PHP Sockets

g9m29

Registered
Някой може ли да ми даде някаква информация относно php sockets и работата с тях. Говоря за големи статии, книги или други подобни работи, като имате на предвид че съм прегледал първите 3 страници на гоогле. :)
 
Говоря за големи статии, книги или други подобни работи, като имате на предвид че съм прегледал първите 3 страници на гоогле.

Ако няма да четем написаното, то по-добре да не отговаряме. Тъй като така превръщаме разговора ( диалога в момента ) в монолог, което води до излишно напрежение м/у двете страни.
 
Просто не виждам какво друго можеш да прочетеш за работата със сокети при PHP от "големи" статии. Ако търсиш информация въобще за сокетите - съвета ми е да не намесваш PHP. Вместо това меже да разгледаш Python, Perl и Ruby - те имат много мощни net библиотеки, които буквално с по два реда код вдигаш сървъри и клиенти - неща, които се изплзват при "големите". А защо PHP не е удачен за работа със сокети - това е сериозен проблем, свързан с архитектурата и начина на работа на PHP. Затова и в CURL модула на PHP са изрязани опциите за сокетите, въпреки, че се ползва libcurl.
 
Интересно, изглежда това недоразумение ще доведе до много ползотворен разговор. Напълно запознат съм с работата със сокети с PERL и от там всъщност идва и любопитството ми към работата със същите в PHP. Тъй като за PERL има бол документация било тя официална или "не толкова", но все пак огромно количество, а за PHP е съвсем малко и като цяло се повтаря едно и също. Да разбирам, че PHP като език е ограничен от работата си или просто трябва да си търся гуру, на който да платя за документи настрани :|
 
Ами наистина причината за повтарящата и бедна информация се дължи на ограничените възможности за работа със сокети. Има идея в PHP7 да се реализират мулти-трейдове и асинхронна обработка - нямам идея как точно ще се случи, но ако се случи - може да има развитие по темата :)
 
Ми дам, ще ровя из дълбините на deep-а пък ако попадна на нещо ще упдейтвам. Хубав разговор се получи :)

+ от мен
 

Горе