Промяна в страниците?

Dj_BalthazaR

Registered
Например имам index.php, news.php, info.php.
Как ако променя в страницата index.php някоя таблица по структурата на дизайна, линк или някакъв текст няма значение, то да се променя и в останалите страници?
А не да си играя в всяка страница да променям едно по едно, едно и също нещо.
 
Аз процедирам така:
Да кажем имам едно меню горе в хедъра (под логото), самия код със линковете и тн го слажам в един файл header-menu.php
и после във всички файлове където искам да го има , го include там където ми трябва.След това след 1 месец да кажем искам да сменя някой линк,отварям header-menu.php редактирам и се променя във всички файлове... по същия начин действа и css файлът (същатата идея) от един файл се променя навсякъде.

Разбира се има и вариант,самото меню (линкове) и други разбира се, да се взимат от база данни,така в един администраторски панел може да ги редактираш и и те ще се обновяват,но з амен е по-тежко защото така ще прави излишни заявки към сървъра,иначе така процедират повечето content management systems
 
За това с include ми е ясно, нямам точно това в предвид. Да кажем някой таблица в дизайна? Променям в индекс променя се на всякъде? Имаше нещо подобно, но съм го забравил.
Имаш index.php в него ти е цялата структура(таблици, div-ове и т.н.) на дизайна и както ти казва include например за менюто и така.
В началото на индекса не беше ли нещо с
PHP:
<?
session_start();
ob_start();

if(isset($_GET["page"]))
	$page=$_GET["page"];
secure();
?>

след което си е останала част на структурата и стигаш до средата, където се инклудва от друг файл нещо като:

PHP:
	 	<?	
			if (isset($page)){
				if(eregi('[^[:space:]a-zA-Z0-9_&-]{1,}',"$page")){
					echo "Hack Attack";
				}else{
				require("$page.php");
				  }}
				  else {
				      require("main.php");
				  }
		?>

където main.php са извличат да кажем някакви новини(само за индекса), а в останалите страници на това място е друго (без тези новини), Като например някаква информация или контактна форма и на доло си продължава останала част от структурата на сайта.
Не знам как да го обесня по-точно. :D
 

Горе