DC++ инсталация/настроики/работа

mute

Registered
Как се инсталира , настроива и работи с DC++

ИНСТАЛИРАНЕ:
стартирате файла с име DCPlusPlus.exe, след което ще ви се появи следния прозорец
1.JPG

след което словете отметката (1) както е направено на картинката и натиснете бутона NEXT {2) ще се появи следния прозорец
2.JPG

тук на "3" избирает каква част от програмата да инсталирате препорачвам палната т.е. нищо не променяите, натиснете бутона NEXT (4) и преминете кам следващия прозорец
3.JPG

на "5" изберете мястото (папката) в която ще бъде инсталирана програмата и отново бутона NEXT (6)след около няколко секунду ще ви се появи следния прозорец
4.JPG

натиснете CLOSE (7) и инсталацията завърши

НАСТРОИКИ:
първо да отбележа че няма да се впускам обяснение на всички настроики а само как да направите програмата да работи.
Сега стартираите иконата която ще ви се е появила на вашия десктоп( ако няма такава влезте в папката на програмата и я стартираите от там) и се появява прозорец:
5.JPG

на "1" напишете вашия псевдоним (име)
на "2" вашия имаил
на "3" описание( по принцип няма никакво значение)
след което изберете вашата скорос до интернет "4" и натиснете SHARING "5"
показва се :
6.JPG

на UPLOAD SLOTS "6" изберете число , това е колко човека ще могат да download-ват ( изтеглят ) от вашите фаилове едновременно.Според сървера(hub) в които ще броя на slot-овете е различен, т.е. всеки сървер си има изисквания от брои на слотове които ти трябва да отпуснеш( аз ви саветвам да посочите 2 )
след което натиснете ADD FOLDER "7" тук изберете папка от която другите потребители ще могат да изтеглят фаилове(все пак неможе само да теглиш трябва и ти да споделиш фаилове).И тук отново според сървара тази информация трябва да е определен размер(препорачвам минимум 2GB)
избирате "8" и натискате ОК "9"
трябва да ви се получи това:
8.JPG

натиснете ОК "10"

ДОБАВЯНЕ НА ХЪБ(HUB, сървер)

изберете FAVORITE HUBS,жълтата звездичка която е показана на картинката
9.JPG


след което натиснете бутона NEW показан тук
10.JPG

и попълнете следните полета:
1Име на хъб-а
2адрес на хъб-а
3описание на хъб-а
4вашия псевдоним за този хъб
5вашата парола
6вашето описание
на картинката е показано за хъб-а на data.bg
11.JPG

сега сървара е добавен трябва да се свържим
12.JPG

сложете отметката "1" и натиснете CONNECT "2"
трябва да ви се появи следния прозорец
13.JPG

това от дясно са всички хора сварзани кам хъб-а на data.bg отдолу има чат и едно от наи-важните неща а именно търсачката която е горе под формата на лупа маркирана на картинката по горе, натиснете я.
КАК ДА ТЪРСИМ:
14.JPG

на "1" напишете името на фаила(папката) които желаете да намерите. "2"е филтар там можете фолтрирате да намери само музика , филми и т.н.т.
след което натиснете SEARCH "3" или просто enter от клавиатурата. Ще ви се появи списак с всички намерени фаилове с името(както в случая е показано с aneliq) изберете фаила от списака кликнете с дясното копче на мишката и изберете DOWNLOAD както е показано на "4" .
След тази операция долу ще трябва да ви се появи следното нещо:случаи "1"
15.JPG

когато ти теглиш в списакат ти се пребава името на фаила, потребителя от които го теглиш, скороста, и друга информация това е "1" тогава ЗЕЛЕНО
а когато теглят фаил от теб е червено "2"

Това е възможно по наи простия начен по които можах да го обясня и съм дал само основните неща така че някои ако иска повече информация за настоики моля да попита.

!!!извинявам се ако съм обаркал нещо!!!

