Малко въпроси за домейн

Ivkoni_

Registered
Здравейте, бях пускал тема за домейна, дали мога да си взема и да хоставам от моето IP(PC). Както казахте става. Сега имам други въпроси. Първо към коя компания ще ме насочите (ICN, Superhosting и т.н.).
Как става закупуването ? През банков път чрез дебитна карта става ли ? И за колко време става купуването. В смисъл днес го взимам и до вечерта имам домейн ? :) Мерси предварително, дано сте ме разбрали ;) Поздрави и лек ден :)
 
Ivkoni_ каза:
Здравейте, бях пускал тема за домейна, дали мога да си взема и да хоставам от моето IP(PC). Както казахте става. Сега имам други въпроси. Първо към коя компания ще ме насочите (ICN, Superhosting и т.н.).
Как става закупуването ? През банков път чрез дебитна карта става ли ? И за колко време става купуването. В смисъл днес го взимам и до вечерта имам домейн ? :) Мерси предварително, дано сте ме разбрали ;) Поздрави и лек ден :)

За местото от което да го купиш незнам аз съм имал от superhosting И съм доволен, а колкото до закупуването си пише при всяка поръчка как става при суперхостинг ти дават номер и отиваш на место да го плащаш може и по банков път или превод а като го вземеш го имаш на момента и до 24 часа ти зачита ип-адресите или DNS незнам как се водят и си готов но докато не се прехвърли не всички ще виждат това което ти или друг вижа от домейна докато не се пренасочи изцяло т.е (24 часа)
 
за домейни която и бг компания от по-известните да избетеш няма да имаш проблем
icn, superhosting, jump.bg, host.bg

иначе всички имат 5-7 начина за плащане
става и по пощата, ипей, изипей, банков превод, кеш
плащаш и след 10 мин домейна е регнат
слагаш днс-ите и т.н. и до 24-36 часа всичко е ок :)
 
Мерси на всички. За да не отварям нова тема, може ли да ме вкарате малко в час с тия DNS-и. Какви са и защо се вкарват, че мисля утре да взема домейна, защото ми трябва най-късно до други ден, и утре направо да си наглася всичко :) Мерси отново :)
 
Ами трябва да ги въведеш в акунта ти който си създал като си закупувал домейна. Логваш се отиваш на настройки на домейна (на различни хостове може и по-друг начин да е написано) и на DNS редактиране.

http://help.superhosting.bg/faq/5_132_bg.html

Ето тука има как става от syperhosting.

А пък на name server (dns) се задава твоето IP.
 
На хостинга в панела даваш на настройките на домейна(Addon домейн, паркирани домейни - тези неща, където са) и там трябва да ти ги пише.
Трябва да са нещо от рода на ns1.superhosting.bg, ns2.superhosting.bg и т.н.
 

Горе