Теглене на кредит от Банка

JimBeam

Registered
Здравейте, в тази тема нека пишат само хора, които са запознати или са теглигли кредит от някоя банка.

Нека някой препоръча СВЯСТНА Банка която не взима големи лихви и през период от време да овеличява сумата с 5 10 лв ако има някой които е теглил заем нека поясни сумата е 1 500 лв искам да пресметна предварително лихвите и т.н колкото и странно да звучи :!:
заа сега съм се спрял на пощенстка банка..
 
JimBeam каза:
през период от време да овеличява сумата с 5 10 лв:

Това не го разбрах но аз не съм сигурен, че ще ти дадат кредит.
Не е зле първо да кандидатстваш в някоя банка .
Кои са свестни? Ами има ли значение стига да ти даде парите.
Лихвите варират но не много 1,5 % на месец примерно може да е и повече.
Най добре кандидатствай за кредитна карта.
Аз ползвам TBI кредитна карта и плащам лихви само върху усвоеното.
Тоест ако съм похарчил 1000 лв. и не съм г върна 2 месеца ще ми вземат лихва 40 лв. но ако ги възстановя няма да ми тече лихва но парите са ми на разположение ако ми потрябват.

В моя случай ако изтегля от кредитната 1500 лв. и ги върна след 5 месеца чак то тогава ще имам лихва :
1500 лв./100*1.5 * 5 месеца = 112,5 лв. лихва за тези 5 месеца.

Сега остава момента с даването на кредит или на издаването на кредитна карта.
Това е трудното, защото трябва да покажеш доходи или поне че имаш трудов договор.
А още по трудно става като почнеш да връщаш паричките-миличките.
 
исках да кажа че примерно Райфайзен банк за с растяща лихва а относно заема ще дадът проблема ми е лихвата за да преценя по колко на месец да се внасят за изплащането на заема
 
JimBeam каза:
исках да кажа че примерно Райфайзен банк за с растяща лихва а относно заема ще дадът проблема ми е лихвата за да преценя по колко на месец да се внасят за изплащането на заема

Аз съм работил с Райфайзен банк .
Имам дебитна карта и там и ти гарантирам, че и те не знаят каква ще ти лихвата, защото не знаят и какъв ще ти е заема .
Има поне 20 ида заеми и всички са с различни плюсове и минуси.
Ето защо отиваш в банката и там говориш с човек с който да
решите за какъв период ще ти отпуснат кредит , на каква сума и с какви гаранции.

Ако не представиш сносни гаранции лихвата ще ти е голяма, ако искаш
да е връщаш дълго време на малки вноски лихвата пак скача и т.н.

Никой не може да ти напише в този форум какво ще плащаш,
защото така както си обяснил дори банката не може да ти каже.

Преди да подпишеш договора те ще ти представят примерен погасителен план и мнопго добре ще видиш какви вноски и колко време ще ги внасяш.

АНй малка лихва плащат тези които имат какво да заложат.
Примерно залагаш си къщата дето струва маса пари за да ти отпуснат
1500 лв. Лихвата става супер малка веднага,з ащото си предоставил гаранция която надхвърля многократно кредита.
Или ако представиш трудов договор в който пише 4-тири цифрена сума.
Или ако получаваш голяма заплата по банков път може да кандидатстваш за овърдрафт кредит (който е най-доброто) и там лихвата е смешна.

Питай банката . те ще ти обяснят.
 

Горе