За или ПРОТИВ ACTA?

Статус
Not open for further replies.
Ясно е, че всеки е против. И какво? Нищо. Протести трябват, реални протести. Не пред клавиатурата/
 
djman каза:
Ясно е, че всеки е против. И какво? Нищо. Протести трябват, реални протести. Не пред клавиатурата/

Мисля, че на 11 февруари ще има. В тази ТАЗИ група за повече инфо.
 
Аз разбрах че е приет някакъв закон тук в България. Остава да се приеме от народният съвет и ако това стане, ще бъде в сила. Той дава право да ти изземат компютъра/лаптопа/смартфона ако имаш нелегален софтуер, т.е. ако сваляш от тракери. Мисля че има и глоба. Просто нямам коментар върху това нещо, мисля че нещата са много зле - заплати, работа, реализация и много др. че да се стига до Интернета, точно в България. Аз не мисля че едно средностатистическо семейство може да си позволи да си купува всяка песен и всеки филм, всяка игра на детето си и всяко приложение.

2178004_700b.jpg
 
Винаги е имало и ще продължава да ги има тракерите! Съществуват и много VPN мрежи, чрез който също имаш достъп до такива тракери ест. срещу известно заплащане, НО не е като без хич!

Лично аз не мога да разбера какво искат да постигнат с тия "закони" ?? Обществена цензура, относно случващото се в света ?
Или може би някой е на загуба заради авторските права ?
 
Ако теглиш торенти може не само да те глобят, но и да ти вземат жилището.. от юни май ще влезе в сила, ако не направим нещо дотогава..
 
lam3r4370 каза:
Ако теглиш торенти може не само да те глобят, но и да ти вземат жилището.. от юни май ще влезе в сила, ако не направим нещо дотогава..

И аз съм против ама тука със жилището малко се изхвърли :D
 
teroristd каза:
lam3r4370 каза:
Ако теглиш торенти може не само да те глобят, но и да ти вземат жилището.. от юни май ще влезе в сила, ако не направим нещо дотогава..

И аз съм против ама тука със жилището малко се изхвърли :D
O RLY?
Тегленето на филми и музика ще стане престъпление, равносилно на фалшифицирането на маркови стоки. И ще бъде наказвано тежко - дори с конфискация на имущество.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1206591
 
lam3r4370 каза:
teroristd каза:
lam3r4370 каза:
Ако теглиш торенти може не само да те глобят, но и да ти вземат жилището.. от юни май ще влезе в сила, ако не направим нещо дотогава..

И аз съм против ама тука със жилището малко се изхвърли :D
O RLY?
Тегленето на филми и музика ще стане престъпление, равносилно на фалшифицирането на маркови стоки. И ще бъде наказвано тежко - дори с конфискация на имущество.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1206591

Имущество не означава само жилище. Имущество може да се смята и компютъра ти.
 
За. Не мисля, че има нужда да обяснявам. Интелектуалният труд трябва да бъде защитен. Изпълнителите които са решили да споделят продуктите си безплатно, евала им правя, който не е решил да го направи никой не може да го накара.
 
Да, но нали се сещаш, че в чужбина минималните им заплати се докосват до нашата средна. Не може човек с 400лв. да храни семейство, да плаща ток, вода, да кара кола и да си купува 1 цял диск, за да слуша 1 песен от него.
В другите държави, в които я има тази забрана, имат пари за харчалък. Ние тука ги имаме тези пари след 1 година събиране.

Въобще не можем да се сравняваме с другите държави(айде има и държави по-зле от нас, но не значи, че ние сме цвете).
 
K0ceTo каза:
За. Не мисля, че има нужда да обяснявам. Интелектуалният труд трябва да бъде защитен. Изпълнителите които са решили да споделят продуктите си безплатно, евала им правя, който не е решил да го направи никой не може да го накара.

Идеята на АСТА е хубава, но реализацията куца. Както беше обяснено на прост език в едно клипче (в бокса) - Отиваш на готварски курс и се научаваш да готвиш много хубаво пиле. Прибираш се вкъщи и споделяш с жена си рецептата <-- вече двамата сте престъпници, защото само единия от вас е платил за тоя курс. Добре де, а как ще разберат, че си казал на жена си рецептата? Чрез постоянно наблюдение и следене.

-----------------------------------------------------------------------

Мисля, че в света има много по-наболяли и важни проблеми, че да се захващат с това. Аз не виждам авторите на платени продукти да гладуват.
 
Това което вие искате е аз като човек произвеждащ продукт на интелектуалната дейност, в случая архитектурни проекти, да ви предоставя тези проекти безплатно, в единия случай защото не можете да си позволите да ги закупите, а във втория искате аз да ви направя един проект, а вие после да го предоставите на свои приятели и роднини за да го ползвате.

Същото е с песните и с филмите. Казвате, че не сте видели изпълнителите да страдат от безпаричие... ами недейте гледа американските изпълнители, погледнете българските :shock: , знаете максимата музикант къща не храни. Имам приятели които са талантливи музиканти, а от участия едвам си покриват разходите. Не си и помислят и да издадат албум защото... кой ще си го купи?

Интернета е развил човешкия егоизъм до невероятна степен. Искаме да имаме в компютъра си всичко, кеф ти музика, кеф ти филм, кеф ти специализиран софтуер. Никой ли не осъзнава, че това е абсурдно?

И ако забелязвате този закон е насочен не към потребителите, а към разпространителите на незаконния софтуер. Защото те печелят баснословно без да създават нищо. Това е най-абсурдното. Не може да получаваш пари без да си създал нещо в замяна само разпространявайки нечии чужд труд. Защото няма нито един тракер който да го прави от добра воля. И дето писнахте всички, че затворили мегаъплоуд, еми трябваше. Собственикът на този сайт е престъпник и то в най-чиста форма. Както и всички останали собственици на подобни сайтове. [/php]
 
И какво като искам да гледам някой филм от 1980 година, откъде да отида да си го купя?
 
Статус
Not open for further replies.

Горе