Спад в интернет трафика

Admin

Registered
Има рязък спад в интернет трафика през последния месец и най-вече последната седмица.
Не говоря за този сайт, а за други 100, които следя пряко и всички са на различна тематика.
Просто рязък спад с около 20-30%, което е много.
И то в сезон, когато трафика по-принцип е висок (даже най-висок).
Има някаква причина в спада на търсенията в гоогле, ползването на интернет и т.н. и смятам, че е заради кризата.
Вие какво мислите.
Наистина проверих в много мои и чужди сайтове и спада е почти еднакъв.
Сигурен съм, че и вие сте го усетили.
Какво мислите?
Това е странно и говори много лошо за състоянието на хората в момента според мен.
Не казвам, че съм прав но според вас каква е причината за спада.
 
не знам за другите обаче аз пък по цял ден съм в интернет от телефона и вкъщи. Но може би е друго защото аз по някого въобще не ми е да сядам, намразвам всичко което ползвам и по цял ден съм на вън, не ми се вярва да е за кризата. Може да е криза но всеки който пуши дава най малко по 25 лева за цигари на седмица а 20 да не даде за нет малко не ми се вижда реално.
 
sorRy каза:
не знам за другите обаче аз пък по цял ден съм в интернет от телефона и вкъщи. Но може би е друго защото аз по някого въобще не ми е да сядам намразвам всичко което ползвам и по цял ден съм на вън, не ми се вярва да е за кризата. Може да е криза но всеки който пуши дава най малко по 25 лева за цигари на седмица а 20 да няма за нет не ми се вярва

Може в последно време да е заради хубавото време.
И на мен не ми се седеше в къщи.
Това също е възможно.
 
admin каза:
sorRy каза:
не знам за другите обаче аз пък по цял ден съм в интернет от телефона и вкъщи. Но може би е друго защото аз по някого въобще не ми е да сядам намразвам всичко което ползвам и по цял ден съм на вън, не ми се вярва да е за кризата. Може да е криза но всеки който пуши дава най малко по 25 лева за цигари на седмица а 20 да няма за нет не ми се вярва

Може в последно време да е заради хубавото време.
И на мен не ми се седеше в къщи.
Това също е възможно.

Донякъде си го обяснявам и с това че интернет се препълни от информация.
Реално погледнато аз не влизам в повече от 2 -3 сайта на ден.
Facebook , web-tourist.net
А й както каза колегата по-горе вече всичко писва.WoW, WoW, ... вече дори и той не ми се играше, а бях 24/7 до преди седмица.
Може и пролетната умора да си казва вече думата, нищо че едвам стъпваме в нея.
 
времето е хубаво от векове насам, но трафик си е имало винаги и не е спадал, а винаги се е увеличавал и растял, друга е причината според мен. Не казвам, че е това, но аз мисля че е намаляване на интереса от интернета, и това според мен се дължи на еднообразието във сайтовете ...
 
Еднообразието на сайтовете ще накара хората да влизат в интернет само за каквото им трябва. Влизат в гугъл намират квото си търсят и тва е.
 
Вече интернет се претъпка с какви ли не сайтове. Ако напишеш една думи и ще ти излезат около 20 - 30 сайта най - малко. Сигурно няколко неща, за които няма сайтове и те се броят на пръсти. А за това, че има спад - може би заради топлото време. Всеки предпочита да излезе навън да се разходи отколкото да стои пред една "щайга" цял ден. Какъвто и да си(програмист, много запален по тези неща) пак ще искаш да си навън.
 
Просто всичко е скука...
няма какво да се прави то не, че и извън компютъра има освен учене, ядене училище и спане, няма абсолютно нищо интересно за мен(явно съм в депресия)
 
Мен ми се струва, че Българина няма желание за нищо вече.Затрупан е с всекидневни проблеми, че не знае "от коя болест да мре".
И аз посещавам няколко сайта, които смятам за ценни.
Навсякъде другаде само помия.Николета Лозанова щяла да си слага ощ по 50 мл селикон, Андреа била Шута на Кубрат.....
 
