Видео Карта - избор?

unknown

Registered
Колебая се коя карта да си взема.Засега между gt 9600 1gb hdmi ddr3 и gt 9600 512mb.Та чудя се дали gt 9600 1gb hdmi ddr3 е много по-добра защото 1 фр ми каза че 1мб не ми е нужен ,защото резолюцията ми няма да надмини 1280ь1024 .Прав ли е ? :idea:
 
Голямата памет на видеокартите се ползва най-вече за зареждане на текстурите във3Д игрите. От няколко месеца съм с тази http://www.reset.bg/catalog/product_info.php?cPath=33_120&products_id=5701 и нямам никакъв проблем нито с игрите нито със каквото и да било а ползвам Фул Ейч-Ди /1920х1080/ резолюция. За мен по-важно е картата да е от добър производител и да няма вентилатор. 9600 ДжиТи картите са с допълнително захранване и гълтат доста ток а и греят повече. Картите от по-съмнителни производители, имат по-лоша картина /мазна и с неточни цветове/ и горят по-често.
 
gbdesing, 1GB идва в повече при тази резолюция. Само при GTA IV не е в излишък.

На автора препоръчвам HD4770, или ако не я намери - HD4850
 
Кажи си бюджета.. Принципно и аз съм за nVidia, ама от класата, която си показал, HD4770 е по-добрият избор...
 
9600GT си е видеокарта на Nvidia...няма какво да се объркваш.
Що се касае до видео-картите на ATI...за предпечат са доста добри но при игрите се дънят. Абе след безброй безумни проблеми с ATI съм се отказал да ги продавам за винаги. Може би някой ден ще ги донаправят, но този ден не е дошъл. Все още ако изискването е за точен цвят, Matrox са ненадминати...но пък не стават за игри :!:
 
Разликата в тия 2 м/у които се чудя е към 50 кинта .Ако не ги дам после да не се изям от яд
 
Моят съвет е да си вземеш видеокарта Асус от Сайлент сериите. Разликата във количеството памет едва ли ще я усетиш. Липсата на вентилатор обаче се чува...или по-точно не се чува. Всеки вентилатор след не особено дълго време почва да бръмчи. Много често обаче спира да върти и видео-картата изгаря. Особено ако в помешението се пуши и има повечко прах, вентилаторчето се оказва слабо място.
 
gbdesign каза:
Моят съвет е да си вземеш видеокарта Асус от Сайлент сериите. Разликата във количеството памет едва ли ще я усетиш. Липсата на вентилатор обаче се чува...или по-точно не се чува. Всеки вентилатор след не особено дълго време почва да бръмчи. Много често обаче спира да върти и видео-картата изгаря. Особено ако в помешението се пуши и има повечко прах, вентилаторчето се оказва слабо място.


И как ще я охлажда без вентилатор.. тогава водно да си сложи?
И какво означава "след не особено дълго време" ? На моята карта (GTX285) вече 7-8 месеца, никакви проблеми, а представи си - има вентилатор :shock: . Ако иска ТИШИНА - да си сложи водно охлаждане на процесора и видеото. И да си вземе ултра-тихо захранване. Ама аз не видях той да слага приоритет на тишината..
 
gbdesign каза:
Всичко дето завършва на Silent е без вентилатор
http://www.reset.bg/catalog/348ind.php?cPath=33_120

Знам, и не ги одобрявам тези решения!

Единия избор е с вентилатор ИЛИ нищо, а другият избор е водно охлаждане.

Ама изместваш темата!
Това което препоръчваш - 9400 е слаба карта! Нека вземе 9600 512MB като желае и като това му е максималния бюджет!
 
Аз пък ги продавам от както са се появили на пазара и почти не съм имал никакви проблеми. Само 2-3 карти са ми изгоряли но пък всичките са с 3 години гаранция, така че проблема е никакъв. За сметка на това такива изгоряли заради спрял вентилатор, колкото искаш....също така бръмчащи докато позагрее вентилатора, пак съм виждал много.
 
GF7300GT 256MB - 6 годишна карта. почти 24/7 работа. С вентилатор. Нито 1 проблем. К'во правим?

За какво човека да си слага такъв радиатор (без вентилатор) в кутията?

И пак ще повторя:
Това което препоръчваш - 9400 е слаба карта! Нека вземе 9600 512MB като желае и като това му е максималния бюджет!
 
Не препоръчвам 9400...казвам че аз съм такава и то с голям монитор и всичко си върви перфектно.
 
На 1920х1080 windows-а ли върви перфектно :twisted: :lol:

Кажи ми с колко fps ти върви GRID, Fallout 3, GTA IV или някоя друга по-тежка игра? И то на Фул Ейч-Ди ?


Няма какво да спорим - 9600 е що-годе добра карта за парите си , говоря за 512МБ версия, че те са много (от 130лв до 330лв).

Авторе, къде си...
 
Пич аз не си броя кадрите а гледам дали има мазня в картината и дали върви гладко. Детето в момента игпрае най-вече на Command & Conqer 3 и играта си бачка без никакви ядове при всички графични настройки нагърчени до край.
 
gbdesign каза:
Пич аз не си броя кадрите а гледам дали има мазня в картината и дали върви гладко. Детето в момента игпрае най-вече на Command & Conqer 3 и играта си бачка без никакви ядове при всички графични настройки нагърчени до край.

Тая игра не е тежка
dry.gif
 

Горе