WordPress - Всичко за блог системата

svilkaa каза:
Използвай Skype бутоните за целта.
skype.com/intl/en/share/buttons/

Мерси справих се това и надявам се последен въпрос има ли начин дадена категория да я скрия да не се показва в менюто и как става .. искам да я има като категория просто да не се показва
 
Виж ID на категорията и със exclude в кода можеш да я скриеш

Ето пример:
<ul>
<?php
wp_list_categories('orderby=name&show_count=1&exclude=10'); ?>
</ul>

Ето и статията:
http://codex.wordpress.org/Template_Tags/wp_list_categories
 
Здравейте,

сблъсках се с поредният си проблем свързан с блог, значи изпозлвам уорд прес и имам функция която би трявабло да реже думите и да изкарва кратко заглавие само че на определен брой символи функцията изкарва маймуница енкодинга на страницата с функцията е УТФ-8 а проблема продъжлава колацията на базата данни също е УТФ - 8

Интересното е че файла fuction.php е с енкодинг Cirilic (Windows) когато го обърна на UTF-8 не се запзват промените
 
Здравейте може ли някой да ми разясни малко как точно се вгражда и използва Lightbox (JS) за Wordpress тей като несъм много наясно с готовите системи как да го наместя ще съм ви много благодарен :)
 
Промених си "постоянните връзки" на сайта по този начин и ми излязоха йероглифи. Защо стана така?
 
BitArt каза:
Промених си "постоянните връзки" на сайта по този начин и ми излязоха йероглифи. Защо стана така?

По какъв начин и какви йероглифи

П.С: Ако може screen
 
В бързината съм забравил да посоча > /%category%/%postname%
То даже вече и йероглифи не ми показва, а направо ми дава грешка на връзките. Например категория "всички" със публикация "проба" трябва да изглежда така: site.com/всички/проба обаче не става.
 
BitArt каза:
В бързината съм забравил да посоча > /%category%/%postname%
То даже вече и йероглифи не ми показва, а направо ми дава грешка на връзките. Например категория "всички" със публикация "проба" трябва да изглежда така: site.com/всички/проба обаче не става.

Сега отиваш в админа на страницата където ти дава маймуни, и пишеш заглавието НЕ на кирилица а с латински букви или на англ. , /stranica или както решиш, може и /page :)[/i]
 
Защо? Няма нужда от латиница, и на кирилица може, проблема не е от енкодинга а от .htaccess файла, който попринцип е скрит от cpanel file manager. Качи нов през filezilla като вътре трябва да има:
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress


100% няма да имаш повече грижи. Ако друг проблем с кирилицата> Настройки>Reading > Encoding for pages and feeds и трябва да ти е UTF-8
Поздрави.
 
arthackers каза:
Защо? Няма нужда от латиница, и на кирилица може, проблема не е от енкодинга а от .htaccess файла, който попринцип е скрит от cpanel file manager. Качи нов през filezilla като вътре трябва да има:
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress


100% няма да имаш повече грижи. Ако друг проблем с кирилицата> Настройки>Reading > Encoding for pages and feeds и трябва да ти е UTF-8
Поздрави.

Благодаря, при мен ги има и двете, и ацес файла и настройката, в най-новия ми сайт става номера, излиза на кирилица :) В други стари мои сайтове, не иска, ще търся къде е проблема, може да е от версията на вордпрес.
 
Как е по добре да са линковете за гугъл

saita.com/заглавие-на-тема


или да ползвам Cyr-To-Lat plugin за

saita.com/zaglavie-na-tema
 
Струва ми се че ако питаш по принцип е добре да пренасочиш въпроса си във форума. В други части ще намериш повече отклик и предложения.
 
Някой можел и да ми каже как да направя примерно профилите да не ми ги отваря saita.com/wp-admin/profile.php , ами искам да си ми го зарежда директно от saita.com/profile.php как да стане това?
 
Искам да попитам следното:
Понеже ще сменям хоста на сайта си, какво трябва да направя за да мога да прехвърля сайта какъвто е сега с публикациите си на другия хост?
По-точно как да прехвърля БД-то и ако трябва още нещо моля кажете :)
Благодаря!
 
Здравейте, с доста усилия подкарах слайдера на сайта ми. Темата ми е Resizable ,но се чудя защо неиска да показва картинките,седят само прозорчета без картинки. Ако някой може да ми помогне да пише,ще постна каквото каже :)
 
Здравейте, да не отварям нова тема ще попитам тук. Имам достъп до един сайт базиран на wordpress, в смисъл права на админ имам без достъп до хостинга. Трябва да направя някои промени като да добавя нова страница но имам опция да ползвам само някакви шаблони, например нюс пейдж, архив и т.н те се намират в секция атрибути и мога да ги избирам от падащо меню. Имам ли възможност да направя нов такъв шаблон без да имам достъп до сорса? Тези които има не ми вършат работа.
 
teroristd каза:
Здравейте, да не отварям нова тема ще попитам тук. Имам достъп до един сайт базиран на wordpress, в смисъл права на админ имам без достъп до хостинга. Трябва да направя някои промени като да добавя нова страница но имам опция да ползвам само някакви шаблони, например нюс пейдж, архив и т.н те се намират в секция атрибути и мога да ги избирам от падащо меню. Имам ли възможност да направя нов такъв шаблон без да имам достъп до сорса? Тези които има не ми вършат работа.

Сега това което ще кажа е може би неочаквано, с риска ще го кажа.

Пробвай да си вкараш един шел код, през ъплоад формата (ако има такава) във админ панела и след това ще си имаш достап до файловете на хоста. Разбира се формата от админ панела ако е защитена за определени файлове няма как да стане, но ако позволява PHP, ще стане.
 

Горе