Газов пистолет

Не трябва разрешително отиваш в някой оръжеен магазин даваш си личната карта попълваш едни неща и си готов
но трябва само ти да си го носиш ако намерят пистолета в някой друг ще си имаш проблеми
 
За газов пистолет трябват 18 години за да го купиш, но ако друг ти го купи не е проблем да го притежаваш :).

На един приятел когато още нямаше 18 години беше си купил (бяха му купили) газов пистолет. И заради една "любовна" история в двора на едно училище го сгащват четирима и да го бият, той вади пистолета, стреля първия патрон (халосни) и на втория(газов)... засечка... спукват го от бой. Накрая го прибира полицията и му се пише "стрелба на обществено място". След като минава всичко му връщат пистолета и никъде не е писано за незаконно притежавано оръжие, нищо, че нямаше 18.

Изводът, имаш право да притежаваш такъв пистолет без значение какъв си що си, но нямаш право да го използваш ;), все теб ще изкарат виновен, дори да те пребият :D
 
за годините не е проблем, даже имам отгоре - на 20 съм. :?:
значи отивам в оръжейния и си го купувам, кеф :D :D
 
Не забравяй, че както и да го погледнеш стреляш ли с него виновен си :lol: иначе колкото да имаш, ако имаш 50 излишни лева няма проблем да си вземеш
 
Не бе :D
ако успея до коледа/нова година да си взема ще е супер.
малко да погърмя от покрива - и без това съм се запасил с римски свещи и фойерверки като за война.

А пък като ходя на излет в планината няма да е лошо да имам оръжие.
откак ме гони една лисица... :D
 
Наясно ли си как действа газовия пистолет? И че е супер близкобоен?
Ако ще ти е за нова година една пиратка определено струва по-малко от халосни патрон за газов пистолет :D
 
K0ceTo каза:
Наясно ли си как действа газовия пистолет? И че е супер близкобоен?
Ако ще ти е за нова година една пиратка определено струва по-малко от халосни патрон за газов пистолет :D

знам,
стрелял съм с на баща ми.
ама не ме кефи неговия.
а и искам да си имам свой си.

Те такова съм си харесал:
http://www.pushka.eu/product/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D1%83-Desert-Tiger-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B5%D0%BB

до колкото знам има и автоматичен режим :D
 
По - добре си купи пистолет с капси за нова година отколкото да даваш близо 130 лева за газов който ще патка по същия начин, само дето няма да е платмасов :D
 
Ще дадеш 130 лева за газов пистолет само защото прилича на боен :D :D :D , вземи си най-обикновен пистолет за 50 лева... така или иначе газовия пистолет нито с точност нито с далекобойност може да се похвали, така, че разликата в цената надали значи качество :?
 
K0ceTo каза:
Ще дадеш 130 лева за газов пистолет само защото прилича на боен :D :D :D , вземи си най-обикновен пистолет за 50 лева... така или иначе газовия пистолет нито с точност нито с далекобойност може да се похвали, така, че разликата в цената надали значи качество :?

именно,
достатъчно е да го извадя да спалаша някой.
той идея няма да си има че е газов, не боен :D

а между другото,
газовите патрони имат една дюза, която ако не я махнеш газовия патрон става смъртоносен, най-вече на близки разстояния.
от метър разстояние стрелнеш ли го без да си махнал дюзата преди това, като нищо можеш да убиеш човек
 
Не е добра идея да го вадиш пред хора. Някъде ще попаднеш на грешния и ще го изядеш(пистолета). Освен това, нали знаеш, че има шанс в момента, който тръгнеш да вадиш пистолет, онзи с/у теб да извади боен и да те застреля като куче в знак на самозащита? Тези неща не са играчки и не са за хора, които никога няма да им потрябват, но твой живот - твоя работа ;)
 
Само едно нещо ще ти кажа пич. Пистолет извадиш ли, трябва да стреляш!
Това баща ми го е казвал.

Гледай да не се дуеш с него много - един в махалата го смазаха от бой заради, това че се газареше с него и го размахвал наляво надясно.

Не забравяй, че това е измислено за самозащита, а не за да се правиш на велик с него или да плашиш, който и да е.

Както казва @devent - попаднеш ли на по смахнати, може и да не ти се размине.
 
Абе хора,

на 20 години съм.
може да изглеждам недорасъл с ясни признаци на лудост, ама никога няма да взема ей така да го размахвам срещу който ми скимне. не стаа...

предимно го взимам заради празници като ся - коледа/нова година да пукам на воля. а пък не е лошо да имам и за самозащита. де да знам на къв ще попадна...не разбирайте че ще го нося нон стоп с мен, да го имам вкъщи си е едно спокойствие.
 
devent каза:
Не е добра идея да го вадиш пред хора. Някъде ще попаднеш на грешния и ще го изядеш(пистолета). Освен това, нали знаеш, че има шанс в момента, който тръгнеш да вадиш пистолет, онзи с/у теб да извади боен и да те застреля като куче в знак на самозащита? Тези неща не са играчки и не са за хора, които никога няма да им потрябват, но твой живот - твоя работа ;)
много добре казано! подкрепям с 2 ръце.

По темата: не разбирам, уш само за нова година изледи т'ва онова пък искаш да прилича на боен :idea:
 

Горе