Javascript: поп-ъп и рефреш на основния прозорец

sizif

Registered
Здравейте!

Отварям поп-ъп прозорец, в който извършвам дейстия (формуляр, който се събмитва, зареждане на дуги страници и т.н.)

Интересува ме, как след извършване на н-брой действия в поп-ъп-а мога да презаредя съдържанието в основния прозорец?

Пример:

основен прозорец стр А - > отвратя поп-ъп -> действия в поп-ъпа / действия в основния прозорец стр Б - > клик на линк в поп-ъпа _> основен прозорец презарежда на стр А

Забележка: питането ми няма връзка с другата подобна тема, която съм пуснал.

Благодаря предварително!
 
чакай ,че направо се шашнах :)

основен прозорец стр А - > отвратя поп-ъп -> действия в поп-ъпа / действия в основния прозорец стр Б - > клик на линк в поп-ъпа _> основен прозорец презарежда на стр А

влизаме в 1.html отваря се поп-ъп правим нещо там и след това какво ? затваряме поп-ъпа и от 1.html с линк да кажем отиваме на 2.html , там пак отваряме поп-ъп и вътре в него като цъкнем ни връща на 1.html т.е. от 2.html отива на 1.html ,а поп-ъпа да кажем се затваря ?

п.п. за да работиш с прозореца който е отворил поп-ъпа нали видя , ползва се window.opener
 
Здравейте!

Малко тъпо съм го обяснил.

Имам файл index.php и в него линк за отваряне на поп-ъп -> pop_1.php

Отварям поп-ъпа ( pop_1.php) и тук потребителят извършва някакви действия, нямащи общо с основния прозорец (да речем, че е заредил pop_2.php, после pop_3.php и т.н.). Междувременно в основния прозорец също може да е извършил някакви действия (да речем заредил е page_2.php, page_3.php, page_4.php). Т.е. потребителят продължава да разглежда сайта, но през 2 прозореца.

Стигаме обаче до момент, в който трябва да затворя поп-ъпа (window.close(); ) и да върна съдържанието на основния прозорец към адреса, на който се намира линка за отварянето на поп-ъпа:

1) затворен поп-ъп
2) връщане на основния прозорец на адреса, от който е станало отварянето на поп-ъпа -> в примера index.php

Досега го правех като "помнех" адреса, от който е станало отварянето на поп-ъпа, но е много неудобно непрекъснато да подхвърлям тази стойност ($adres) :

Код:
<A HREF="#" onClick="javascript:parent.opener.location.href='<? echo $adres; ?>'; window.close();">ЗАТВОРИ ПРОЗОРЕЦА</A>

Може ли да стане само с Js без да ми се налага да подавам изрична стойност?
 

Горе