Обезшумяване на HDD

F1r3Fl3x

Registered
Здравейте, имам два хард диска, които извършват леки вибрации поотделно, но когато са и двата в кутията често влизат в резонанс и поради това цялата кутия започва да вибрира и дразни много.

Потърсих в интернет различни варианти и засега съм се спрял на това:
http://store.picbg.net/pubpic/A0/2F/b68a34cef90ca02f.JPG
но не мога да намеря подобен обезшумител в българските магазини за части.

Вторият вариант е самоделка, подобна на тази:
http://www.youtube.com/watch?v=9EV6pLzcRb0

Някой може ли да ме насочи към магазин продаващ първия вариант или ще търся гумени уплътнения :D
 
Аз бих препоръчал едно ссд да смениш единия хард,вместо да даваш пари за стойки и прочие,ще ти хаби по-малко ток,по-малко вибрации , и ще ти е х10 пъти по-бърз компютъра.
Ако вече не ти се дават пари те разбирам, и тогава ти препоръчвам да се насочиш към самоделката,но пак ще си шумят доста.
 
Мислих го това с SSD-то. Единия хард мога да го заменя, защото е 80 гб и на него са ми ос-ите, но другия ми е 1ТБ за storage и не мога да го сменя с SSD (поне не мисля да си продавам къщата в момента :D).

Но даже и да взема SSD, единия хард ще си вибрира, което не ми харесва, даже и да не се чува толкова. Затова търся такива обезшумители.
 
Аз бих пробвал с гумени уплътнения но трябва да е някакво много тънка гума.
Аз имам две помпи водни и шумяха понякога точно защото са две.
НАмерих едно като гума такова дето се залепва. 1 лв. струва.
Мисля, че го ползват за уплътняване на тръби ли не знам за какво точно.
Квадратно и от единят край е лепило а от другото си е меко такова като гума но не баш гума. По скоро мека тъкан на базата на калчук лие . Не мога да го обясня точно. Попаднах на него в железарията и го взех.
1 милиметър. Изрязах си ивици и ги сложих от страни където са винтчетата.
И от двете страни нали имам винтчета и те като пристегнат и точно уплътнява.
Не знам дали при теб ще помогне много но със сигурност ще намали вибрациите и отделно ще изолира желязо от желязо.

Мисля, че дори да не помогне поне не е скъпо да опиташ нещо подобно преди да правиш други по скъпи тестове.
 
F1r3Fl3x каза:
Мислих го това с SSD-то. Единия хард мога да го заменя, защото е 80 гб и на него са ми ос-ите, но другия ми е 1ТБ за storage и не мога да го сменя с SSD (поне не мисля да си продавам къщата в момента :D).

Но даже и да взема SSD, единия хард ще си вибрира, което не ми харесва, даже и да не се чува толкова. Затова търся такива обезшумители.
Вземи тогава едно ссд щом можеш , а пък за другия хард сложи както видеото и админа сподели може да имаш нещо под ръка вкъщи,ако ли не просто потърси в някоя железария или хиермаркет(строителен)
:)
 
@Админ, и на мен ми дойде тази идея сутринта и реших да пробвам.
Преди няколко дена сменях вътрешна гума на колелото ми и съм запазил старата. Гумата е дебела около 2мм. От нея изрязах парчета, направих им дупка по средата и ги сложих на болтовете, като парчетата бяха от двете страни на преградата на кутията.

Малко по-нагледно:
болт - гума - преграда на кутията - гума - хард

Има ефект. Вибрациите намаляват, но все пак се предават на кутията, дори и само с един хард.

@Hous, какво имаш предвид с това "харда го сложи като видеото"?

Сега обмислям да взема SSD, а големия ми хард да го окача с гумени уплътнения в отделението за DVD, както е показано в клипчето в първия ми пост.
 
Видеото = видео клипа , тоест идеята на админ със гумите,друг варриант има доста неща като пасти и силикони но при награвяне не знам как стоят нещата,може да поразпиташ в някой хипермаркет или магазин за строителни неща с какво може да "обираш вибрациите" ...
Иначе за ssd-то пак казвам няма да сгрешиш , аз имам едно 120гб и индекса на уиндоуса ми е 7,9/7,9 като буут тайминга ми е 20сек +- а и нямам проблем със шум/вибрации... а също съм в комплект със hhd за storage.
 

Горе