Компютъра не включва

oXteR

Registered
Здравейте, от една тъпа вечер имам странен проблем с компютъра, като се опитам да го пусна издава само звука след рестартиране или включване на компютъра и като чели почва отначало да зарежда и пак така. Мислех че е от хард диска но го смених и пак така. Не знам какво да правя вече, ако някой може да помогне.
 
Рестартирай биоса, ако не се оправи смени захранването. Аз имах подобен проблем и беше от захранването.
 
Биоса не може да се покаже камоли да се рестартира. Сигурен ли си че е от захранването
 
Биоса може да се рестартира като му махнеш батерийката на дъното за около 10 сек
А относно проблема ти провери да не окъсява някъде защото захранването има защита и тя сработва мигновено и симтомите са същите които ти описа
разкачи кабелите които отиват отпред към предния панел на кутията тези за USB-тата (ако имаш такива ) и пробвай да стартираш :?:
 
След като махна кабела които ходи към хардиска проблема се оправя. Странна работа, купих ново захранване сложих го и пак съшия проблем. Много съм ядосан от тъпото пс, дайте съвет какво може да е!
 
И аз скоро имах същия проблем.... Взех нов хард и сега всичко е точно! :)
 
Недей де, няма пари за нов хард а и проблема не е там 100% съм сигурен.
 
Виж видео картата или рамта дали добре закрепени за слотовете си.

Колко пъти пиука, виж в книжката трябва да има обясненията на бибканията.
 
Виж и дъното за подути кондензатори, може и от тях да е и както те посъветваха преди мен ... погледни всичко ли е ок закрепено по слотовете, извади паметите и видео картата и почисти слотовете от прах както и самите компоненти (ако имаш термопаста може да направиш същото и с процесора ама внимавай да не изкривиш "крачета" на процесора или на дъното).
 

Горе