Проблем с един HTML/CSS дизайн!

farzy

Registered
Здравейте, кодирах си един дизайн но имам проблем.. Вижте сами :

3937298I.png



Задал съм <div> таговете..

Код:
<div class="menuhead2">Новини</div>
<div class="txt2">
sdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsd<br><br><br><br><br>sdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsd

                        </div>


Мисля, че това се оправяше, като се слагаше някакъв код в .css файла. :)

Мерси предварително! :)
 
Проблема е в това, че не си оставил интервали между "думите", защото това не е истински текст, но когато няма интервали браузъра го приема като една дума.

Вземи си малко примерен текст от тук -> http://lipsum.com и ще видиш, че нямаш проблем :D
 
PHP:
<?php
echo nl2br("foo isn't\n bar");
?>

Имам чуството, че много малко хора ползват документацията на езика, която е толкова ... как да кажа ... перфектна :)

Изпълняваш формата примерно с POST метод и после правиш:

echo nl2br($_POST["msg"]);


Поздрави, Vladislaw :)
 
winers каза:
PHP:
<?php
echo nl2br("foo isn't\n bar");
?>

Имам чуството, че много малко хора ползват документацията на езика, която е толкова ... как да кажа ... перфектна :)

Изпълняваш формата примерно с POST метод и после правиш:

echo nl2br($_POST["msg"]);


Поздрави, Vladislaw :)

Какво общо има PHP документацията и HTML/CSS, с който човека си кодира дизайна?

В смисъл ... как да кажа ... не разбрах смисъла. :roll:
 
Имам чуството, че много малко хора ползват документацията на езика, която е толкова ... как да кажа ... перфектна Smile

Прав си. Това го видях в документацията на... CSS.
Аре да четете малко преди да пишете :)
 
Здравей :)
И аз имах подобен проблем и го реших така :
Направих един див и сложих цялото съдържание на менюто или там каквото е. Накрая го затваряш. В css-a пишеш размера на менюто


едит: пример


<div class="menuto">
<div class="menuhead2">Новини</div>
<div class="txt2">
sdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsd<br><br><br> <br><br>sdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsdsdssfdfgsd

</div>
</div>


В css-a пишеш

.menuto
{
width: razmeri.px;
}

----------

И така текста няма да може да излезе от тази кутийка, защото си му дал размери, а вече как да си позиционираш текста мисля, че знаеш как става

Поздрави MGMDesign
 

Горе