проблем при import в phpMyAdmin

Guliat

Registered
Експортвам си базата от хостинга и като я импортвам на моето РС ми излизат БГ буквите с въпросителни, бърках в енкодинга при импортването ама пак не става ... помогнете ако някой знае как :)
 
Колацията на BD-то трябва да е cp1251-bulgarian-ci (мисля че така беше).
В страницата сложил ли си мета тага:
Код:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1251">
Също пробвай и след селектиране на базата в кода добави това след заяката:
Код:
mysql_query('SET NAMES cp1251');

Амм това е...
 
Ако я експортираш като файл, енкодинга на фаила е utf-8 и от това идва проблема, дори чарсета да е cp1251
 
еми аз експортвам цялата база като SQL със разширение .ZIP и после импортвам пак .ZIP обаче излизат въпросителни вместо букви, мета таговете са си наред всичките.Енкодинга на базата си е win-1251 всичко е ОК ама май не е ...
някой ако се сети за идея да каже че ми трябва ... доста информация има и не мога да я преписвам :(

Забравих да кажа, че като си отвора архива вътре е текстов файл и като го овторя си е на БГ, тоест явно се експортва на БГ обаче при импорта нещо се бъгва
 
пробвай през конзолата, или без зип, ами копи пейст и execute в другата.
 
Ето как го правя аз попринцип и нямам проблеми:
Избирам базата данни после цъкам на Export и после в лявата колона да си е на SQL и отдоло кадето пише Compression го цъкам на none и след това Go. Poсле ти се появява едма текстареа с цялата БД. Ctrl + A да я фанем цялата после си отварям notepad и поствам съдържанието в notepada и го запаметявам като name.sql и после си импортвам този фаил и нямам никакви проблеми.
 
не стана точно както трябва ама има напредък, поне в базата вече е на БГ :) ама в сайта още е ???
 
iwanov каза:
Също пробвай и след селектиране на базата в кода добави това след заяката:
Код:
mysql_query('SET NAMES cp1251');

Амм това е...
 

Горе