Компютърчетата - Нетуърк

GaTio2

Registered
Здравейте, наскоро преинсталирвах бая често компютри, но има 1 проблем някой път като го преинсталирам няма компютърчетата долу край часовника от какво е това :? няма ги никакви моя като го преинсталирам има друг има 3ти няма 4тия инстлирам нема имаше некъв диск към компа и зеха се появиха ами ако няма диск как го оправя?
 
тези компютърчета са от мрежата ти. Явно си инсталирал драйверите за дънната платка и лан картата ти е вградена и са се инсталирали и нейните драйвъри.
 
ами от къде да зема драйвери за тея неща за да мога сложа компютърчетата ако не е вградена ?
 
Опитай така дали ще стане:

Отиваш на Network Connections цъкаш десен бутон върху лан картата->Properties и слага отметка на "Show icon in notification area when connected" и трябва да ти ги извади, ако не стане може да е нещо и от драйверите. :)
 
не ме разбрахте може би само последния
това го знам но като преинсталирам компютрите дори и да вляза май нетуърк плейс няма нищо и не знам как да ги сложа
 
При мен като ги няма след преинсталиране така си ги изваждам.
Няма нищо, защото като влезеш в нетуърк плейс трябва да цъкнеш после на View Network Connections :)
 
Влез в Device Manager-а. От десен бутона на My computer - properties таб - hardware.
После виж някъде Network adapters и дай uninstall. После сложи драйверите на ново. Би трябвало да проработи.
 
това питам аз на моя компютър само преинсталирам и си има компютърчета някой преинсталирам няма слагам диск инсталирам и има на друг преинсталирам няма диск... и там кво правя като няма диск
 
GaTio2 каза:
това питам аз на моя компютър само преинсталирам и си има компютърчета някой преинсталирам няма слагам диск инсталирам и има на друг преинсталирам няма диск... и там кво правя като няма диск

Еми гледаш серията на дъното като отвориш компа или слагаш еверест, виждаш каква е лан картата и питаш чичо гугъл за драйвъри... И не винаги излизата компютърчетата долу в дясно. Има една отметка от Properties на Local Area Connection където се избира дали да се виждат или не. Гледаш 1-во в Network Connections ако ги няма търсиш драйвъри, ако не излязат и след намирането на драйвърите, може да има 2 неща:
1. Не си инсталирал правилните драйвъри
2. Изгърмяла е лан картата или дъното прави проблеми. Слагаш нова лан карта(струваща 8 лева на места) и драйвърите се инсталират автоматично, понеже на повечето лан карти чипа е Realtek, а самия Windows си ги намира единствено тях, затова на някои компютри се инсталира всичко както трябва. Ако чипа на лан картата е NForce(дъното) тогава ти трябва диск с драйвъри или търсиш в нета драйвъри за модела на дъното.
 
вах за сега само ти май ме разбра :D мерси а може ли да ми покажеш на еверест къде да гледам :? за там серията
 
На мен ми е по-лесно да погледна серията на дъното, не ми се занимава със софтуери. Отваряш капака, ако е в гаранция нагрей със сешоара и отлепи лепенката за гаранцията. Насреща на дъното пише едни букви с набиващ се бял цвят. Най-големи са от писанията по дъното.
 
ем ся отворим моя и пише отдолу нагоре P4i65G тва ли е ?
написах в гугъл за драйвери
p4i65g drivers
и излезе тва ли е ?
http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=P4i65G&s=478
 

Горе