PhpBB или SMF

Qbasix

Registered
Много спорове има коя от 2те е по добра дай да ги сравним и да видим вашите мнения и за 2те :)
 
Qbasix каза:
Много спорове има коя от 2те е по добра дай да ги сравним и да видим вашите мнения и за 2те :)


Усещам, че тази тема ще стане голям спор, но нека видим :)
 
99% от хората ще ти кажат phpBB просто и чисто защото не са ползвали SMF което само по себе си прави темата безсмислена.
 
Измежду двете - phpbb, не знам smf как е по перформънс, защита и функции, но контролните панели са доста объркани за мен...
 
Сериозно !?
Нито една от двете, е може би само phpbb, но не.. IPB :) Макар и платена има доста известни форуми с nulled.
 
Аз също съм на мение phpbb ползвал съм и SMF но както каза djman много е объркан е поне за мен :D
 
Аз ги оценявам по код.Не съм работил със SMF (с код), така че немога да кажа нищо за нея.phpBB има много готин код с много, много голямо API и може да си го преправяш колкото искаш, особено phpBB 3.1.0 ако некой му е гледал кода.Вече phpBB изцяло премина на PHP5 и е бая, бая по-различна, а за напред и със Symfony2.Често гледам екипа им в Github и сигурно са най-активния екип в Github.Даже са писали за тва https://github.com/blog/616-phpbb-on-github
 
Еми научи.ме е на СМФ и е просто ужасен форум ... влизам там само защото има хубава информация, иначе не бих стъпил заради гадната им система ... :?
 
Авторски форум - пишеш си к'во ти трябва и както ти искаш и т'ва е! Иначе между phpBB и SMF.. phpBB 2.0.23
 
Aз предпочитам SMF. И двете съм ги ползвал и все още ползвам, но SMF ми допада повече. Единственото, което ми харесва повече в пхпбб, е лесното редактиране на темите.
 

Горе