Препоръчайте антивирусна

acira

Registered
Препоръчайте някоя антивирусна програмка. Трябвяа да инсталирам на настолен компютър 2,3ghz 2gb ram, но си нямам и на идея коя става за нещо и коя не. Клиент успя да скапе windows за 1 месец, набъкал го е с някакви вируси и искам да му сложа някаква.
 
acira каза:
Препоръчайте някоя антивирусна програмка. Трябвяа да инсталирам на настолен компютър 2,3ghz 2gb ram, но си нямам и на идея коя става за нещо и коя не. Клиент успя да скапе windows за 1 месец, набъкал го е с някакви вируси и искам да му сложа някаква.
МS Esential. Лека е и не е дразнеща. Честно казано ако потребителят е калпав и Касперски или тем подобните като Nod 32 по-тежки програми просто са ненужни. Аваст за мен не е програма, която би могла да защити нещо като хората и незнам защо толкова много я хвалят. Принципно съм с лоши впечатления от нея. Засега където и да съм качил Есентиала дори на XP проблеми с машините не съм имал естествено след като се обясни на потребителя какво да сваля и какво не :)
 
и аз съм на мнението на dakata_92. Каквато и антивирусна да се сложи ... user-а ако не внимава - файда няма :D

Аз съм с Win 8 и в него има вградена MS Essentials. Друга антивирусна не слагам. :)
 
Ще я пробвам. Уж обясних какво и как се тегли, ама явно щом ми връща машината след месец не е слушал много.
 
Работя в тази сфера и не ти препоръчвам MS Essentials!

Ако искаш лека и ефективна антивирусна, ти препоръчвам Bitdefender Free.
Ако искаш АВ от тип Internet Security, разгледай 360 Internet Security - http://www.360safe.com/internet-security.html
 
eLite каза:
Работя в тази сфера и не ти препоръчвам MS Essentials!

Ако искаш лека и ефективна антивирусна, ти препоръчвам Bitdefender Free.
Ако искаш АВ от тип Internet Security, разгледай 360 Internet Security - http://www.360safe.com/internet-security.html
Да ти кажа, амм ако става дума за защита на операционната система която и да е антивирусна инсталната на компа няма да те спаси ако някой реши да те зарази. Въпроса е просто, че нека има някоя лекичка и бързичка, която да те защитава от основните вирусни атаки, докато реално ако потребителя посещава съмнителни торент тракери или сайтове претендиращи за добронамерени, то няма как да се спаси от някакъв вид злонравен код. Самият аз съм хващал програми товарещи процесора с пакетни заявки и прочие. Не съм твърдял, че MS Essentials е най-добрата а просто е лесна за употреба и не изисква дусадни активации и прочие а има прилично ниво на защита. Все пак е и много добре съвместима с Win понеже реално погледнато е създадена специално за него от екип на неговите създатели. :)
 
Инсталирах Bitdefender free, ще видим какво ще стане. Дано да върши работа, ако пък не ще пробвам друга.
 
Какъв е изобщо смисъла от антивирусни системи, след като повечето такива засичат единствено стари вируси, а нови такива излизат с всеки изминал ден?
 

Горе