За или ПРОТИВ ACTA?

Статус
Not open for further replies.
@relax4o, значи ти одобряваш циганите да се возят безплатно в градския транспорт, защото нямат пари?
 
gLaVoReZa каза:
@relax4o, значи ти одобряваш циганите да се возят безплатно в градския транспорт, защото нямат пари?

Това е съвсем друг въпрос. Защото при тях всичко е на аванта. Дали в интернет, или не.
Плюс това, всеки като си купува билет и те трябва да си купят. А в света знаеш ли колко % НЕ си купуват оригиналите?


Пак казвам... не съм против този закон, обаче не е редно да ни сравняват с другите държави, след като толкова други неща трябва да бъдат направени.
 
4 страници изписахте и разтягахте локуми

да обобщя всичко в едно изречение

Целите на АКТА са правдоподобни, методите на прилагане не (с всичкото това следене и прочие).

Не знам само защо ще се наказват обикновените потребители които свалят с изземане на имуществото и затвор, вместо тези които предлагат и разпространяват. Все пак ако нямаше предлагане, нямаше да го има и търсенето нали така?
 
Аз съм Твърдо против ACTA това е пълна простотия според мен.
Защото има много неща който няма как ние да купим относно Филми / примерно филми от 40-те или по-стари който се качват или Анимета.
А относно това дали си купил Музиката на РС-то си, е има сайтове който продават по 0.99$ песни от къде човек да знае дали е истина или не?
После ходи докажи че си ги купил.
 
relax4o каза:
@admin искаш да не намесваме парите в това, но точно те ни правят алчни. Другите държави няма да го разберат това, защото те са добре. В другите държави, ако си купят кола за 30000 за няма и година, ние ще купим след 10 години.

И това казвам, абсурдно е да ни сравняват с толкова напреднали държави. Ние сме нищо пред тях. Бълха ги ухапала, че си си купили диск заради една песен. Ама нас 20 лв. за един диск не са ли ни малко множко?

Ако минималната ни заплата беше поне 600лв., а една нормална да е 1000лв. тогава никой нямаше да реве, че е против това.


Иначе съм съгласен с коцето, но и той не е прав напълно.
Разбира се, че на всеки ще му е гадно, ако му откраднат труда(ако споделят в безплатни сайтове), но точно тези, които реват също, че им крадат труда, точно и те ползват пиратски копия.
А дали радиата си купуват песните или ги теглят, защото мога да кажа, че и те си ги теглят.


Другото, което ще отбележа. 100% съм сигурен, че всички от вас са забелязали, че самите автори на песните си ги качват в youtube доброволно и малцина забраняват достъпа до България.
Еми като е така и да приложат закона, аз пак ще мога да си изтегля песента от youtube.

Ако още в началото нещата бяха устроени, както в другите държави, сега тези проблеми нямаше да ги има, нямаше да има алчност в интернет.
Но не мога да приема, че смятате, че парите не са основния фактор за алчността ни в интернет пространството.

Изключително точно изказан коментар...

Както казах @K0ceTo и за искам всичко да ми е оригинално, ама няма как защото ако направя проста сметка, трябва да платя 6 лаптопа само за софтуера и ОС-а... А и да, да кажа че певците си преценяват колко пъти ще е изтеглена дадена песен, те доброволно качват творбите си в YouTube VEVO, където са достъпни безплатно.
 
Честно да ви каза, ЗА съм.
Трябва да си плащаме на изпълнителите и актьорите разбира се.

Само съм против некви там да ми казват на мой собствен клип какви песни мога и не мога да качвам :roll:
 
Е ша ма убиете, честно :D Зор да напишете.


Прочетете и Замунда какво сложи на началната си страница.
 
@admin
Този закон засяга 2 основни теми за мен - парите и личното пространство.
Този закон ще направи богатите по-богати и бедните по-бедни ...
След като примерно в София нормалната заплата е 1000 лв, мислиш ли че цяла България е София и навсякъде заплатите са такива ? В повечето градове се радват на 400 лв / месец ... както и в предния си пост описах - до никъде не стигат.
Казваш че немците работели много и заради това имат тия пари - дай им работа на хората тука и те ще работят, но такава НЯМА !
За тези 5-6 млн. които не живеят в София не е нормално да си плащат ей така по 200-300 лв за нещо което дори не могат да пипнат или по 10 лв за филм ... но все пак са хора и искат да релаксират от време на време ... вярно е че релаксират на гърба на другите, но нашите мижатурки в парламента, можеха просто да ограничат разпространението на български софтуер и т.н. в България ( чрез торенти и т.н. ), щото да речем една Мадона муха я ощипала че 1000 човека не са й купили албума не мислиш ли ? Ние тук толкова голям ли пазар сме че чуждите изпълнители да търпят умопомрачителни загуби от нас ?
Тук нямаме 30к за една кола, за това си взимаме такава за 1000, както казах и в предния пост, ако софтуера беше на български стандарт бих си го взел, но с български стандарт да купуваме на европейски пари е доста непосилно за 95% ( може би ) от българите, не мислиш ли ?

