Facebook

dakata__92

Super Moderator
Искам да създам приложение с което да търся хора. Виждам, че фейса предлага API, което трябва да тегля и настройвам, а не желая да използвам тежката им система, тъй като ми се налага да търся бързодействие. Как е възможно с cURL да търся във фейса лица и да взимам линкове към профилите им при съвпадение?

Вече се логвам в сайта с мейл и парола, имам и бисквитки, но като гледам ще трябва да използвам доста регулярни изрази да взимам резултатите. Та за това питам дали някой не го е правил вече. :)
 
dakata__92 каза:
Искам да създам приложение с което да търся хора. Виждам, че фейса предлага API, което трябва да тегля и настройвам, а не желая да използвам тежката им система, тъй като ми се налага да търся бързодействие. Как е възможно с cURL да търся във фейса лица и да взимам линкове към профилите им при съвпадение?

Вече се логвам в сайта с мейл и парола, имам и бисквитки, но като гледам ще трябва да използвам доста регулярни изрази да взимам резултатите. Та за това питам дали някой не го е правил вече. :)
http://stackoverflow.com/questions/37829131/how-to-search-user-and-page-name-simultaneously-using-facebook-graph-api
 
Иска ми секретни ключове и прочие, а за да ги имам трябва пък да активирам акаунта с телефонен номер, а това не искам да го правя. GRAPH също изисква да съм логнат с някакъв ключ.

Давайте примерен код, че линкове изчетох много по темата.
 
Facebook - > OAuth да разреши и удостоверяване на приложението идентифицира клиента си. Точно като име / парола идентифицира даден потребител до WebService, мобилните клиенти / настолни pc-та!
Таен ключ се ползва за идентификационни данни за сървър, за да потвърдиш, че е той.
Без секретен ключ забрави :) , пробвал съм бая пъти няма да стане.
 
novakabg каза:
Facebook - > OAuth да разреши и удостоверяване на приложението идентифицира клиента си. Точно като име / парола идентифицира даден потребител до WebService, мобилните клиенти / настолни pc-та!
Таен ключ се ползва за идентификационни данни за сървър, за да потвърдиш, че е той.
Без секретен ключ забрави :) , пробвал съм бая пъти няма да стане.

За това няма и да ползвам API-то на фейса. Така д иска ми се, но няма да си давам телефонният номер само за да имам достъп до търсачката.

Нямат ли някакви публични опции без да се налага секретен ключ или поне и той да е достъпен, не да го потвърждавам през телефона.
 
Та явно никой не се е занимавал да си пише самичък код по темата а всеки си е пльоснал телефонният номер в "клюкарника", за престиж. :D
 
Защо да парсваме страниците на фейсбук като има API? И какво означава "тежко апи"? Обикновени заявки.
 
djman каза:
Защо да парсваме страниците на фейсбук като има API? И какво означава "тежко апи"? Обикновени заявки.
Така, просто ми се налага да гоня скорост, но това не е от значение за момента. Има API, но желае на акаунта който съм създал да потвърждавам, чрез изпращане на смс към телефонен номер акаунта, след което ще получа секретен ключ. Е те тази стъпка не желая да изпълнявам, което ме кара и сам да си парсвам информацията. Не искам да легитимирам акаунта с телефонен номер само защото така ми е наложено от "клюкарника". Питам дали има друг начин да взема тези секретни ключове, без тази стъпка?
 
Ако търсиш скорост трябва да използваш апи-то. Ако ползваш cURL има шанс и да те баннат.

dakata__92 каза:
Има API, но желае на акаунта който съм създал да потвърждавам, чрез изпращане на смс към телефонен номер акаунта, след което ще получа секретен ключ. Е те тази стъпка не желая да изпълнявам, което ме кара и сам да си парсвам информацията.

Има предостатъчно безплатни сайтове с номера за смс-и.
 
deam0n каза:
Ако търсиш скорост трябва да използваш апи-то. Ако ползваш cURL има шанс и да те баннат.

dakata__92 каза:
Има API, но желае на акаунта който съм създал да потвърждавам, чрез изпращане на смс към телефонен номер акаунта, след което ще получа секретен ключ. Е те тази стъпка не желая да изпълнявам, което ме кара и сам да си парсвам информацията.

Има предостатъчно безплатни сайтове с номера за смс-и.
Дай пример с такъв сайт за да мога да си потвърдя акаунта и да разцъкам API-то.
 

Горе