, ип и порт
как мога да се свържа и ако може някъде малко документация да прочета.

ще се радвам да чуя полезни отговори
 
За да се свържеш към mysql, който се намира на друг сървър, от този, на който се изпълнява скрипта, трябва да се разреши remote достъпа. Свържи се с съппорта на съответния хост, на който се намира mysql bd-то ти и говори с тях.

Друг начин няма.
 
PHP:
<?php
$dbhost = "";
$dbuser = "";
$dbpass = "";
$dbname = "";
$connection = mysql_connect("$dbhost", "$dbuser", "$dbpass") or die("Сайтът не може да се свърже към базата данни");
$db = mysql_select_db("$dbname",$connection)or die("Сайтът не може да се свърже към базата данни"); 
?>
ако съм те разбрал правилно .. :)
 
от страната на сървъра са направили всичко нужно.
просто не знам как да се свържа. Някакъв скрипт ли е? mysql програма ли, през URL ли се влиза :shock:
 
DirectX каза:
Файловите са на твоя комп, а само MySQL е на отдалечен хост така ли ?

User: name
Pass: password
Server: IP port 3306

ето такива данни имам. Трябва ли да искам още информация или тази ми е нужна?
 
Ми той DirectX ти написа какво ти трябва...

DirectX каза:
PHP:
<?php
$dbhost = "";
$dbuser = "";
$dbpass = "";
$dbname = "";
$connection = mysql_connect("$dbhost", "$dbuser", "$dbpass") or die("Сайтът не може да се свърже към базата данни");
$db = mysql_select_db("$dbname",$connection)or die("Сайтът не може да се свърже към базата данни"); 
?>
ако съм те разбрал правилно .. :)
 
oniq каза:
DirectX каза:
Файловите са на твоя комп, а само MySQL е на отдалечен хост така ли ?

User: name
Pass: password
Server: IP port 3306

ето такива данни имам. Трябва ли да искам още информация или тази ми е нужна?
база данни евентуално... но това е в общи линии стига да въвеждаш всичко правилно (server ip/port/user/password) и да имаш достъп даден от сървъра...

$server = "serverip";
$dbname = "database";
$user = "username"; //позволено за ип-то от което се свръзваш
$password = "password";
$link = mysql_connect($server,$user,$password) or die(mysql_error());
mysql_select_db($dbname);
 
а този достъп как се задава? Трябва да ми имат ип адреса и следователно чрез него? Или просто да позволят достъп за този юзър и парола, който са ми дали.

Тези данни се вписват както се свързвам към обикновенна база данни на мой сървър. Нали?
 
Ако си на споделен хостинг пиши на поддръжката дали могат да ти разрешат отдалечения достъп.
 
Мерси пичове, проблема се оказва в Сървъра. Не бяха отворили някакви защитни стени, а аз прерових целия интернет. Всъщност си го бях направил правилно.

В момента имам по-странен проблем. Как да работя с 2 бази едновременно, като едната е на отдаличен сървър, а другата локална.

Идеята е:
Да вземам информация от отдаличената база данни, да сравнявам дали има промяна и презаписване на промените във локалната!

Идеи? :idea:
 
Съвсем нормален скрипт просто ще правиш 2 връзки към дб-тата и със по 2 различни имена на променливите.
Чисто теоретично не би трябвало да има проблем...
може да се разровиш в нета за comparing mysql field with remote mysql или нещо подобно. :)
 

Горе