Курсова работа С++

freyyaaq

Registered
Здравейте!
Ще може ли да ми помогнете за една програмка на С++, която я имам за домашна работа и просто не мога сама да я направа, още не съм ги разбрала масивите. Ще съм ви благодарна ако ми помогнете и да я разбера програмата.Мога само началото да започна и натам нямам представа как да продължа.

1. Съставете програма на С++, която:
a. Декларира и инициализира с избрани от вас стойности двумерен целочислен масив с 3 реда и 4 стълба;
b. Отпечатва стойностите като правоъгълна матрица от числа;
c. Разменя съдържанието на редове 1 и 3 и отпечатва така променената матрица;
d. Разменя съдържанието на стълбове 2 и 4 и отново отпечатва матрицата.
2. Съставете същата програма, без да ползвате индекси, т.е. само с адресиращи изрази с указатели.
3. Съставете вариант на същата програма, в който числата от матрицата се съдържат в едномерен масив от 12 елемента.
4. Съставете вариант на предходната програма, в който едномерният масив е динамичен и размерите на матрицата, както и номерата на разменяните редове и стълбове се въвеждат от конзолата

Благодаря предварително!
 
Както ти писаха и в bgdev.org, дай началото да видим какво точно не си научила.

То не става само с ходене по кафета и дискотеки, трябва и малко учене за програмирането
 
Щот не разбираш масивите, надявам се урока ми да ти помогне малко или много http://dobrev-web.eu/2011/10/%D0%B4%D0%B2%D1%83%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B2%D0%B8-%D0%B2-cpp/ :)
 

Горе