Какво става?

tedobedo

Registered
Днес влизам в един cs форум и гледам някакви "програмисти" правят цели системи за по 12-15лв... Аз за толкова няма да си отворя ps, за да направя дизайн пък да не говорим да пиша код... Как може да има хора, които да не си ценят труда по този начин...? Какво мислите? Не ми се вярва системата да е нещо особено, но имам приятел на моята възраст, който прави сайтове за 1000-1500лв! (като ги гледам не са нещо невъзможно, но все пак...) Зад него обаче има солидна опора, защото имат цяла фирма заедно с братята му... На 14 години е!

ПП: Стана доста интересна публикация, защото вкарах и двете крайности.. :shock:
 
Ако дизайна го тегля от някаде и се иска проста регистрация с 1-2 функции и ми е скучно бих направил и аз нещо за 10-15лв.


Ако е нещо сериозно на което трябва да отделя специално време да пиша проверки и знам, че хората са сериозни то тогава цената се качва драстично.

1. Вариянт - Работа през пръсти
2. Вариянт - Професионален, изчистен и защитен код.
 
Един ученик отделя 3 часа на ден и прави един сайт за ЦС от някаква система (негова или готова).
Изкарва 15 лв.

Кое е ненормалното?
Ако нищо не прави ще изкара 2 лв. от майка си.
Не виждам какво има общо това с кой колко многооо пари изкарва.
Всеки изкарва колкото му платят.
 
admin каза:
Един ученик отделя 3 часа на ден и прави един сайт за ЦС от някаква система (негова или готова).
Изкарва 15 лв.

Кое е ненормалното?
Ако нищо не прави ще изкара 2 лв. от майка си.
Не виждам какво има общо това с кой колко многооо пари изкарва.
Всеки изкарва колкото му платят.

хах Говоря за авторска система! Не за слагане на CMS! Ти би ли ми направил система за тези пари? :idea:
 
tedobedo каза:
хах Говоря за авторска система! Не за слагане на CMS! Ти би ли ми направил система за тези пари? :idea:
Като ти е толкова чудно дай 10 - 15 лева и виж за какво стана на въпрос : )
 
Това са деца, които не са запознати добре, и за които 1 000 лева изглеждат като 1 000 000. Админа добре го е обяснил.
 
Аз съм на малко по-различно мнение.
Когато даден труд, стока или какъвто ще да е продукт е купуван, то цената му се качва. Когато не е, то съответно спада. Когато децата или батковците, няма значение годините имат много работа демек труда им е купен, то ще вземат повече пари, няма значение дали е качествено или не, то цената ще бъде надута. Все едно вие по-запознатите не сте виждали групи, компанийки или не знам точно какво се води, които вземат много пари, а кодовете им са мизерий(ако мога така да се изразя).
Сега нека се изкажа по-просто. Тези които правят подобни системи(аз ги наричам така) за по 10-15 лева, най-вероятно го правят защото им е интересно да пишат и виждат някакъв резултат, а защо ли не да вземат някой лев, макар и смешен. Важното е да се радват. Не мисля и, че са натъжили някой. Клиентът не го интересува как изглежда кода, щом е за 10-15 лева е супер. Това, че подбили цената на някой, то това е нормално. Така е на пазара. Не мисля, че притеснението на @tedobedo е основателно и ако той не иска да си отвори "ps", то други биха направили повече.
Нека, който купува да се радва, че хората са готови на много за малко, а тези които пишат да плачат че правят много, но пак за малко :).
 

Горе