Въпрос за Убунту

montana

Registered
Здравейте, до сега винаги съм ползвам windows като операционна система. Последните дни гледах разни клипове за това убунту и решин да си го инсталирам.В момента имам три дяла С: D: и Е: , като в С: ми се намира уиндоуса. Искам да знам, дали след като инсталирам убунту, ще имам ли достъп до файловете в D: и E: ?
 
А има ли значение кой убунту ще инсталирам, защото съм се спрял на най-новия ubuntu 11.04
 
montana каза:
А има ли значение кой убунту ще инсталирам, защото съм се спрял на най-новия ubuntu 11.04

Разбира се, че има значение :D Какви са тези въпроси :D Ако ще слагаш нещо - най-новото
 
StormBreaker каза:
montana каза:
А има ли значение кой убунту ще инсталирам, защото съм се спрял на най-новия ubuntu 11.04

Разбира се, че има значение :D Какви са тези въпроси :D Ако ще слагаш нещо - най-новото

Малко offtopic, но когато пуснаха windows 7 и го инсталирах, не успях да сложа последната версия на notepad++. Въпреки това по-стара такава тръгна.

Trololololo.
4300600u.png
 
Fakeheal каза:
StormBreaker каза:
montana каза:
А има ли значение кой убунту ще инсталирам, защото съм се спрял на най-новия ubuntu 11.04

Разбира се, че има значение :D Какви са тези въпроси :D Ако ще слагаш нещо - най-новото

Малко offtopic, но когато пуснаха windows 7 и го инсталирах, не успях да сложа последната версия на notepad++. Въпреки това по-стара такава тръгна.

Trololololo.
4300600u.png

Ти, Каро и останалите използващи ахраична версия на Скайп, завещана от Маите, нямате право на глас по въпроса :eek:
 
Стигнах до тук и кое да избера така, че само С: да се форматира, а Д: и Е: да си останат с файловете.

http://prikachi.com/images/776/4300776J.jpg
 
Първата опция звучи най-добре, но не съм сигурен точно какво ще направи. Разбираш ли от дялове (партишъни)? В смисъл, знаеш ли какво е това? Идеята е, че в момента харда ти е разделен на 3 части, които windows си е означил като C, D, E. Избери третата опция и без да пипаш нещо свързано с прилагане на промени или инсталация пусни скрийншот да видя. Трябва да има 3 дяла и според размера да разбереш кой от тези ти е C
 
Според мен трябва да маркирам С: и да натисна Изтриване, но ще чакам отговор

http://prikachi.com/images/943/4300943z.jpg
 
Да, изтрий го. След това маркирай свободното пространство, което ще остави и цъкни продължи, за да се инсталира там.
 
Защо се захващате с нещо което не разбирате ...
По-темата изтрии sda 1 и sda2 след това от тях създай един swap дял 1GB и един / (root) дял
Ето ти и видео материал http://www.youtube.com/watch?v=6wI9xWjDb6o
 
big_boy каза:
Защо се захващате с нещо което не разбирате ...
По-темата изтрии sda 1 и sda2 след това от тях създай един swap дял 1GB и един / (root) дял
Ето ти и видео материал http://www.youtube.com/watch?v=6wI9xWjDb6o

Teach me, master!

Между другото съм почти убеден, че ако му посочиш празно пространство то ще си създаде ext4 дял и swap колкото прецени според размера на оперативната памет. Поне останалите дистрибуции го правят.
 
StormBreaker каза:
Teach me, master!
Приятел не ми се заяждай само ;)
А до създаването на дяловете ако не си ги създадеш даваше грешка, но това беше на старите версии отдавна не ползвам ubuntu
 
Готово е, но не мога да намеря къде са ми фйловете от D: и Е: . Рових на всякъде и не намирам нищо :?
 
big_boy каза:
StormBreaker каза:
Teach me, master!
Приятел не ми се заяждай само ;)
А до създаването на дяловете ако не си ги създадеш даваше грешка, но това беше на старите версии отдавна не ползвам ubuntu

Защо го приемаш като заяждане? :) Ти си този, който каза, че не разбираме :)

Към автора: Мисля, че най-бързо можеш да ги видиш от иконката с мониторчето на десктопа. Иначе трябва да са някъде в /mnt/ или /windows/
 
Прерових всички папки и никъде не открих файловете. Папката mnt е празна, а папка windows няма. Дали съм пропуснал нещо по време на инсталацията. По време на инсталацията на D: и Е: им зададох "Виртуални дялове".
 
montana каза:
Прерових всички папки и никъде не открих файловете. Папката mnt е празна, а папка windows няма. Дали съм пропуснал нещо по време на инсталацията. По време на инсталацията на D: и Е: им зададох "Виртуални дялове".

В менюто при системните неща имаш програма, наречена Gparted или "Управление на дялове" абе нещо от сорта. Та отвори го и виж да не си ги изтрил. Ако са си там - няма страшно. От същата програма можеш да им зададеш mount point. Тоест в коя папка да ти се появяват.
 
Изтрил си ги. Защо ти е било да ги пипаш при инсталацията? Сега няма да е лошо да изтриеш този 350GB Swap и да си създадеш един 3GB примерно, след което да си направиш ext4 дял от останалата част, за да си ползваш целия хард
 

Горе