Система за уроци

K0ceTo

Registered
Здравейте.Опитах се да подкарам системата за уроци на our, но нещо съм сбъркал яво и колкото пъти преглеждах скрипта все всичко с базите данни и въобще всичко си е на мястото.Но неще да тръгне, както и останалите системи за уроци в сайта.Та реших да опитам да си направя сам.Та правя си формата, качвам в базата данни и ето вече се спънах.Идеята ми е да кача всяка категория в отделно поле на таблицата, като автора също е в отделно поле.Та интересно ми е как мога да направя РНР файл, който да извежда като линкове всички заглавия в дадена категория, а тези линкове да водят към самия урок.Та качвам заглавието в отделно поле в таблицата,
после му давам там да отпечата всички заглавия.Е как да свържа тези заглавия със урока на който съответсват?

Знам че въпроса ми не е въобще формулиран добре, ако не можете да разберете нещо ще се опитам да се изразя по ясно :)
 
Хмм аз не съм я довършил.Въпроса ми е на кратко, качвам всичко в базата данни, но после не мога да изведа списък с уроци по категорий.А имам поле с категорий, с автори и със самите уроци.
 
K0ceTo каза:
Хмм аз не съм я довършил.Въпроса ми е на кратко, качвам всичко в базата данни, но после не мога да изведа списък с уроци по категорий.А имам поле с категорий, с автори и със самите уроци.
Той пита за системата на OUR
 
Ааа ами значи копирам последователно всичките му примери, слагам инфото за базата данни и т.н., но ми показва мноого мнооого грешки и въобще неще да подкара.Сигурно проблема е в мен, но не мога да кажа къде, за да ми помогнете, но доста време се човърках в нея и пак не стана.Ще опитам пак, дано тоя път видя нещо което съм пропуснал миналия :)
 
Ами дай да видим както ти изписв,няма начин да се оправи.
С какъв сървар си ?
 
Добре сега ще я направя пак да ви дам какво ми изписва.Пускам я на локалния хост, това може ли да е проблем?

А за това което аз правя, не съм стигнал доникъде освен че имам една форма която записва в базата данни.Сега трябва да намеря начин как от тези четири полета, информацията от полето стс заглавията на уроците да излизат като линкове които да водят към съдържанието.
 
Ами ето направих всичко за opiti.freehostia.com, не се получава.Не съм сложил индекс, защотот само тествам :)
 
Ей хора помогнете малко моля ви.Не че искам да направя някакъв определен сайт, но искам да се науча и да видя как мога да модифицирам чуждите скриптове, а това не мога да го направя, ако скрипта не тръгва.
 
Много грешки имаш, изключително много. Също неможе да се върже към базата, това прочете ли го?
 
Ами прочетох го.Миналия пъ се свърза.Сигурно съм объркал паролата, ще го проверя, но не разбирам какви са грешките.Правя всичко стъпка по стъпка.
 
ами защо не дадеш направо системата която си подобрил а не само да се флоод :wink:
 
Ами виждам че на там отиват нещата. А бре хора, не мога да я подкарам тая система и толкова.Айде да се върнем на първоначалния ми въпроса става ли?Та ако съм качил автор, заглавие, категория, урок в отделно поле, как мога да направя файл за някоя категория в който да се изкарва като списък заглавията на всички уроци със тази категория?
 

Горе