Random Attack

NewNewbie

Registered
Може ли да се направи да има примерно 10% на index.php да те атакува едно от 4 вида хора
И да се появява поп ъп в който има снимка на този човек и отдясно 2 бутона "Бий се" и "Откажи се" този бутон откажи се да води до index.php?a=lechebnica а да продължава батъла и да има % победа в зависимост $power и $def
 
Ъпенщайн ама нищо не разбрах... 10% индекс пхп да има бой откажи се какви 10 процента от индекса? :? Случайни хора ли трябва да се нападат нищо несхванах...
 
NewNewbie каза:
Може ли да се направи да има примерно 10% на index.php да те атакува едно от 4 вида хора
И да се появява поп ъп в който има снимка на този човек и отдясно 2 бутона "Бий се" и "Откажи се" този бутон откажи се да води до index.php?a=lechebnica а да продължава батъла и да има % победа в зависимост $power и $def


Ти май игра си тръгнал да правиш, ама май тука ще я правим :p

Виж сега, по твоя проблем има много различни решения.
първото нещо което ми изкочи в главата е:
с rand() функцията да избираш числа: от 1 до 10 примерно.
ето ти ги твоите 10%

И после с case и switch или if и elseif да проверяваш числото и там да си избираш действия.
поп-ъп с бутони.


лесно е.
 
Ами с javascript съм зле,а със PHP нов :lol: знам само основата + не много но не и малко :cry:
И идеята ми е
В инекса да има 10% шанс примерно да те нападне един от числата от 1 до 10 .И като ме напада да се отваря поп ъп и всеки от тея числа ще си има собствна $power и $def но според $power и $def на играча.
Да има опции откажи се от боя примерно echo('<a href="index.php?a=lechebnica"'); или нещо др. а другата да е бий се и да иска 30 $nrg .А след този бутон аз ще си го направя ;)

Само да кажа,че $powe, $def и $nrg сам си ги напраивл вече и няма смисал да ги пишете ;) а само другото от горе
 
Няма как да го направим, тъй като нямаме системата ти.
Ако искаш 10 процента за нещо, например да include даден файл:
Код:
<?
$procent = rand(1,100);
if("$procent" <= "10"){
include "index.php";
exit;
}
echo "ala-bala";
?>
 
Добре бе пич, къде си тръгнал тогава да правиш игра, след като си "нов" в PHP и си "зле с javascript" ?? По-добре ги понаучи малко поне. То, така или иначе след като незнаеш PHP, ме съмнява да се получи нещо добро, ако го правиш ей така като питаш как ще стане, затова мисля че по-добрия вариянт е да си вземеш една готова игра от някъде и да я инсталираш ;) Просто съвет ;) Иначе, вече ти отговориха за това как ще стане ако искаш да е 10 % възможността да се случи нещо.
ПП: По-добре е да ползваш mt_rand() вместо rand(), защото с нея числата са по random от колкото с другата ф-ия ;)
ППП: Ето ти javascript-чето за поп-ъпи ;)
Код:
<input type="button" value="Попъп" onclick="window.open ("http://www.javascript-coder.com","mywindow"); " />
от този код, като натиснеш бутона и ти се отваря прозорец с по-подробна информация за pop-upите ;)
 

Горе