На какво работите?

Cenov

Registered
От предната тема за браузърите ми стана интересно на какви машини работите?

Аз когато съм подвижен използвам този Acer Aspire 3 взет преди около 2 години за 1300 лв :D

B700CFF4-7E87-4BF0-A340-3B0642C47233.jpeg

А компютъра ми е някакъв офис dell на 5-6 години, без видео с 8 gb RAM и не помня процесора, монитора е Philips, но не съм в нас да снимам.
 
Работна станция ЛЕново за 190 от OLX у дома :D и лаптоп от китайска народна партия - Хуавей
И двете са ми овъркил - един хром и атом ползвам.
 
Скрил съм донякъде кабелите отдолу, че още не съм ги оправил. Като цяло е това.

AMD Ryzen 7 5800X
32GB
3.5TB с 2 NVMe и едно SATA SSD за backup.

сетъпа така и не го завърших. Като бях надъхан все нещо липсваше поради недостиг и скапаните скалпери и то мина време и още седи с това, което е.

и

MacBook Air M1 2020, 16GB + 500GB. Взех го, защото ми трябваше нещо задоволително да мога да работя, когато се прибирам до България. Свърши ми чудесна работа и батерията държи СТРАШНО дълго.

Работния ми компютър е зад този, но той е скучен. С 3 монитора и скапана машина, на която като пусна Teams и вентилатора ще изхвърчи.

П.П. Нямаше ли начин да пусна смалена снимка?

sF8POxT.jpg
 
uphero каза:
deam0n каза:
macbook pro 13 inch

на това пък каква работа може да свършиш?
освен терминал за какво друго може да се работи на 13 инча?

Външен монитор и готово. Всички така правят.

Честно казано, scale-инга на Mac-овете е доста добър и супер лесно се работи с много приложения наведнъж. Mousepad-а им е уникален. Естествено за постоянно не бих работил на 13 инча, но тогава като масовия Мак потребител си включваш външен монитор или монитори (стига да не си с M1) и си готов. Те така или иначе са оптимизирани за 4к и 5к монитори. В този случай вероятно няма да ти се наложи втори екран.
 
Да, обикновено ползвам външен монитор.. Но и на 13-те инча да работя, резолюцията е доста голяма и се работи лесно.. И да mousepad-a е game changer тогава, защото много лесно се alt+tab-ват приложения с него с едно движение. И все пак пиша код, не съм дизайнере да ми трябва някакъв мега огромен монитор :) Много са скъпи 16-инчовите макове...
 
deam0n каза:
Да, обикновено ползвам външен монитор.. Но и на 13-те инча да работя, резолюцията е доста голяма и се работи лесно.. И да mousepad-a е game changer тогава, защото много лесно се alt+tab-ват приложения с него с едно движение. И все пак пиша код, не съм дизайнере да ми трябва някакъв мега огромен монитор :) Много са скъпи 16-инчовите макове...

Китайците са изкопирали може би всички функции на тъч пада в Хуавея и наистина мишка не ти трябва :D
 

Горе