Поддомейни на web-tourist.net

Admin

Registered
Това е сериозно.
ИСкам да коментираме възможността потребители да хостват и развиват поддомейни на web-tourist.net

Идеята е поддомейна да се хосва при вас.
Не искам да имам достъп до кода ви нито вие да имате достъп до сървъра на туриста.
Абсолютно независими .
Домейна го насочвам към ваш хостинг и няма да имам нито достъп до кода нито претенции за това какво ще рекламирате или какви пари ще изкарвате
стига да не е свързано с нещо незаконно.
Достъп до кода също не желая да имам.

Какво ще спечелите?
Нищо повече от това което ще спечели сайта.
Реклама. Ще се рекламираме взаимно.



Аз знам как ще се изпълни технически но не знам дали идеята е добра.
Има ли някой, който има хостинг и иска да развива домейн и има идея?
Нещо като start.bg само дето кода ще е изцяло при вас.

Примерно jooorooo преди време направи система за php функции и аз
така и не я реализирах защото нямах време а не исках д аму давам и достъп до сървъра.
И така си умря идеята.
трябваше да насоча домейна към него и да го оставя да се оправя.

Мислете и давайте идеи. Има хляб в тази работа и това би било от полза и за вас и за туриста.
 
Не виждам реално приложение. Просто защото който има хостинг нищо не му пречи да даде 17 лв за отделен домейн.
Виж ако има възможност да се инсталира едно wiki примерно мисля, че ще има някакви възможности за ползване.

Може примерно да се направи нещо като sourceforge в много умален вариант за php/js класове разни. :roll:

Иначе в какво ще се състои тази реклама? Те като се включат 10-20 потребители то рекламата мисля, че си губи смисъла за сметка на идентичноста на сайтовете.
 
А лични поддомейни за всеки потребител ли ще са? Има ли някакви изисквания да има сайт, подобни
 
Подкрепям Сторм, няма голямо приложение, но може да се направи нещо като GitHub. Кода може да се напише от туристи, както беше предложил Емаги да се направи някакъв общ проект на хора тук от сайта :)
 
alex95_bg_2 каза:
А лични поддомейни за всеки потребител ли ще са? Има ли някакви изисквания да има сайт, подобни

Под личен поддомейн аккво разбираш? името–ти.web-tourist.net?

НА всички по стари потребители мога да им дам поддмейни и без изисквания.
Примерно да си сложи блог или нещо друго.
Изискването е да не седи празен. Поне един индекс да има там.

Идеята беше ако някой има желание да направи нещо интересно като си хоства кода.
За лични поддомейни няма никакъв проблем . За по старите няма и изискване да има.

Аз за друго си мислех. jooorooo преди време искаше да прави php. web-tourist.net с всичките функции а аз не му дадох.
Някой искаше да прави phpbb3.web-tourist.net ама аз пак се зачудих.
Сега се сетих, че това може да се изпълни без да ме ангажирате мен да се занимавам с това как да ви дам хостинг на сървъра на туриста а просто
ви давам възможност вие да си го хоствате.

Иначе старите потребители с над 50 точки примерно нямат проблем ако искат да имат личен поддомейн.
Но да има на него някаква стараница. иначе за какво му е.
Тук не става въпрос за редирект. Става въпрос да си го регнете в контрол панелите като аddon домейн.
 
Мисля че идеята е добра.... аз бих ползвам поддомейна за да си направя личен блог . Само да попитам може ли поддомейна на се използва на безплатен хостинг ?
 
topchokt каза:
Мисля че идеята е добра.... аз бих ползвам поддомейна за да си направя личен блог . Само да попитам може ли поддомейна на се използва на безплатен хостинг ?

ако самия безплатен хостинг предлага адване на външни домейни защо не.
000webhost примерно мисля, че ще стане.
Може да пробваме.

1gb.bg предлагат ли такава екстра?
 
1gb мисля, че не предлагат, но freehostia предлагат :?:

ПП. Айде да се съберем хора от туриста и да направим нещо подобно като GitHub, както предложи Емаги, да се съберем доста народ и да направим нещо готинко :)
 
Аз така и не схванах идеята на GitHub...

А за предложението на админ,
ако правилно съм разбрал, имаме домейн и го насочваме към ДНС--ите на сървъра на туриста така ли?
 
SandPrince каза:
Аз така и не схванах идеята на GitHub...
Идеята ми беше да се съберем тук хора от туриста и да направим един проект заедно (всъщност това беше идея на Емаги първоначално)
ще го качим на някой хостинг и ще го разработваме. Това е. Просто идеята на сайта да е нещо като GitHub, но като гледам няма навити :lol:
 
Идеята за GitHub ми допада.А админ да питам ако да кажем имаме домашен сървър(xampp или нещо такова) ще може поддомейна да се пренасочи към въпросния комп нали?
 
Harry_Potter_ каза:
Идеята за GitHub ми допада.А админ да питам ако да кажем имаме домашен сървър(xampp или нещо такова) ще може поддомейна да се пренасочи към въпросния комп нали?

Да.
Ще може.
Идеално си става. Пробвах. :)
 
При 1gb.bg можеш да си избереш домейн като ще бъдат и 2-та активни - saita.1gb.bg и imeto.web-tourist.net. Според мен идеята е чудесна :) .
 
Аз съм навит за един под-домейн php-scripts.web-tourist.net и да пълним под-домейна със php скриптове, но като се замисля в нета е пълно. Според мен, трябва да е нещо уникално смисъл такъв да бъде интересно и да има ползва от него. :?:

@admin, ако поискам един под-домейн от рода на nom3r1.web-tourist.net ще може ли да се осигури ?
 
nom3r1 каза:
Аз съм навит за един под-домейн php-scripts.web-tourist.net и да пълним под-домейна със php скриптове, но като се замисля в нета е пълно. Според мен, трябва да е нещо уникално смисъл такъв да бъде интересно и да има ползва от него. :?:

@admin, ако поискам един под-домейн от рода на nom3r1.web-tourist.net ще може ли да се осигури ?

Само кажи къде ще го хсотваш за да го насоча натам.
Хем да пробваме какво ще стане.

засега съм пробвал на локален комп и на хостинг в суперхостинг и става идеално.
На 000webhost е става. Може да адваш само домейни но не и поддомейни.
 
В SuperHosting ще хоствам сайта. Виждам, че си проверил, дали има проблем с хостването и явно няма проблеми и всичко е OK.

Само кажи, какво да направя. :?:
 
nom3r1 каза:
В SuperHosting ще хоствам сайта. Виждам, че си проверил, дали има проблем с хостването и явно няма проблеми и всичко е OK.

Само кажи, какво да направя. :?:

трябва да аднеш поддомейна като addon домейн.
След това виждаш какво е ИП то на сайта ти и ми го казваш.
За да провериш Ип-то на сайта или го пингваш или направо от тук http://whois.domaintools.com/ .

Пишеш ми как искаш да е поддомейна и как ти е ИП-то и след като аз ти го адна вече може да го ползваш.

Това е.
Тествах го и става.
 
А примерно ще може ли да се пренасочи поддомеин от WT към моя поддомейн от no-ip.biz ?
 

Горе