Поддомейни на web-tourist.net

vik96 каза:
А примерно ще може ли да се пренасочи поддомеин от WT към моя поддомейн от no-ip.biz ?

Ми не знам. no-ip.biz май предлага ли възможност да да аднеш поддомйен.
Не мога да правя редиректи.
 
и на мен ми допада идеята за GitHub.
под-домейните да служат за някакъв проект.
преди малко видях че StormBreaker е създал някакъв jquery plugin, спокойно може да се добади като поддомейн
 
Ако се реализира идеята за GitHub, там може да се качват файловете на уроците за по-бързо преглеждане, ъпдейти и тнт :)
 
SandPrince каза:
А за предложението на админ,
ако правилно съм разбрал, имаме домейн и го насочваме към ДНС--ите на сървъра на туриста така ли?

Не.
Обратното.
поддомейн от сорта на neshto.web-tourist.net го насочвам към твой хостинг.
Кода е при теб и ти го поддържаш изцяло без да ме ангажираш мен и без аз да те ангажирам теб.
Това е идеята.

Според мен идеята ще потръгне. Може да се забави но ще потръгне,
защото досега, когато някой е искал аз все се чудя как да му осигуря място на сървъра и да се занимавам с него.
 
Идеята не е лоша, но се чудя дали не може да се направи като блоговете, в смисъл всеки да има няколко връзки към други примерно 5 сайта на някакъв произволен принцип или според някакво правило. Също да бъде по темата на туриста а не всеки да си прави кво му падне и да се залееме с ненужно инфо.
 
oniatam каза:
Идеята не е лоша, но се чудя дали не може да се направи като блоговете, в смисъл всеки да има няколко връзки към други примерно 5 сайта на някакъв произволен принцип или според някакво правило. Също да бъде по темата на туриста а не всеки да си прави кво му падне и да се залееме с ненужно инфо.

Хубаво е да прочетеш темата от начало.
Предлагам домейни на по стари потребители, които имат желание за такъв домейн.
Повечето от тях знаят какво е "излишно инфо ".
Един ще си направи блог , друг ще си направи социална мрежа а трети някаква система за споделяне на кодове или каквото иска той.
Ако някой от по новите иска да развива нещо интересно може да ми пише.
Нито пари искам от вас, нито да съм ви "партия", нито ще ви питам дали продавате реклама или кой рекламирате.

По желание ако някой иска мога да предложа безплатен, неангажиращ с нищо поддомейн.
Аз също ще си направя такъв и ще си го хостна извън туриста ако трябва.
 
Админ аз съм се хванал да пиша нещо такова.
Като стане готово може да го сложим на един такъв домейн.
Тъкмо с бонус точките хостинга, а от тук домейна.

Може да добавим и нещо такова - това, което е постнато като код в уроците, темите - да се пуска за оцветяване и да се добавя едно линкче, към страница с оцветения код.
Така хем ще са доволни хората, които искаха оцветяване, хем сървъра на WT няма да се товари и с тази задача.

Ако някой иска да помогне в коденето - да пише ЛС :)
 
Имам идея,но до сега съм нямал възможност да я направя.
Мисля,че с това ми се открива една възможност.
Та идеята ми е да направя един портал,в помощ на доста хора,в който да слагам лично правени мой дизайни,а и на някой други,който мислят да ми помагат.Системи правени от мен,скриптове и т.н.
Т.е всеки потребител да може да си сваля,тези работи напълно безплатно...
Не да направя сайт с готови системи и готови дизайни,каквито има в изобилие, ами да е нещо,което се различава от другите.
Например може да се съберем,някаква групичка от web-tourist-а ,да се организираме и да направим нещо подобно...
 
renegat96 каза:
Админ аз съм се хванал да пиша нещо такова.
Като стане готово може да го сложим на един такъв домейн.
Тъкмо с бонус точките хостинга, а от тук домейна.

Може да добавим и нещо такова - това, което е постнато като код в уроците, темите - да се пуска за оцветяване и да се добавя едно линкче, към страница с оцветения код.
Така хем ще са доволни хората, които искаха оцветяване, хем сървъра на WT няма да се товари и с тази задача.

Ако някой иска да помогне в коденето - да пише ЛС :)

Нямаш проблем но не знам как ще го направиш това с оцветяването.
Не съм сигурен и дали това ще е от полза но иначе ОК.
Давам какво трябва.
Избираш си домейн имаш и точки за хостинг.
Правиш каквото искаш.
 
Кое как ще се направи ?
Самото оцветяване на кода ли ?
Готов клас - GeSHi.
С малко настройка става супер.
 
Всички идеи са добри.
Ясно е, че не всички ще са блестящи проекти но дори и 1 на 10 да стане добре пак си заслужава.

Вече два направих. :)
 
admin каза:
Всички идеи са добри.
Ясно е, че не всички ще са блестящи проекти но дори и 1 на 10 да стане добре пак си заслужава.

Вече два направих. :)
Я дай линкове да видим
 
emagi каза:
admin каза:
Всички идеи са добри.
Ясно е, че не всички ще са блестящи проекти но дори и 1 на 10 да стане добре пак си заслужава.

Вече два направих. :)
Я дай линкове да видим

Е аз само ги раздадох.
Не са готови още.
Като станат ще ги рекламираме.
 
И аз съм за GitHub , но чесно казано може да стане и нещо друго .
Значи да се направят потдомейни за всички потребители, и в тях да има блогове , за всеки регистриран потребител . И ако той реши да си пуска кодове или уроци , след пускане на кода или урока в блога му , той директно да излиза като урок в туриста . Или нещо от сорта .
 
Аз съм за идея да направим 1 блог за линукс и в него да пишем уроци, новини и др. Според мен ще стане доста сполучливо :) . Ако има навити да се съберем и да направим 1 такова сайтче.
 
Foxy каза:
Аз съм за идея да направим 1 блог за линукс и в него да пишем уроци, новини и др. Според мен ще стане доста сполучливо :) . Ако има навити да се съберем и да направим 1 такова сайтче.
Добра идея, но ни трябва добър хост за клипчетата ...
 
SveXteZ каза:
Foxy каза:
Аз съм за идея да направим 1 блог за линукс и в него да пишем уроци, новини и др. Според мен ще стане доста сполучливо :) . Ако има навити да се съберем и да направим 1 такова сайтче.
Добра идея, но ни трябва добър хост за клипчетата ...
Ако идеята се хареса на админа мога да ви предоставя хостинг. Имам план супер про от СХ и имам място :?:
 

Горе