ЧЕСТО СРЕЩАНИ ПРОБЛЕМИ:
-Защо немога да тегля от другите потребители?
-Причините поради които не може да се тегли от един потребител, без да показва че няма слот, са или във Firewall настройте на един от двамата или трябва да се промени MODE Ви. С други думи трябва да настроите да сте Passive това става от File/settings/connectin settings/passive
16.JPG


-Какво означава ""No Slots Available"?

"No Slots Available" означава "Няма свободно място".В момента има други които дърпат от user-a и няма свободни места за сваляне.

-Какво означава “Connection Time Out”
Ако получите това съобщение на статуса причината може да е в настройките на вашата връзка, претоварване на hub-a по даден порт или Firewall. Какво можете да направите:Изклучете Firewall-а си, макар че този вариант е много опасен, въпреки това помага..
Сметене порта по който се свързвате с hub-а.
 
ето и някои големи хубове:
----------------------------------
име: data.bg адрес: dc.data.bg изисквания: 1 slot
----------------------------------
име: Fen-bg.com адрес:dc.find-bg.com изисквания: 2 slot 2GB
----------------------------------
име: Bourgaz.biz адрес: dc.bourgas.biz изисквания: няма
----------------------------------
име: Bol.bg адрес: dc.bol.bg изисквания: 3 slot 1GB

тези са които аз ползвам има и много други.
 
Тази програма я има един приятел и му я инсталираха когато си качаваше нета - към сити лан , аз съм към телекабел и незнам дали ще работи ...как мислите ..?
 
Ама аз нямам какво всъщност да кача , тези два гига .............
може ли ако имам диск в компа от него да теглят ?
 
А добре , на мене ми беше проблема само това ,нямам излишни гбайтове а и все пак трябва да качвам само папки в които няма папки
иначе щях да кача много неща....мерси .........ако случайно изтегля нещо с вируси как да се предпазя ,нещо като защитна стена да предложиш ?
 
Player_pz каза:
А добре , на мене ми беше проблема само това ,нямам излишни гбайтове а и все пак трябва да качвам само папки в които няма папки
иначе щях да кача много неща....мерси .........ако случайно изтегля нещо с вируси как да се предпазя ,нещо като защитна стена да предложиш ?
Няма значение коя папка ще шарнеш, може папка на някоя игра или програма няма никакво значение какво е http://ns.go-link.net/dc/
 
Много , бавно тегля нещо .....кое ще е най бързо за моя нет към телекабел ....................че нещо мнооо бавно тегля ,а моя приятел
тегли със скороста на затварянето на интернет страница .......... :roll:
 
Ми трябва да питаш за това някой друг, който е на Телекабел. А относно регистрацията не ти трябва да се регистрираш. Просто влизаш с някакъв юзърнейм, a за проверката за вируси просто проверявай свалените файлове, те не могат да те заразят ако не ги отвориш.
 
нямаш нужда от регистрация и може да сложиш всякаква ингормация дори папката с виндовса но НЕ Е препорачително.
 
Най-добре ако не искаш никой да тегли от теб за да не ти спича връзката си сподели някакви файлове с имена нещо като тва "dsgfdfgdfg"(някакви виртуални дискове примерно *.iso просто ги преиминуваш). Ама не е препоръчително, защото след като ти теглиш от някой би трябвало и от теб да могат да теглят :)
 
Влизате ли в хъбове?

ето тук можете да намерите много(ама многоо) хъб-ве
 
някои мойе ли да ми обясни как се работи с тожа чудо
горе има обяснение знам
но картиките не ми го отжаря (сигорно ги е изтрил)
 
Иска се и тука реално ИП .... но на кой порт ? работи сървара ?
 
По принцип е 411, но може да добавиш и други като например 21 и/или 25... и след това ще може да се влиза и от 12.345.67.89:21 и/или 12.345.67.89:25...
 

Горе