Плъгин за резервации

Wordpress Форум
Правила на форума
Моля, маркирайте отговора на потребитeля, който най-много ви е помогнал за решаването на проблема/въпроса Ви!
Повече за системата за оценяване може да прочетете тук: viewtopic.php?f=28&t=130265
Аватар

Topic author
Ticketa
Редовен
Редовен
Reactions: 4
Support: 24
9
Обратна връзка:

Плъгин за резервации

Мнение от Ticketa »

Привет,
изкочи ми един приятелски проект, но срещам затруднение в откриването на плъгин за резервации с календар. Този на който се спрях (безплатната версия) е - https://wordpress.org/plugins/booking/

На пръв поглед изглежда точно това, което ми трябва. Обаче след инсталацията се оказа, че Ресурсите (стаите) не могат да бъдат добавени в безплатната версия и съответно плъгина не ми върши работа (да ясно, всеки иска кеш за труда).

Какво същност търся:
- Календар със свободни дни за резервация (зелено), показване когато стаите са резервирани (червено). Цветовете не са отзначение ще го фиксна със CSS.
- В главната страница (homepage) форма за резервация (някакъв shortcode, който да извиква плъгина)
- Преглед, одобрение в админ панела и съответно получаване на мейл.

В момента системата има някакъв плъгин, който е за стаи, но резервацийте директно се изпращат към мейл и няма опция клиентите да виждат кога стаите са свободни.

Типовете стаи са: Едно стаен, двустаен, студио.

Е... все пак ако няма подобен безплатен плъгин пича ще си го купи :D

ЕДИТ: Сегашния плъгин, който в момента се ползва е някакъв към самата тема, която е инсталирана:
https://themeforest.net/item/starhotel- ... 4?s_rank=6

Другото, което ми идва на ум е да проследя кода, когато се прави резервация освен да се изпраща мейл да се записват данните в база от данни и да добавя календар кога е свободно и кога не. Обаче , ще отнеме малко повече време отколкото един нов плъгин :D
Аватар

Cenov
Уеб-турист
Уеб-турист
Reactions: 4
14
Обратна връзка:

Re: Плъгин за резервации

Мнение от Cenov »

Публикувай отговор