забрана на скролването

Access

Registered
привет ;)

имаше някакъв таг който се слагаше в <body></body> или нещо подобно който скрива и забранява скролванеот на страницата :)

може ли някой да ми каже как беше ??
 
А аз може ли да те питам нещо?Дори и да го има токова, какъв е смисъла от него?(Мисля че имах един джаваскрипт, трябва да го проверя и ако е той ще ти го дам!)
 
mupcku каза:
А аз може ли да те питам нещо?Дори и да го има токова, какъв е смисъла от него?(Мисля че имах един джаваскрипт, трябва да го проверя и ако е той ще ти го дам!)

ами щом питам значи има смисъл ;)
т.е. помагам на един приятел за една страничка и той пише един текст и след като го види на previw и текста излиза със скрол а то е нещо като новина и той иска да си излиза на цялото ;)
немога точно да обясня ама се надявам да добиеш някаква представа за идеята ;)

ако намериш нящо по върпса ще съм благодарен ;)
 
Access каза:
mupcku каза:
А аз може ли да те питам нещо?Дори и да го има токова, какъв е смисъла от него?(Мисля че имах един джаваскрипт, трябва да го проверя и ако е той ще ти го дам!)

ами щом питам значи има смисъл ;)
т.е. помагам на един приятел за една страничка и той пише един текст и след като го види на previw и текста излиза със скрол а то е нещо като новина и той иска да си излиза на цялото ;)
немога точно да обясня ама се надявам да добиеш някаква представа за идеята ;)

ако намериш нящо по върпса ще съм благодарен ;)
Access във frame ли го прави ? Щото ако е така да ползва :
scrolling="no" в тага на iframe-то :)
:)
 
our каза:
Access каза:
mupcku каза:
А аз може ли да те питам нещо?Дори и да го има токова, какъв е смисъла от него?(Мисля че имах един джаваскрипт, трябва да го проверя и ако е той ще ти го дам!)

ами щом питам значи има смисъл ;)
т.е. помагам на един приятел за една страничка и той пише един текст и след като го види на previw и текста излиза със скрол а то е нещо като новина и той иска да си излиза на цялото ;)
немога точно да обясня ама се надявам да добиеш някаква представа за идеята ;)

ако намериш нящо по върпса ще съм благодарен ;)
Access във frame ли го прави ? Щото ако е така да ползва :
scrolling="no" в тага на iframe-то :)
:)

френда каза,че така е станало, аз не съм го видял още, ама по-късно ще ми го покаже 8)
мерси :)

казаха ми и един друг начин:

Код:
style="overflow: hidden;"

нещо подобно ама не съм го пробвал тъй като по твоя начин свърши работа :)
 
access - мойте начини винаги вършат работа. :)

Това, което си дал е част от код, който се слага между <body> и </body> :) А тея новини ако са по-големи от размера на frame-а и няма скрол - няа се виждат целите :)
 
но ако неползвап iframe е както са ти казали с overflow: hidden тогава ще се скрие скролера
другите опции са
overflow:auto; скрола се появява автоматично според това какво е съдаржанието на информацията

overflow:scroll;появява се хорезонтален и вертикален скрол.

overflow:visible;тук пак информацията се показва т.е. ако си ползвал див с расмери 150х150 и си сложил в него картинка 200х200 дива се разширява за да се види цялата ингормация

CSS RuLllz :?:
 
просто слагаш това scroll="no" в <body>
и ще изглежда така
Код:
<body scroll="no">
но не съм го тествал под другите браузъри само по интернет експлорер
 

Горе