И по втората тема, която доста ме тревожи - личното пространство - никой от защитниците на АКТА не я спомена нали ?
Там как можете да защитите този закон ?
На мен не би ми било кеф примерно да се шегувам с някой приятел относно наркотици или нещо и на другия ден да почукат куките на вратата ми ... да не говорим пък колко лични неща има, които се споделят през интернет ...
Пък относно свободата на словото - като цяло съществува най-силно в интернет, медиите масово ни дезинформират, докато в интернет можем да прочетем много и различни гледни точки ... еми след този закон НЯМА ДА МОЖЕМ ... ще ни върнат доста назад ...

ПП:
Лесно ви е със заплати по 1к+, но пробвайте поне пробвайте преди да ми отговорите да се поставите на мястото на средностатистическия българин и да изкарате един месец с 400-500 лв. да видите как само за софтуер ще ви се дават ...
ПП2:
Пиратството си има и положителни страни:
http://rado-dev.com/2012/01/30/to-all-artists/
 
SveXteZ каза:
@admin
Този закон засяга 2 основни теми за мен - парите и личното пространство.
Този закон ще направи богатите по-богати и бедните по-бедни ...
След като примерно в София нормалната заплата е 1000 лв, мислиш ли че цяла България е София и навсякъде заплатите са такива ? В повечето градове се радват на 400 лв / месец ... както и в предния си пост описах - до никъде не стигат.
Казваш че немците работели много и заради това имат тия пари - дай им работа на хората тука и те ще работят, но такава НЯМА !
За тези 5-6 млн. които не живеят в София не е нормално да си плащат ей така по 200-300 лв за нещо което дори не могат да пипнат или по 10 лв за филм ... но все пак са хора и искат да релаксират от време на време ... вярно е че релаксират на гърба на другите, но нашите мижатурки в парламента, можеха просто да ограничат разпространението на български софтуер и т.н. в България ( чрез торенти и т.н. ), щото да речем една Мадона муха я ощипала че 1000 човека не са й купили албума не мислиш ли ? Ние тук толкова голям ли пазар сме че чуждите изпълнители да търпят умопомрачителни загуби от нас ?
Тук нямаме 30к за една кола, за това си взимаме такава за 1000, както казах и в предния пост, ако софтуера беше на български стандарт бих си го взел, но с български стандарт да купуваме на европейски пари е доста непосилно за 95% ( може би ) от българите, не мислиш ли ?

И по втората тема, която доста ме тревожи - личното пространство - никой от защитниците на АКТА не я спомена нали ?
Там как можете да защитите този закон ?
На мен не би ми било кеф примерно да се шегувам с някой приятел относно наркотици или нещо и на другия ден да почукат куките на вратата ми ... да не говорим пък колко лични неща има, които се споделят през интернет ...
Пък относно свободата на словото - като цяло съществува най-силно в интернет, медиите масово ни дезинформират, докато в интернет можем да прочетем много и различни гледни точки ... еми след този закон НЯМА ДА МОЖЕМ ... ще ни върнат доста назад ...

ПП:
Лесно ви е със заплати по 1к+, но пробвайте поне пробвайте преди да ми отговорите да се поставите на мястото на средностатистическия българин и да изкарате един месец с 400-500 лв. да видите как само за софтуер ще ви се дават ...
ПП2:
Пиратството си има и положителни страни:
http://rado-dev.com/2012/01/30/to-all-artists/

2000лв. мисля че беше средната сума за отглеждане на четири-членно семейство, а средностатистическите семейства са с най-много 1000лв. Разходите за 2 деца, кола, евентуално почивка, изобщо има ли място за Интернет?!

Мисля че relax4o и SveXteZ отново се изказаха много точно...
 
Сега гледам във фейсбука някакъв протест щяло да има... ако този протест събере повече хора от протеста за шистовия газ на който бях... е сериозно ще се притесня за психиката на българските граждани, както и за ценностната им система.
 
Виждам, че си чел коментарите ни доста повърхностно. Оттук оттам, колкото да има какво да кажеш.
 
SveXteZ каза:
@admin
Този закон засяга 2 основни теми за мен - парите и личното пространство.
Този закон ще направи богатите по-богати и бедните по-бедни ...
След като примерно в София нормалната заплата е 1000 лв, мислиш ли че цяла България е София и навсякъде заплатите са такива ? В повечето градове се радват на 400 лв / месец ... както и в предния си пост описах - до никъде не стигат.
Казваш че немците работели много и заради това имат тия пари - дай им работа на хората тука и те ще работят, но такава НЯМА !

