Вашия любим софтуер

FirstBlood

Registered
От модераторският екип:
Моля без спам и спазвайте правилата!
Тази тема се записва в списъка с важни теми ЛИНК .



Привет!
Реших че ще е доста полезно за всички да се направи нещо като каталог на любимия ви софтуер. Това ще е тема в която всеки ще пише кои програми използва за какво ги използва. След като темата се напълни, ще се създаде друга тема, където ще са подредени по вид.
До този извод стигнах, защото преди време ми се наложи цял ден да се ровя, за да си намеря софтуер, който ме задоволява(да е безплатен, лек и функционален). Още тогава мислех да създам подобна тема, но все не намирах време. Е сега намерих :?:

С няколко думи да кажа "правилата" в тази тема(не че имам правото, но просто за всеобщото удобство):

Слагате малко лого на програмата(ако намерите из гугъл), записвате името на програмата с линк към официалната й страница.
После давате кратко обяснение за какво служи(1-2 изречения).
На нов ред пишете какъв лиценз е и давате линк за сваляне. Ако е безплатна, няма значение на кой сървър е качена, но ако е платена е препоръчително линка да е от официалната страница.
Също така е хубаво да гледате дали някой преди вас не написал програмата, която вие искате да сложите. В такъв случай просто пишете името+1(примерно Firefox+1), за да можем да изготвим някакъв рейтинг направен на базата на мнението на останалите. Дори ако всичко, което сте искали да напишете е написано, просто сложете по +1 за статистиката.
Избягвайте излишния спам, както и просто да си давате личното мнение. Това е информационна тема и няма нужда от това.
И сега най-важното!
admin каза:
Всички линкове към кракове трябва да се махнат.

Също така да не се толерират теми свързани с нелегален софтуер или
нелегално разпространение продукти (филми, музика и др.) защитени
с авторски права.
Ако програмата е платена давайте линк към страница trial version.


Ще ви дам и образец, който просто да копирате.

Код:
[size=1][u][b]Програми[/b][/u][/size]

[img]Линк към картинка[/img] [url=]Име[/url] -[i] Описание[/i]
Лиценз: [b]Безплатен[/b],  [url=][b]Свали[/b][/url]


[size=1][u][b]За статистиката[/b][/u][/size]

име+1

Трябва да се получи нещо подобно на това:
utorrent2yk4.png
uTorrent - невероятно лек torrent клиент с много опции
Лиценз: Безплатен, Свали


Ще прилича малко на новина в софтуерен сайт, но софтуера тук ще е подбран и това ще прави тема много полезна.
 
Аз ще имам удоволствието да съм първи :lol: . Можете да ползвате моя пост като образец.

Програми

logo-firefox.jpg
Mozilla Firefox - Все известния браузър, който промени изцяло сърфирането в интернет.
Лиценз: Free, Свали


icon-thunderbird.gif
Mozilla Thunderbird - Безплатен Е-mail клиент разполагащ с много опции и приятен интерфейс.
Лиценз: Free, Свали

7-zip.png
7-zip - Най-мощния архиватор за мен. С него може да архивирате в .tar .zip и .7z, и да разопаковате абсолютно всичко.
Лиценз: Free, Свали

Foobar2000_Logo.png
foobar2000 - Най-лекия аудио плейър, който може да намерите. Има съвсем семпъл дизайн и много опции.
Лиценз: Free, Свали

gomplayer.png
Gom Player - Много функционален и красив видео плейер, разполагащ с опция за гледане на филми докато ги сваляте.
Лиценз: Free, Свали

logo.gif
Soulseek - С помощта на тази програма винаги може да намерите някоя песен. Peer-to-peer връзка м/у хиляди потребители.
Лиценз: Free, Свали


Icon-gimp.png
GIMP - Безплатен аналог на Adobe Photoshop
Лиценз: Free, Свали

openoffice.png
Open Office e безплатната алтернатива на МS Office . Писан под джава, той с нищо не отстъпва пред офис пакета на Майкрософт
Лиценз: Free, Свали+Addons

download_master.jpg
Download Master - Много добър даунлоуд клиент, който увеличава скоростта на сваляне няколко пъти. Единствения минус е че има само руски език, но работата "на сляпо" не е чак толкова трудна.
Лиценз: Free, Свали

9011.png
XAMPP - Най-лесния начин да имате Apache, MySQL и FileZilla. С няколко клика и без никакви настройки инсталира локален сървър.
Лиценз: Free, Свали

picture.png
E-TexEditor - Много мощен текстов редактор базиран на UNIX. Ако имате инсталиран Cygwin, може да се каже почти надминава Zend и phpEnclipse, но въпреки това е много лека.
Лиценз: Платен, Свали Trial, Купи

icon-nod32.gif
Nod32 - Супер лека антивирусна програма печелила множество награди. Има вградена защитна стена и anti-spyware
Лиценз: Платен, Свали Trial, Купи

