Скрита камера

DeathGuard_

Registered
Имате ли програма, която да включвам да записвам с pc camera но да не се вижда да кажем бара да отиде като trey icon.
 
Почваш да записваш и след това теглиш програмата trayit, избираш прозореца на камерата и той се скрива :).
 
Foxy каза:
Почваш да записваш и след това теглиш програмата trayit, избираш прозореца на камерата и той се скрива :).
Мерси много точно нещо такова търсих. Ами има ли програма, с която да се скрива тотално, тоест да не е и в trey-а ами да изчезва?
 
Само да знаеш, че за видео запис без съгласието на снимания се лежи до 3 години :lol: , просто имай в предвид кого снимаш ;)
 
K0ceTo каза:
Само да знаеш, че за видео запис без съгласието на снимания се лежи до 3 години :lol: , просто имай в предвид кого снимаш ;)
Споко, става дума за камерата на моя комп, просто искам да я ползвам като секюрити камера ;)
 
DeathGuard_ каза:
K0ceTo каза:
Само да знаеш, че за видео запис без съгласието на снимания се лежи до 3 години :lol: , просто имай в предвид кого снимаш ;)
Споко, става дума за камерата на моя комп, просто искам да я ползвам като секюрити камера ;)

В такъв случай на вратата ще трябва да сложиш табела, че стаята е под видео наблюдение, че да е законно :D
 
http://www.hide-window.com/
това ще ти върши ли работа ?
програмата е платена, но има и триъл :)
 
Ако си на win7 можеш да го скриеш тотално :). Ъ-ъ-ъ само не схващам, какъв хард диск трябва да имаш, за да снимаш по цял ден :D.
 
Ми то си има програми, които само като засекат движение снимат, иначе само в готовност...
 
Не, когато няма никой в стаята или няма движение там, където е насочена камерата - не се записва, само чака..
Когато има движение почва да снима, според чувствителността, която си задал на програмата
 
То това не е от програмата, трябва камерата ти да има датчик :D, как си представяш програма която следи картината кяото се записва и преценява дали има движение...
 
Никакъв датчик.. Аз лично съм пробвал такава програма, работи си супер и почваше да пищи дори...

Ето една примерна програмка, макар, че НЕ е по темата - http://www.download.bg/index.php?cls=program&mtd=default&id=31558
 
Може и камерата да има детектор на движение, може и от софтуера.

При софтуера, камерата постоянно снима но нищо не записва, при промяна в картината (явно нещо се движи) стартира записа, това е всичко. :)
 
Батка ти луд ли си със софтуер компа ти да може да 'усеща' движени? Както казаха за това се иска сензор.
 
Моята камера няма никакви сензори.., philips е, но има опция от софтуера ако засече движение както е казано по-отгоре работи постоянно и ако има промяна в картината започва да записва.
 
Пробвайте, няма лъжа.. потърсете софт, или ползвайте моя линк...

Начина на работа е много прост - програмата знае сегашния вид на картината, когато има промяна в нея, тя я отчита и почва запис!
Този вид софтуер работи на принципа а сензорите на алармените системи.

Разбира се, ако закачиш 3-4 камери ще ти трябва повече място на харда, а и повече РАМ и малко по-"силен" процесор
 
Ми тя каерината се промяня постоянно, заради постоянната промяна на количеството светлина влизащо прз прозореца.
 
K0ceTo каза:
Ми тя каерината се промяня постоянно, заради постоянната промяна на количеството светлина влизащо прз прозореца.
Да, променя се светлината, но бавно, точно затова си има чувствителност, ако присветнеш с прожектор, със сигурност ще изпищи..
 

Горе