Форматиране на хард диска - ХЕЛП

mizarck

Registered
Здравейте,
искам да си форматирам диск C но ми дава 2 грешки

60781_orig.jpg


и

60782_orig.jpg


как да го форматирам с другите 2 хард диска нямах проблем но с този има и нз как да го форматирам
ПЛС ХЕЛП :|


Благодаря предварително за помоща
 
от второто съобщение става ясно че има някаква програма която работи със твърдия ти диск, имам предвид-свързана е с него.Виж там затвори всичко кото е инсталирано в диска и в момента работи и пробвай пак(пр. скайп, мозила, бит комета...)
 
чакакй е.... чак сега забелязвам и се замислям...да не би да ти е инсталиран уиндоуса в Local Disk C???
 
Виж сега!За да форматираш дял С: трябва да не си на него!А предполагам Уина ти е там!Не може да форматираш дял който се ползва в момента! Това е все едно да си разглобяваш колата докато си на магистралата :lol:
Влез в Дос(не Команд Промт) или си вземи някой бутъбъл диск с партишън меджик и го форматни!
 
Изтегли си Partition manager! А не partition magic!
Подчертавам Partition manager
С него ще стане :) Но нали знаеш, че след формата ще трябва да инсталираш на ново уиндовс и сичко в Ц:/ ще отиде на море :D
 
LiRiX не че искам да се заяждам,ама Partition Manager вече е извън подръжка!Затова аз ще подчертая че най-добрият за Уиндолс е Partition MAGIC!
Но има и един който е Линукс базиран, но тръгва без да си инсталнал Линукс и той е Gparted!
Най-добрият според мене!
 
Нищо лично :)
Според мене менидъра е с по-добър интерфейс и е по-лесен + това има бекъп функция която меджика не поддържа.
Въпрос на избор.


//
меджика го мряза щото ми фръкна д-то като resize-нах ц-то
та за това ползвам менижъра заради бекъп-а
//
 

Горе