119917.png
Nero - Програма за записване на дискове с много опции. С нейна помощ може да запишeте Audio CD, Data CD/DVD, VCD и много други.
Лиценз: Платен, Свали Trial, Купи



За статистиката

uTorrent+1
 
Mac OS Leopard - Приятна операционна система
Лиценз: Платен, Buy


За много краткото време, на което съм работил на точно тази версия на МАС, и за продължителното време на което работя на други версии на МАС OS съм доста доволен
:?:
 
Учи свободен с Убунту
Това е DVD с Ubuntu, но всичко е подготвено за българи, около 2 GB. Има Wine, Skype, Google Earth, Open Office с проверка на правописа на български, много програми за обучение.
От 1 година имам инсталиран този вид Ubuntu и му се радвам.
Лиценз: Free, Свали
 
Програми

1129358_orig.jpg
AppServ - Един от най-добрите уеб сървъри за Windows. Apache с PHP и MySQL както и инсталиран phpMyAdmin.
Лиценз: Безплатен, Свали

1129356_orig.jpg
SUPER © - Безплатен конвертор за всякакви медийни формати. Освен формата може да променя резолюцията, битрейта, фреймрейта и др.
Лиценз: Безплатен, Свали
Забележка: Линка е към data.bg защото доста хора не успяват да се оправят със сайта

1129369_orig.jpg
Ashampoo® Burning Studio 7 - Безплатен аналог на познатото Nero. Има всички необходими функции за такава програма.
Лиценз: Безплатен, Свали
Забележка: Можете да получите активационен ключ безплатно по емайл

1129374_orig.jpg
Ashampoo® Firewall - Безплатен firewall който предлага добра защита и няколко режима на работа.
Лиценз: Безплатен, Свали
Забележка: Можете да получите активационен ключ безплатно по емайл


За статистиката

Mozilla Firefox+1
Mozilla Thunderbird+1
GOM Player+1
Open Office+1
 
easy_gif_animator.gif
Easy GIF Animator - не е безплатна, но има тестов период - мисля, че беше 30 дни или 30 гифа - не помня точно. С тая програмка можете да си правите гифчета от картинки. В началото си зареждате всичките снимки, които искате да набутате в ГИФа, цъкате ОК и ви вкарва в режим за преработка, където си избирате различни настройки. Интерфейсът на програмата е направен като за идиоти, тъй че всеки може да се справи с нея, стига да знае английски.
Сайт на производителя: ЦЪК
Сваляне: ЦЪК
-------------
Color-Detector-146220.gif
Color Detector - вместо да се ровичкате в нета да търсите хексагоналния код на някой цвят си сваляте това програмче и където сочи пойнтера този цвят ви се показва в едно прозорче, а отгоре излиза и кодът на цвета. Ако сложите на бяло ще видите код FFFFFF (само че в програмата ги пише с малки букви). До програмата, обаче, ще трябва да се преместите с Alt+Tab, защото мръднете ли мишката цветът и кодът изчезват. Като се преместите на нея натискате F5 за да "замразите" цвета и после правите каквото искате с мишката. :)
Сайт на производителя: ЦЪК
Сваляне: ЦЪК
100% безплатна е.
-------------
iconviewerca6.gif
Icon Viewer - най-точно казано с нея можете да разглеждате иконките, които има в EXE-та и DLL файлове. Пише нещо и за ICO-файлове, но за тях ми дава грешки няк'ви. Все пак е безплатна програмката, какво да очакваш от фрий софтуер... :roll:
Сайт на производителя: ЦЪК
Сваляне: ЦЪК
-------------
LogMeInLogo_readerszone.gif
LogMeIN - програма за remote control на компа. Има 100% безплатна версия, а ако искате и имате възможност може и да си платите за LogMeIN PRO, с която можете дори да играете игри дистанционно. :shock: При инсталацията иска задължително да ви инсталира ActiveX - цъкате му ОТКАЗ и изчаквате да ви покаже десктопа на ремоутвания компютър. Освен ремоутването тази програма (вкл. и безплатната) блокира хакерски атаки за проникване. Неведнъж ме е спасявала точно от това.
Сайт на производителя: ЦЪК
Сваляне: Линк към безплатна версия. Иска регистрация преди свалянето.
-------------
mp3gain-logo.gif
MP3GainGUI (GUI = Graphics User Interface) - променя силата на звука на мп3 файлове без да пренарежда кода на самата песен и така не се губи качеството. Използвам я да си усилвам песните, че плеъра ми не е от най-силните и като мине покрай мен дърт рейс или трамвай не чувам абсолютно нищо от музиката. За т'ва - MP3GainGUI.
Програмата има избор на език още по време на инсталацията. Какъвто език изберете там, с такъв ще ви бъде и в Windows-а.
100% безплатна.
Сайт на производителя: ЦЪК
Сваляне: Линк за последната излязла версия.
-------------
Интерфейс на програмата, поради липса на лого SMS Programche се казва и както името подсказва пращате безплатно смси до мтел и глобул. Аз пращам само на мтел и работи без грешка. Удобна е, защото не се налага да отваряте мтел.бг и да го чакате 5 години да зареди. Ползвате си регистрацията в сайта, но през програмчето и синхронизирате адресната книга с тази от регистрацията ви - така е по-удобно, поне за мен.
100% безплатна.
Сайт на производителя: ЦЪК
Сваляне: ЦЪК
-------------
Интерфейс на програмата, поради липса на лого Total Video Convertor - името съвсем ясно си казва какво прави програмата. Поддържа много формати, сред които известните на всички DivX AVI i Xvid AVI, VOB, GIF, също и M4V, FLV, SWF и много други. Освен всичко друго може да изважда аудио от видео и обратното - да комбинира аудио и видео. Най-добре върви с кодеци FFDSHOW.
Сайт на производителя: ЦЪК
Сваляне: ЦЪК
Бележка: ако някой реши да я сваля може да ми пише ЛС за да му дам читав crack, защото в нета ПОВЕЧЕТО са бъкани с вируси, а моят crack е един regme.reg файл, който е безобиден.

