paypal или epay. И дебитна карта от коя банка

kikity_94

Registered
Здравейте тъй като скоро ще си пусна заявка за дебитна карта и все още се чудя първо към коя банка да е. За сега съм се насочил към ЦКБ, но все още не съм много много в час с тези работи и не знам коя по точно ще ми свърши добра работа. Значи мисля да ползвам ePay също така и Мобио за 2те фирми към коя банка трябва да се насоча.
 
Привет, аз лично за ePay ползвам PIB, имат си и интернет банкиране ... но може и от ДСК, които също имат доста добри предложения.
 
Добре, а към Първа инвестиционна банка коя карта ще ми препоръчаш Виса или Маестро и ще мога ли да ползвам услугите на Мобио със тази карта
 
Аз съм на ЦКБ с виза електрон и си ползвам ePay и PayPal без проблем. Когато си изкарваш дебитна карта можеш да си направиш Maestro и Visa Electron към една и съща сметка.
 
Добре, а само не видях отговор на другия ми въпрос, мобио работят ли с тези банки
 
Горещо препоръчвам Unicredit Bulbank Visa elektron нямал съм никакви проблеми няма такси за пост терминали и няма никакви такси за обработки на документи и такива. Почити всеки ден поръчвам от eBay с картата никакви проблеми. Просто за да работи една карта за повечето разплащания в интернет тя трябва да е със статут на кредитна и това е. Когато вадих мойта карта обиколих всички банки но тази има най-малко такси.
 
Пробвал съм доста баники и имам карти към тях, нито една не може да се сравнява с дебитните карти на ДСК и онлайн обслужването им. Просто всички други банки са с 10 години за ДСК. Изкарай си Виза от ДСК и се овери, че си заслужава, а и таксите им са по- малки и нивото им на сигурност е по- високо.
 
Доста скептично бях настроен в началото към тези интернет разплащания(PayPal, EPay), но си казах „ще опитам“ и от тогава направо се родих. Когато реша да си поръчам нещо от интернет няма да ходя да си играя да внасям пари в банки и т.н. и т.н..
Аз имам добавена карта (Maestro) издадена от DBank в EPay—за сега никакви проблеми. Картата е от DBank, защото там ми превеждат парите от заплатата и както се досещате в нея се задържат малко повечко пари :D.
 
furaj1 каза:
Пробвал съм доста баники и имам карти към тях, нито една не може да се сравнява с дебитните карти на ДСК и онлайн обслужването им. Просто всички други банки са с 10 години за ДСК. Изкарай си Виза от ДСК и се овери, че си заслужава, а и таксите им са по- малки и нивото им на сигурност е по- високо.

Съгласен съм за онлайн обслужването им, че може да е по-добро но спецялно пък ДСК са такива кожудери относно всякакви такси, че идея си нямаш всичките ми приятели бяха с карти на ДСК и когато аз си изкарах мойта виза от Unicredit всички си изкараха такива защо ли? Гарантирам за картата от Уникредит пък и едва ли всеки си прави някакво онлайн банкиране аз лично нямам такова активирано към Уникредит, а до колкото знам на ДСК онлайн банкирането се плаща (но не съм сигурен за последното).
 
ventsi34 каза:
Горещо препоръчвам Unicredit Bulbank Visa elektron нямал съм никакви проблеми няма такси за пост терминали и няма никакви такси за обработки на документи и такива. Почити всеки ден поръчвам от eBay с картата никакви проблеми. Просто за да работи една карта за повечето разплащания в интернет тя трябва да е със статут на кредитна и това е. Когато вадих мойта карта обиколих всички банки но тази има най-малко такси.

Не си съвсем прав.
Истина е ,че в Уникредит няма такса за поддръжка на Дебитна карта и за самото издаване.
Статуса на Кредитна картва вече е друго.
Visa electron и Maestro са нисък клас карти и те са дебитни.
Кредитните карти са VISA Classic ( съответно на Visa ) и Master .
Може да си издадеш и дебитна карта Visa Classic или Master , но там вече условията са по-различни и обикновено се иска една сумичка пари да седи по картата (минимален неснижаем остатък) и имат годишна такса (Поне в Уникредит , за другите банки сигурно е нещо подобно )
По Принцип позлвам Visa Electron na ДСК и Vpay на Уникредит и Кредитна Карта VISA на Уникредит и с 3те карти до сега не съм имал проблем.
 
Благодаря за всички отговори, но явно късно погл;еднах темата отново, тъй като днес си взех дебитната карта от ЦКБ Виза електрон никакви заплащания относно документите никакви годишни такси за картата и така нататък сега ще видим от тук нататък обслужването им какво е, мисля също така да си искарам е Маестро към същата сметка :)
 

Горе