Захранването ли е за смяна?

Всичко за извъндизайнерският профил на Вашият компютър
Post Reply
K0ceTo
Гуру
Гуру
Answers: 18

Захранването ли е за смяна?

Post by K0ceTo » Thu Aug 02, 2012 6:26 pm

Здравейте, изкарах един стар ком ще ми трябва за работа, компчето не е лошо, проблемът му е, че не работи. Отворих го а вътре не се вижда че е компютър, по-скоро метална кутия с прах вътре... изчистих праха, видя се че има и друго :D... та като го включа светва лампичката, работят вентилаторите... само вентилатора на захранването не работи... и съответно цялата работа на компа се свежда до въртене на останалите вентилатори, нататък не продължава. Пътят на логиката ме води до това, че проблемът е в захранването. Въпросът е сега да го сменям ли направо или е възможно проблемът всъщност да е саом във вентилатора и да е лечим?

LiRiX
Шаман
Шаман
Answers: 165

Post by LiRiX » Thu Aug 02, 2012 6:34 pm

Ако е изгорял само вентилатора на захранването, компютъра пак ще се стартира.

Работата е там, че след като е спрял вентилатора вероятно е подадено лошо напрежение към другите компоненти и нещо е здало багажа. Я рам я дъно.
Без тест с ново захранване не може да се каже къде е проблема.

K0ceTo
Гуру
Гуру
Answers: 18

Post by K0ceTo » Thu Aug 02, 2012 8:12 pm

Благодаря ти, ще побвам със здраво захранване и сигурно пак ще питам :D.

Та междувременно пробвах и още един комп (да се чуди човек колко бързо забравих че имам настолни компютри като минахме на лаптопи :D), при него пък стига до зарежданео на уиндоуса и там врти и върти до безкрай. И той беше с много прахоляк и него го изчистих, даже му сложих още един вентилатор да му духа, ама продължава да си цикли. Така почна май след едно спиране на тока отдавна. Какво може да му е на него :D

rosko
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 32

Post by rosko » Fri Aug 03, 2012 8:06 am

Ами за смяна е Уиндоуса! Ще се оправи вероятно с преинсталация.
Можеш да пробваш да влезеш в Last known good configuration ...

inferno16
Нов
Нов

Post by inferno16 » Fri Aug 03, 2012 9:45 am

Няма нищо общо с Windows-а този проблем. Защо всичко решавате с преинсталация не разбирам? Прочети пак първия пост пускат се индикаторите и се завъртат вентилаторите тоест дори не дава картина. Към темата съгласен съм със LiRiX пробвай със здраво захранване да видиш дали няма щети и на мен ми е правил подобен проблем но не беше от захранването а от мълния и тъй като нямам рутер се оказах със изгоряла мрежова карта и 2-3 подути кондензатора. Пак излязох късметлия защото имаше 2-ма с напълно изгорели дъна.

rosko
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 32

Post by rosko » Fri Aug 03, 2012 1:09 pm

Човек, ти прочете ли мнението на автора преди аз да се включа с моето за Уиндоуса. иди го прочети и после удари пак един СПАМ!

inferno16
Нов
Нов

Post by inferno16 » Fri Aug 03, 2012 3:02 pm

Моя грешка :oops: не съм допрочел вторият пост на автора не предполагах че има друг проблем.

Post Reply