За статистиката:
uTorrent
Opera 9.50
 
logo-firefox.jpg
Mozilla Firefox - Все известния браузър, който промени изцяло сърфирането в интернет.
Лиценз: Free, Изтегли

icon-thunderbird.gif
Mozilla Thunderbird - Безплатен Е-mail клиент разполагащ с много опции и приятен интерфейс.
Лиценз: Free, Изтегли

9011.png
XAMPP - Най-лесния начин да имате Apache, MySQL и FileZilla. С няколко клика и без никакви настройки инсталира локален сървър.
Лиценз: Free, Изтегли

508653.png
Ashampoo® Burning Studio 7 - Безплатен аналог на познатото Nero. Има всички необходими функции за такава програма.
Лиценз: Безплатен, Изтегли
Забележка: Можете да получите активационен ключ безплатно по емайл

277100.png
avast! Antivirus - Антивирусен продукт с добри качества.
Лиценз: безплатен/платен, Изтегли

utorrent2yk4.png
uTorrent - невероятно лек torrent клиент с много опции
Лиценз: Безплатен, Изтегли

2609.png
KMPlayer - безплатен мощен аудио и видео плейър, който поддържа широк списък от кодеци и файлови формати
Лиценз: Безплатен, Изтегли

348602.png
Notepad ++ - сорс редактор с отворен код, поддържащ синтактично оцветяване за следните езици: C, C++, Java, XML, HTML, PHP, Java Script, RC resource file, makefile, ASCII art file (разширание .nfo), doxygen, ini file, ASP, VB/VBS, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl и Python.
Лиценз: Безплатен, Изтегли
 
operalogo.gif
Opera
-Един от най-добрите и популярни браузери в Нета. С повече функции от който и да било друг.
Лиценз: Безплатен, Свали

logo_sm.jpg
Google Chrome -Браузерат на Гугал. Описанието е излишно. Работи изключително леко, има много функции (почти дубликат на Opera, но със своите предимства и минуси.
Лиценз: Безплатен, Свали
 
Safari - Най-бързият браузър в света :)
Лиценз: Безплатен.


Невероятно стилен дизайн и приятни анимации.
Има всичко, което ще ви трябва ;)
 
IrfanView_logo.gif
IrfanView

Много лека програма за графична обработка на изображения
За Уиндоус
Лиценз: Free, GPL
Официален сайт: http://www.irfanview.com/

п.с. предлагам да се пише дали е за Линукс или Уиндоус
 
picture.png

JetAudio
Перфектен аудио/видео плейър. Поддържа огромен брой формати, има много добър Media Center (организация по албуми, изпълнители, плейлистове). Може да свири музика директно от интернет само като му подадеш линк.
Лиценз: Основната версия е безплатна. Разширената версия е платена и включва функциите за записване, рипване, конвертиране на аудио/видео, слушане на онлайн радиа и др.

Изтегли безплатната версия

Малко снимки от интерфейса.
Основния прозорец - http://mistywindow.com/blog-images/software/programs/jet-audio-1.png
Медиа центъра - http://images.snapfiles.com/screenfiles/jetaudio.jpg
 

Горе