Аз мислч, че точно от кризата + поста на @emagi идва проблема... Особено в България всеки гледа как да намери пари да се нахрани, пък оставаше и нет да плаща...
 
При българските ми сайтове спада винаги е почвал средата на март, и се покачва средата на септември.

Според мен всичко си е в ред.



1800.jpg



П.П

Спада на web-tourist.net може да се дължи на рестриктивните мерки, който си взел спрямо баннатите потребители. :) Аз спрях да влизам защото ми излиза страница за упдейт, а ме съмнява да съм с бан. При положение, че пиша един път в месеца.
 
Според мен хората нямат пари да си платят нета затова, в доста сайтове спада трафика, но лично в моя се качва... :shock: Имам доста приятели които не са си плащали нета от 2-3 месеца...което ме довежда на мисълта (КРИЗА)
 
Скоро не съм поглеждал стаистиките на моите сайтове, но и аз забелязвам нещо такова...някак си активността, посещаемостта не е както преди.
Както и другите имам 5-6 сайта които посещавам на ден редовно и дет се вика не излизам от тях: edno23, facebook, twitter, smashingmagazine, web-tourist, deviantart, youtube и още някои други.

Конкретно в социалките забелязвам нещо страно.
Хората които следя и мен ме следят, които образуват общия поток на инфо, намаляват...сякаш е мъртво едно такова. За 3-4 часа, само 5 поста примерно, пишеш няма кой да ти отговори.

Не мисля обаче че е от кризата.
Друга е причината.
 
SandPrince каза:
Скоро не съм поглеждал стаистиките на моите сайтове, но и аз забелязвам нещо такова...някак си активността, посещаемостта не е както преди.
Както и другите имам 5-6 сайта които посещавам на ден редовно и дет се вика не излизам от тях: edno23, facebook, twitter, smashingmagazine, web-tourist, deviantart, youtube и още някои други.

Конкретно в социалките забелязвам нещо страно.
Хората които следя и мен ме следят, които образуват общия поток на инфо, намаляват...сякаш е мъртво едно такова. За 3-4 часа, само 5 поста примерно, пишеш няма кой да ти отговори.

Не мисля обаче че е от кризата.
Друга е причината.
Сега като е хубаво времето нормално вместо на компа в социалките да излязат малко навън хората...я на кафе, я в парка примерно, я някъде другаде. Все пак не всички са роботизирани като нас бе санд :D
Поне така преценявам по себе си, макар и да не влизам в разни такива социални мрежи...
 
По тая логика (хубаво време и хората излизат навън) би трябвало и предните години да е било така. А било ли е?
 
djman каза:
По тая логика (хубаво време и хората излизат навън) би трябвало и предните години да е било така. А било ли е?
За всичко си има 1-ви път.
Рано или късно :)
 
Определено нещо става... Ето месеца излезе а трафика е с 50% по-малко от миналия месец... Нещо става ама какво ...
 
Открих причината, защо трафика е паднал:

Дневник.бг каза:
Италия откри клиника за лечение от компютърна зависимост
В Италия беше открита първата в страната клиника за лечение от компютърна зависимост, съобщи БТА.

Клиниката е разположена на живописна територия в областта Вале д'Аоста в Северна Италия. В нея ще се лекуват близо 80 пациенти. По-голяма част от тях ще са младежи, които повече от другите възрастови групи са подложени на разрушителното влияние на видеоигрите и интернета. Курсът на лечение трябва да доведе до пълно избавяне от компютърна зависимост, както и излекуване от нейните по-тежки последствия - сериозни психични нарушения като изблици на агресия и склонност към самоубийство.

Въпреки че компютърната зависимост не е призната за психично заболяване, последствията от нея може да са трагични - от загуба на работа или разпадане на семейството до смърт от изтощение или тромбоза поради слабо подвижен живот, отбелязва агенцията.

:?:
 

Горе