Как се работи с Гугъл Адсенс и как да нямаме проблеми с НАП (за youtube канал)

Правила на форума
Моля, маркирайте отговора на потребитeля, който най-много ви е помогнал за решаването на проблема/въпроса Ви!
Повече за системата за оценяване може да прочетете тук: viewtopic.php?f=28&t=130265

Topic author
EatMySword3
Нов
Нов
Reactions: 0

Как се работи с Гугъл Адсенс и как да нямаме проблеми с НАП (за youtube канал)

Мнение от EatMySword3 »

Здравейте, имам няколко въпроса по темата с adsense:
До сега не съм се регистрирал по ДДС за получаваните пари от Адсенс. Ако сега го направя, като физическо лице има ли как да се проследи какви пари съм получавал назад във времето и да отнеса глоби (парите съм ги взимаал от WU)? Също мога ли да си направя акаунта в адсенс фирмен или трябва да създам нов? :violin:
от niksdevil » Пет Авг 06, 2021 9:54 am
ДО 10к на година няма да имаш проблем (лева)
Go to full post
Аватар

Ticketa
Редовен
Редовен
Reactions: 4
Support: 24
9
Обратна връзка:

Re: Как се работи с Гугъл Адсенс и как да нямаме проблеми с НАП (за youtube канал)

Мнение от Ticketa »

Аз лично повече от 300€ и то да 2 години не съм изкарвал от там ... Така че нямам представа при евентуално по големи суми

niksdevil
Ентусиаст
Ентусиаст
Reactions: 3
Support: 1
10

Re: Как се работи с Гугъл Адсенс и как да нямаме проблеми с НАП (за youtube канал)

Мнение от niksdevil »

ДО 10к на година няма да имаш проблем (лева)

ivan21
Нов
Нов
Reactions: 1

Мнение от ivan21 »

Полезна информация, благодаря !
Аватар

Ticketa
Редовен
Редовен
Support: 24
9
Обратна връзка:

Мнение от Ticketa »

niksdevil написа: Пет Авг 06, 2021 9:54 am ДО 10к на година няма да имаш проблем (лева)
ДДС прага за 12 месеца назад все още е 50к, не минеш ли 50к няма да имаш ядове...дори и да ги минеш, плащаш си данъка и това е, общо взето аз нямам ядове с тях
Аватар

deam0n
Web-tourist
Web-tourist
Reactions: 12
Support: 204
16
Обратна връзка:

Мнение от deam0n »

Аз по едно време прибирах по 1500-1700 евро от адсенс :D Дано не ме потърсят :whistle:
1

niksdevil
Ентусиаст
Ентусиаст
Reactions: 3
Support: 1
10

Мнение от niksdevil »

Ticketa написа: Съб Авг 21, 2021 2:18 pm
niksdevil написа: Пет Авг 06, 2021 9:54 am ДО 10к на година няма да имаш проблем (лева)
ДДС прага за 12 месеца назад все още е 50к, не минеш ли 50к няма да имаш ядове...дори и да ги минеш, плащаш си данъка и това е, общо взето аз нямам ядове с тях
Няма значение, щом получаваш пари от Ирландия трябва да си регистриран по ЗДДС :dance:
Доставчикът е лице, което не е установено на територията на страната, следователно за получателя на услугата ще възникне задължение за регистрация на основание чл. 97а, ал. 1 от ЗДДС
Както и да е, ако искат да ти снимат личната карта от WU обръщай са и бегай :mrgreen:
1
Аватар

deam0n
Web-tourist
Web-tourist
Reactions: 12
Support: 204
16
Обратна връзка:

Мнение от deam0n »

То вече няма Western Union за плащанията в България..
Аватар

Cenov
Уеб-турист
Уеб-турист
14
Обратна връзка:

Мнение от Cenov »

deam0n написа: Пет Авг 27, 2021 5:47 am То вече няма Western Union за плащанията в България..
Хмм. при мен е зададен Western Union , но може да е защото е стар акаунт или не знам..
Публикувай отговор