Код за нещо подобно

k0kicha

Registered
Разглеждах ТОЗИ САЙТ

Интересува ме, как да направя същият код, когато натисна на изображение от моят сайт да се отваря така нов pop-up или както се нарича,който да съдържа същата информация - клип от youtube и информаци за него и close бутонче разбира се. Може ли някой да ми поясни? Или да ми даде подобен урок или код
 
пиши в google "jquery lightbox" за алтернативи. Но точно този в сайта, едва ли ще намериш. Поне аз си мисля, че е моднат :)
 
Изтеглих този - http://html5box.com/html5lightbox/

Сега обаче, как мога да го преработя, когато се отвори прозорчето отзад фонът да е бял и да е с намален opacity, отзад за да се вижда останалата част от сайта и как мога да направя отдясно на клипчето от youtube да има изписана информация ? Търсих в .js цвета на фона (#191919), но никъде го няма.
 
Първото нещо с opacity-то го намерих. Сега обаче за второто не знам как да направя.
 
Не знам за вас ама при мен е адски зле поп ъп-а в този сайт има z-index по малък от страничната лента и излиза толкова настрани че тази лента го закрива на повече от половината и част от него дори се пада извън екрана.
 
inferno16 каза:
Не знам за вас ама при мен е адски зле поп ъп-а в този сайт има z-index по малък от страничната лента и излиза толкова настрани че тази лента го закрива на повече от половината и част от него дори се пада извън екрана.

Сигурно си на по-малка резолюция. При мен се вижда добре, страничната лената изобщо не го закрива и не излиза от екрана.
 
При мен си излиза добре! Само моля за помощ за това как да направя да излиза освен клипа от youtube и информация за клипа в дясната част, както и как да променя големината на бокса с клипа?
 
k0kicha каза:
При мен си излиза добре! Само моля за помощ за това как да направя да излиза освен клипа от youtube и информация за клипа в дясната част, както и как да променя големината на бокса с клипа?
http://themeforest.net/item/wowway-interactive-responsive-portfolio-theme/2374321
http://demo.krownthemes.com/?theme=wowway&type=0
това върши ли ти работа?
 
Ами не. Това си е за wordpress. Иначе и аз го намерих, но благодаря! Искам сега да направя единствено lightbox-a да не е зает изцяло от клипа, а отстрани да има място за текст и информация.
 
Ето показано със снимки какво трябва съм направил и какво искам да стане:

Това е до където съм стигнал:
6419735X.jpg


Това е, което искам да стане:
6419736s.jpg


1. Големината на изкачащия прозорец да е колкото големината на клипа
2. В полето от дясната страна да може да се добавя информация
3. Бутончето за затваряне на прозорчето да е горе в дясно
4. Клипчето да не се пуска автоматично, когато се отвори прозорчето.

Това е javascript-a -
htmllightbox.js

Ако е необходим и друг файл - моля пишете ми!
 
Не можеш ли да видиш кода на сайта от който си направил втората снимка?
На мозилата със Web developer toolbar и Firebug е много лесно да видиш структурата на сайта и даже да пробваш локално! :shock:
 
Ами проблема е, че е на wordpress платформа и ми е малко трудно. И че е javascript и малко не съм на ясно. Ако можеш да помогнеш ще съм ти много благодарен!
 
кво като е wordpress, ти виждаш html-a, не пхп-то ... А от хтмл-а, ще видиш и кои js, css файлове ти трябват
 
Трябва ми да видя кодът когато се отвори lightbox-а. За да разбера как е направен той. Не мога да се справя затова питам за помощ, дал съм и моят файл, ако някой може да помогне с преработката.
 
Може ли някой да ми преправи JavaScript-а така, че да стане като на bashmotion. Мъчих се, но не успях.

Това е файла до където успях да го направя - html-lightbox

Трябва ми да се направи големината на прозорчето да е колкото клипът от youtube и от дясно полето да е текстово, за да може да се въведе информацията, facebook и twiter лайк бутонит (има го на снимките в по-горния пост), както и бутончето за затваряне на прозорчето да не е долу, а горе.
 
Добре, искам единствено някой да ми каже как да добавя текстово поле, в което да мога да си сложа текста и facebook бутона за like ?
 
https://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like/

неразбрах какво имаш предвид под текстово поле
 

Горе