Най-популярна стойност в Mysql база данни?

Th3MaN

Registered
Здравейте,

Имам база данни в която записвам редове с поле число и в полето число имам различни числа.

Трябва ми код за mysql заявка чрез която да изкарам най-често срещаното число.

Примерно имам 5 записа.

Запис 1: Число 2
Запис 2: Число 3
Запис 3: Число 2
Запис 4: Число 10
Запис 5: Число 1

В случая се вижда че числото 2 се повтраря 2 пъти демек е най-популярното сред записите. Как чрез mysql да го извада това число?

И съответно може ли да го направа да ми извади примерно 5 те най-популярни числа. Като първо излиза това което се повтаря най-много пъти после това което се повтаря по малко от него и после следващото и така до 5?


Предварително благодаря и се надявам да има някакво решение, че аз нищо не можах да намеря...
 
Код:
select count(*) as `brojPovtoreniq`, `imeNaKolonkataSysChislata`
from `tablicataSysChislata`
group by `imeNaKolonkataSysChislata`
order by `imeNaKolonkataSysChislata` desc
limit 5
 
нещо не става така... показва някакви числа който изобщо ги няма в базата... :cry:

Edit:

Сега като гледам това което вади като резултат е броя на записите. От най-голямото число на долу... Имам един запис с най-голямото пише 1 после имам с по малкото 2 и то пише 2 ама мен ми трябва да ми пише самото число от базата и да ги сортира според броя който са а не обратното.


Ако имам 5 записиса с числото 9 да покаже 9 и след това да покаже приемерно 3те записа с числото 1 като изпише 1
 
Код:
<?php
$pole = "chisla"; // полето от таблицата с числата
$table = "table"; // име на таблицата в базата данни
$count = 1; // колко резултата да изкара

$query = mysql_query("SELECT $pole, COUNT(*) as `br_ch` FROM `$table` GROUP BY `$pole` ORDER BY `br_ch` DESC LIMIT $count");
while ($row = mysql_fetch_assoc($query))
{
    echo $row[$pole]."<br />";
}
?>
 
Th3MaN каза:
Мерси HunteR стана :)

Ще съм много благодарен, ако някой ми каже разликата между моята заявка и тази на Hunter .
След като са еднакви ми е много интересно как така едната не работи ,а другата работи :D
 
Slavei каза:
Th3MaN каза:
Мерси HunteR стана :)

Ще съм много благодарен, ако някой ми каже разликата между моята заявка и тази на Hunter .
След като са еднакви ми е много интересно как така едната не работи ,а другата работи :D
Ако се вгледаш в заявката си, може би ще откриеш грешката си ... която най-вероятно си допуснал в бързината ;)
 
Replace каза:
Slavei каза:
Th3MaN каза:
Мерси HunteR стана :)

Ще съм много благодарен, ако някой ми каже разликата между моята заявка и тази на Hunter .
След като са еднакви ми е много интересно как така едната не работи ,а другата работи :D
Ако се вгледаш в заявката си, може би ще откриеш грешката си ... която най-вероятно си допуснал в бързината ;)

:oops: , 10х
 

Горе