Как да си сменя андроид версията?

nikolai_28

Registered
Искам да сменя андроид версията на таблета ми Archos A70S.
Текуща версия: 2.2.1
аз искам 4.4.3
 
Не съм много по таблетите особено по тези неизвестни марки, но начина е следния. Трябва да си смениш ROM-а (може и самия кернел, но не е задължително). Има няколко предварителни стъппки, които трябва да направиш ..
0.1 - Трябва да си си отключил BootLoader
0.2 - Трябва да си направиш БЪКЪП на телефона, в случай, че нещо се обърка.
0.3 - Трябва да имаш Custom Recovery Tool инсталиран (ДРУГО приложение за достъп до Recovery-то - ДА не е стоковия)



1. Влизаш в xda-developers и тъсиш дали някой не е написал ROM за твоя модел таблет/телефон
2. Теглиш го на телефона/таблета и го отваряш през Recovery-то и той ще се инсталира(проста инсталация, нищо сложно) и там МОЖЕ и да ти даде да си избереш някакви настройки (примерно: какви приложения да махнеш ако искаш и т.н.)
3. В повечето случаи си готов, НО понякога е възможно да изпаднеш в BootLoop - това е, когато телефона ти постоянно се рестартира, тогава можеш да направиш 2 неща:
3.1. Да дадеш FactoryReset - което ще оправи проблема, но ако не стане..
3.2. Трябва да влезеш пак в Recovery-то и да го инстарлираш на ново или в краен случай ..
3.3. Ако нищо не става трябва да си заредиш БЕКЪП, който трябва да си си направил ПРЕДИ да започнеш да правиш такива работи .. и просто инсталираш БАКЪП-а и все едно нищо не си направил.

Това е. Отдоло ти написах малко инфо какво е Recovery.

* Recovery-то - Това е мястото от където ти имаш КОНТРОЛА да изпълниш файлове(или ФЛАШНЕШ - така за казва), които нормално неможеш, както тези ROM-ове или да си напрваиш БЕКЪП и още много други.
* Backup( БЕКЪП ) - това се прави от Recovery-то и създава "IMAGE" на системата ти СЕГА, и един вид я прави на такъв ROM, който ти можеш да флашнеш(инсталираш) само и единствено през Recovery-то, в случай, че нещо не е станало както трябва :)

A.. и .. имай в предвид, че ако таблета ти е в гаранция, като напрваиш всичко това отгоре, дори и само 1 нещо от изброените от горе( точка 1 тазбира се ;д ) ЩЕ ТИ ОТПАДНЕ ГАРАНЦИЯТА .. :idea: :?:
 
nikolai_28 каза:
Искам да сменя андроид версията на таблета ми Archos A70S.
Текуща версия: 2.2.1
аз искам 4.4.3
Първо не мисля, че е добра идея това.
Второ ти предлагам да потърсиш в xda-developers. Ако е правено 100% там ще има тема за това. Също може и ти да си пуснеш тема там.
 
Не съм много сигурен, но твоето устройство което работи на 2.2.1 сигурно няма да работи с андроит 4.4.3
 
Няма да работи, защото няма ROM (firmware) с новия андроид.

Оффтопик - не се занимавайте с измислени "таблети", вземете си истински...
 
Миналата година на дъщерята и купих ASUS, който се обновява автоматично. Има ли някакъв урок как се преинсталира ОС на таблет?
 
djman каза:
В xda-developers или 4pda.ru има всичко нужно :)
И да допълня, както и по-отгоре казах ако някога е правен ъпдейт или руут или каквото и да е в този форум 100% го има :)
 
Скоро си купих таблет Alcatel one touch pixi 3 (7) всичко е Ок, но всичко което изтегля се запазва на устройството с не в картата памет а дори нямам опцията премести в сд картата какво да правя някой знае ли?
 

Горе