Искам да те питам ... ако имаше работа нормална и взимаше 3 хиляди лева заплата ( и всичко останали българи взимаха повече даже ) щеше ли да си толкова против този закон?
 
admin каза:
SveXteZ каза:
@admin
Този закон засяга 2 основни теми за мен - парите и личното пространство.
Този закон ще направи богатите по-богати и бедните по-бедни ...
След като примерно в София нормалната заплата е 1000 лв, мислиш ли че цяла България е София и навсякъде заплатите са такива ? В повечето градове се радват на 400 лв / месец ... както и в предния си пост описах - до никъде не стигат.
Казваш че немците работели много и заради това имат тия пари - дай им работа на хората тука и те ще работят, но такава НЯМА !

Искам да те питам ... ако имаше работа нормална и взимаше 3 хиляди лева заплата ( и всичко останали българи взимаха повече даже ) щеше ли да си толкова против този закон?

Нали това се опитваме да ви кажем. Я да си вдигнат ръката, които са прочели целите ни постове със @SveXteZ.
Изглежда само @Vladkata е прочел всичко, което сме писали.

Човек ви обяснява фактите, заради които се получава това в България, вие пак си знаете вашето. 100х написахме, че сме съгласни с този закон, но... (прочетете горните постове).
 
Нас ни обвиняват в нарушаване на авторските права и кражба на интелектуална собственност. Ще ме извинява админа ама дори този и останалите форуми влизат в тази група. Тука ние си споделяме информация, която сме я видели някъде. Не вярвам някой да е измислил нещо ново. В момента според АСТА всички ние сме подсъдими. Ето за това съм против не заради парите.
 
relax4o каза:
Човек ви обяснява фактите, заради които се получава това в България, вие пак си знаете вашето. 100х написахме, че сме съгласни с този закон, но... (прочетете горните постове).

За теб разбрах, че си съгласен със закона.
Но за SveXteZ не съм сигурен, че е съгласен и затова питам.

Аз не дрънкам едно и също.
Аз съм 100% против този закон или каквото е там.

Проблема е, че хора като вас опорочават цялата идея на "за " и "против"
с изказвания си,че "ама ако имахме пари щеше да е друго".

Значи "закона си е ок" според вас.
Е браво. Супер си релаксчо. Извинявай. Не съм те разбрал правилно.
Ти си "за" ако имахме пари.


За си да те следят. За си да те третират като пират.
Браво.


Ама понеже нямаш пари смяташ, че е кофти да те съдят.
Е такива като теб са двигателят на тези закони и хората, които ги
измислят ви сочат за пример , а вашите доводи с нищо не помагат на никой.
Защото "нямам работа" не е довод да крадеш.
Довод е "имам право на лично пространство", "аз няма как да разбера
всяко едно нещо в интернет пиртско ли е или не", аз не съм виновен, че
гледам нещо в интернет, защото няма как да го изгледам преди да го изтегля на компа, а ако вече го изтегля то аз ставам собственик на пиратско съдържание.


Вашите доводи с "нямам работа", ми приличат на циганите дето ги бият защото са заподозряни че крадат и те вместо да кажат
"аз не съм откраднат това и това и не съм престъпник" те почват от
"жената болна , децата малки".
 
Добре, трябва да се конкретизирам напълно ли ?

За личното пространство аз даже и не съм споменавал. Главно говорех за комерсиалните неща, като музика и филми.
Едва ли има човек на тази планета, който да обича да му се месят в личното пространство.
Та, относно това, съм "против", за другото не мисля пак да се повтарям. Като искат да ни лишат от собственото ни пространство, по-добре да ни затворят зад решетки.

Според мен, както всяко нещо, което беше зашумяло до сега и това ще си изчезне. Спрели 1-2 сайта и какво, сигурен съм, че пак ще се върнат. Това става малко като на УоУ - пиратските сървъри. Близард съдиха колко сървъра, спряха ги за малко и сега пак са си на линия.
 
@admin
Съгласен съм да ограничат или забранят разпространението на български продукти нелегално, за чуждите се съмнявам че особено много ще ги бърка, ние сме малък пазар.
Засегнах тази тема по-силно в първия си пост ( на стр. 3 в началото ), тъй като знам че касае повечето интернет потребители, все пак ако отида и кажа на съквартиранта ми ще го следят какво си пише вече не само през ФБ ами и през пощата и скайп и т.н. това изобщо не го бърка, но ако му кажа че повече няма да може да играе игри и да тегли филми безплатно, определено би бил против ...
А иначе в предния си пост ( края на стр. 4 ) се изказах относно следенето.
Като цяло свобода на словото има само в интернет ( г/д ) и чрез този закон и това вече няма да го има ... да не говорим че ще дойде края на форумите и други подобни сайтове ... това просто почти ще убие интернет.
 
Следващата стъпка е пак да казваме Народна Републука България и нека не забравяме да благодарим на другарите политици за подписването на ACTA :)
 
Против, поради много причини. И нито една от тях не е, че нямам финансовата възможност да си купя музика или филм.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе